Přesně takové pohlazení na duši jsem po dlouhé době potřeboval. Citlivý, laskavý a krásnou hudbou a hereckými výkony podpořený český film o tom, že čistá, naivní a přirozená láska ještě v dnešním světě nevymřela a ať tenhle snímek může místy působit až příliš prvoplánovitě a nestandardně ideálně, já jsem tedy nad míru spokojený. Ondra s Aňou jedny z nejlepších rolí kariéry, malá Švábenská má zase našlápnuto do budoucna...................moje hodnocení = 9 z 10.(6.3.2017)

V rámci žánru "rodinná předvánoční romance" velice slušné dílko, oddechovka s pěkně nasnímanou adventní Prahou a výborně napsanými hereckými party v menších rolích (Oldřich Vlach, Vilma Cibulková, Věra Křesadlová).(5.11.2016)

Jednoduše dojemný feel-good snímek. Rudolf Havlík dokázal natočit srdceryvný vánoční příběh, který táhnou po celou skoro dvouhodinovou stopáž neuvěřitelné výkony hlavních protagonistů. Ondřej Vetchý je právem jedním z nejlepších tuzemských herců a tady svým výkonem introvertního racionálního člověka, kterému se otočí celý svět na ruby, nepřestává uhranovat a jeho dialogy s malou holčičkou či za pochodu vymyšlené pohádky protínající realitu s fantaskností patří k těm nejdojemnějším momentům celého filmu. Stejně tak jako vždy roztomilá a nesvá Aňa Geislerová ztvárnila svou postavu nesmělé recepční na výbornou, ale nejvíc mě z celého osazenstva překvapivě zaujala teprve devítiletá Ema Švábenská, která svým výkonem dostává film na úroveň vánočních trvalek, které si s radostí pustíte každý rok znovu. Vše je v tomto filmu vykresleno v tom správném poměru, dojemnost nepůsobí nuceně, vtipy fungují a chování postav dává smysl. Nic zde na mě nepůsobilo vynuceným dojmem až možná na příliš negativisticky vykreslenou sociální pracovnici v podání Vilmy Cibulkové, která i když dělá, co může, tak její postava je zde neprávem jakýmsi záporákem celého snímku. Střih, kamera i hudební doprovod jsou na české poměry nadprůmerné a komu se líbila vizuální stránka filmu Zejtra napořád, tak zde bude taktéž velmi spokojen. Nečekal jsem takto příjemný český film a upřímně ani nevím, po jak dlouhé době se konečně v našich končinách zrodila tak hřejivá vánoční komedie. Zřejmě tu máme unikát. 8/10(5.11.2016)

,,Jsou sice Vánoce, ale zázraky nečekej.´´ Chudinka malá, to co si musela prožít, si nepřeje zažít nikdo z nás. Nejvíc vtipné bylo, jak spolu na ulici vybírali manželku pro Petra. Určitě to není komedie, to ani náhodou. Je to drama, romantický, rodinný.(8.7.2018)

• easaque

+2* ze zvědavosti jsem si pustil tento rodinný film, který by měl ve vánočním čase přinést kus lidského tepla na Vaše obrazovky. Bohužel na můj vkus dost tlačí na pilu sentimentality a příběh mi nepřijde moc uvěřitelný - teda pokud ho nemám brát jako další pohádku. A i když ústřední dvojice Vetchý & Geislerová patří mezi zkušené herce, tak mě tentokrát moc nepřesvědčili, stejně jako malá Ema. A proto dostane tento oddechový film, kde už od začátku víte jak skončí, jen silnější 2 vánoční hvězdy a nebude mě trápit, když už ho neuvidím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](19.11.2017)

Namet neni zly, ale scenar ma spoustu nelogickych der a pribehu a postavam jsem porad nemohl tak nejak uverit. Vadilo mi i kolik prostoru bylo venovano morcatum. Natoceno je to ale hezky a tak zustanu u neutralniho hodnoceni...(25.9.2017)

Zvláštní příběh ... po všech stránkách. Vcelku uspokojivě funguje po stránce ryze emocionální, leč poněkud neuspokojivě klopýtá po stránce ryze praktické: 1) Smrt je z mého pohledu odmávnuta dosti neomaleně. Vyprávění především zcela ignoruje poslední věci člověka, ke kterým neodmyslitelně patří i pohřeb, takže se elegantně, leč zároveň trochu alibisticky vyhýbá zcela zásadní otázce, zda či v jaké míře by mělo být osiřelé osmileté dítě do takových neveselých, leč VELICE osobních záležitostí zapojeno ... a to i z ohledem na možné budoucí výčitky směřované k těm, kdož jeho definitivnímu rozloučení s matkou zabránili; 2) Malé morče zvané Eda se s neokázalou profesionalitou zhostilo poněkud rozporuplné úlohy, jejíž podstatě dost dobře nerozumím - pro obveselení publika je příliš morbidní a jako vyobrazení vztahu holčičky ke zvířátku je v odvysílané podobě nepoužitelná ... funguje spíš jako nadbytečná a víceméně nefunkční vsuvka. Zdá se, že Eda nepotřebuje jíst ani pít - a čistě mezi námi ... jako dítě jsem postupně vlastnila několik morčat a neumím si představit, že bych NEPOZNALA, kdyby mi kterékoli z nich někdo vyměnil; 3) Ema se projevuje jako maličko přemoudřelá holčička, která - ač evidentně pochází ze zcela běžných majetkových poměrů, patrně nevlastní žádný mobilní telefon a zcela ignoruje internet a vůbec jakékoli počítačové aplikace neodmyslitelně spjaté s druhou dekádou jedenadvacátého století; 4) Přebývání za zdmi hotelu je přece jenom maličko sterilní ... jen tak pro pořádek by mě kupříkladu zajímalo, kam si otec a dcera dávali prát oblečení; ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- 5) Závěr není až tak úplně happy, jak by se vám mohlo na první pohled zdát. Od určení otcovství ke svěření dítěte do péče vede v našich poměrech předlouhá a obtížně schůdná byrokratická cesta ... pravda - existuje i cosi jako předběžné opatření; 6) Život je jen náhoda ... jen tak na okraj - co by bylo s Emou, kdyby se prokázalo, že NENÍ vlastním dítětem v zámoří nalezeného otce ?(29.11.2017)

Proč si Ondřej Vetchý nenechal udělat testy DNA hned? Mohl přeci předejít spoustě problémů. Jo, protože by pak vlastně nebylo o čem točit?! Aha... Z celého filmu je cítit okatá snaha zalíbit se divákovi, slzopudné scény podpořené adekvátní hudbou jsou prvoplánové, romantická předvánoční atmosféra funguje, herecké obsazení hlavních i vedlejších rolí je perfektní, ale je to celé předvídatelné, na city hrající. Žádné ultravtipné scény se nekonají, vyjma cameo role Čtvrtníčka. Linie s morčetem, stejně jako besídka ve škole je zbytečná a působí jak pěst na oko. Pohádky pro Emu nejsou určitě špatný film, pokud věříte na pohádky. Moje pragmatické (lehce cynické já) tak úplně nepřesvědčily. 2,5*(6.3.2017)

I přes občasný gesta na sílu,hlavně co se týče Ondry,je film naprosto v pohodě.70%.(7.4.2017)

• venison

Film "Pohádky po Emu" je křečovitá spatlanina, která má do poetické komedie hodně daleko.. Malá Ema nijak zvlášť neuchvátila, Aňa na naivní recepční už nemá věk a Ondřej Vetchý je soustavně mile prkenný.. Na můj vkus moc afektované, ale věřím, že mladší diváky to bavit může.. Já za morčetem na útěku nevidím nic vtipného, spíš smutného..(21.4.2017)

Příjemné překvapení. Velice citlivě přednesené složité téma, vezoucí se na mírné vlně optimismu a vtipu, na které zvládl Vetchý spolu s Geislerovou, a to ji opravdu nemusím, ale zde byla milá, ba dokonce sympatická, vytvořit jednu z nejhezčích dvojic tuzemských filmů posledních let. Spolu s přítomností malinké Emy se tak snímek hodí pro celou rodinu a s předvánoční atmosférou pasuje i do svátků nejhezčích. Nebýt předramatizovaného závěru, kdy je konec stejně nadmíru jasný, by dojem z této "pohádky" byl daleko lepší. Láska nebeská po česku, proč ne.(6.3.2017)

Ondra Vetchý je úžasný herec, kterých u nás moc není. Je to držák celého filmu a všichni ostatní jsou hluboko pod ním. Je paráda ho sledovat při práci. Pohádky pro Emu se opravdu povedli.(15.5.2017)

Uměle vyvolané konflikty: The Movie.(24.11.2017)

Ja síce toho "bicepsového vetchu" co "mluví pořad jakoby se zaťatými zuby" moc nemusím, ale aj vďaka Vilme Cibulkovej a Emme (hovorím o tebe Jani :)) sa na tú romantiku dá kukať.(26.1.2018)

• slunicko2

Hezký námět, hezké chvilky, ale celkově mi to připomíná Trabant, který má odvézt TIRácký náklad.(4.4.2018)

Medzi súčasnými českými filmami by som ohodnotil "Pohádky Pro Emu" ako absolútne zlato. Škoda, že som ho nemal možnosť vidieť v kine, lebo svojou magickou atmosférou ma dostal už od začiatku. Postavy sú príjemné, príbeh je jednoducho a pritom tak dobre napísaný, dej je ľahko sledovateľný, má to veľa skvelých momentov. Ondřej Vetchý tu absolútne exceluje podľa mňa v jednej zo svojich najlepších rolí posledných rokov. Absolútne mu tu verím každý moment. Je super vidieť aj to, že úvod filmu je v Anglicku a hovorený po anglicky. Niečo, čo som v českom filme asi zatiaľ nevidel. Aňa Geislerová ma v tejto role presvedčila rovnako. Nebol som nikdy nejakým zarytým fanúšikom, no rozhodne môžem povedať, že v tejto role bola veľmi príjemná. A mladá Ema Švábenská... dávno som nevidel tak prirodzené dieťa vo filme ako ju. Sú skvelá trojka a dobre sa nich pozerá počas celého filmu. Okrem toho je film aj podľa mňa nádherne natočený. Je v ňom veľa pekných vianočných momentov, nepôsobí prefláknuto a nasilu snažiaci sa ukázať biele Vianoce ani nič podobné. Dokonca je podľa mňa aj absolútne perfektne ukončený. Žiadne scénky po čase alebo nejaké záverečné rozuzlenie. Všetko môže pokračovať akokoľvek. Ak by som mal mať nejaké problémy, tak by som vytýčil asi dva. Načo tu musíme mať zloducha v podobe Vilmy Cibulkovej? Je to nezaujímavé a vieme kam to bude smerovať. Scénky s ňou podľa mňa nefungujú. A možno je vo filme pár priehľadných momentov, kde vieme ako to celé bude pokračovať, ale nejako výrazne mi to nevadilo. Celý čas ma totiž brali postavy, príbeh a vzťah medzi našimi tromi hlavnými hrdinami. Film, ktorý skutočne doporučujem a škoda, že ho už nebudem mať šancu vidieť na veľkom plátne. Mal som mu svoje peniaze venovať. Zaslúžil by si ich. Hodnotenie: A(3.5.2017)

Je dost pravděpodobné, že kdybych film neviděl v červnu, ale před Vánoci, dal bych o hvězdu víc. Takhle totiž střízlivým pohledem vidím, že si Vetchý s Geislerovou vymysleli dialogy asi sami a snaží se z toho ukovat alespoň slušnou televizní inscenaci. Díky právě většině herců to nesklouzne na úroveň telenovely. Nevznikl tedy druhý Kolja, tomu se to trochu námětem podobá. Přesto má snímek pár pěkných míst. 60%(14.6.2017)

Moc líbilo a to nejsem cílová skupina. Shledávám zde za špatné jen pár logických chyb. SPOIL: To jako na konci test otcovství vše vyřešil? Tak to si ho mohl podat dávno a neprovádět tu šaškárnu, nebo proč jste nám to nevysvětlili? Konec byl prostě až příliš rychlý a moc "pohádkový", což tomu trošku ubírá. Ústřední trojice hrála perfektně - Vetchý dokazuje, že je pan herec a přestože podle mého názoru nevybrali přímo roztomilou holčičku (tou je spíš Aňa), tak i ona na svůj věk předváděla nevídané. ... LFŠ 2017(1.8.2017)

• sahe

Rádoby USA happyendový film, každopádně text té malé holčičky vymýšlel kdo, sakra? Mluví jak dospělá, vzdělaná žena, takže naprosto šílený. Předvídatelnost je jasná, takže žádné šokující akční záběry v příběhu. Vlastně jo, šokována jsem klidností Aňi, která bezmyšlenkovitě řekne ano...(3.11.2016)

Kdyby tam nehráli čeští herci, myslel bych si, že koukám na typicky americkou limonádu ve tři odpoledne na Nově. Nebýt Ondry Vetchého, nikdy bych to nedokoukal. Slabé tři.(18.6.2017)

Na české pomery (poslených rokov) špičkový film s kvalitnými hereckými výkonmi a scenárom. Poctivé 4*.(21.6.2017)