Přesně takové pohlazení na duši jsem po dlouhé době potřeboval. Citlivý, laskavý a krásnou hudbou a hereckými výkony podpořený český film o tom, že čistá, naivní a přirozená láska ještě v dnešním světě nevymřela a ať tenhle snímek může místy působit až příliš prvoplánovitě a nestandardně ideálně, já jsem tedy nad míru spokojený. Ondra s Aňou jedny z nejlepších rolí kariéry, malá Švábenská má zase našlápnuto do budoucna...................moje hodnocení = 9 z 10.(6.3.2017)

Moc pěkný film(29.9.2018)

Ať si odborníci, kritici a kdokoliv jiný, kdo říká, že rozumí filmu, povídá a píše, co chce. Tohle je jeden z nejkrásnějších filmů, které byly natočeny po sametové revoluci a v žánru romantické rodinné komedie u nás vůbec, na které se tak krásně kouká během Vánoc. Ano, také jsem viděl šablonovitost a místy konstrukce, které by asi v reálu nebyly možné, jenomže bych si tvrdit, že tvůrci věděli naprosto přesně, co točí. Rád používám slovo citovka, sem patří beze zbytku. Pohádky pro Emu mají od všeho něco - ten motiv Koljy s typickou Svěrákovskou sentimentalitou či nějaký ten kousek z Velryby Poledňákové. Havlíkův scénář má velkou výhodu, že není složitý, a přesto je nápaditý, plný vtipných situací i trochy toho smutna a drží pohromadě. Dalším kladem není nic jiného, než casting. Malá Ema Švábenská, sice není Tomáš Holý, ale zahrála svou roli s takovou dětskou roztomilostí a to, co říká je tak dokonale samozřejmé a přitom dobře podané, až se mi nechtělo věřit. A společně s Ondřejem Vetchým vytvořili velice půvabnou symbiózu, ze které vycházejí roztomilé dialogy např. při vybírání případné maminky nebo při vyprávění pohádek. Vetchý vždy umí své postavě vtiskout pro něj typický šmrnc, způsob vyjadřování a méně typickou citlivost a zranitelnost, navíc divák znalý jeho předchozích partů rozhodně rozpozná chvíle, kdy se na ně lehce odkazuje. I ve spojení se skvělou Aňou Geislerovou, o jejichž souhře nelze vůbec pochybovat, předvádějí skvělé herectví. O výborné herce se film může opřít globálně, včetně recepční - špitačky Anny Polívkové, tichému otci se skrytou duší pohádkového dědečka, Oldřichu Vlachovi, sociální pracovnici Vilmu Cibulkovou či zhrzeného Jiřího Dvořáka. Snímek se snaží o to, aby se delší stopáž dokázala obhájit, což se daří zdatně, i kupříkladu za pomoci morčáka Edy a jeho dobrodružstvích. Kamera tvoří atmosféru zdatně a nabízí tzv. Pragensii v adventu či záběry Krušných hor. Prostě sečteno - podtrženo, po všelijakém Zejtra napořád (ačkoliv by bylo velmi důležité zmínit, že oba filmy nastavují, v menší míře, zrcadlo současným problémům Evropy), Rudolf Havlík ukázal něco, co převážná většina českých tvůrců už neumí (čest vyjímkám jako zmínění Svěráci či Karin Babinská v Křídlech Vánoc) a to natočit nenáročný, ale zároveň důstojný film, který dovede pracovat s emocemi a srdcem diváka. Přeji mu, aby se stal kultovním jako ty, které se o svátcích tak často opakují. Tohle je pro mě divácký film, u něhož nemám potřebu se propadat studem a zabít jeho tvůrce. Naopak mám při něm opravdu blažený a hřejivý pocit z toho, že na plátně či obrazovce všechno tak příjemně do sebe zapadá s mými oblíbenými a nenahraditelnými herci. Takhle prostě ANO. 80% P.S. Vystihnul to skvěle a stručněji uživatel Enšpígl.(6.11.2016)

jako ten vetchej ? dobrej.(10.11.2016)

Česká komedie s dobře předvídatelným vývojem děje. Ale i tak má tento film něco zvláštního do sebe. Každopádně z dvojice milý Vetchý a protivný Vetchý (Pohádky pro Emu VS Bezva ženská na krku) u mě rozhodně vítězí protiva.(13.11.2016)

Pěkný příběh, sympatické obsazení. A také jeden tradiční nešvar. Kde by stačilo taktně naznačit a nechat diváka si to prožít, dostaneš z plátna kopanec jak od koně. Chvílemi už moc vykalkulované a kýčovité.(19.12.2016)

Pohádky pro Emu jsou citlivé, milé, vtipné, kouzelné, smutné, poetické, perfektně natočené a celkově velmi podařené. Mám radost! Máme tady opět jedem moc hezký český film.(1.1.2017)

Lehký příběh s těžkým podtextem. Hezky se na to dívá, ale stejně jako v názvu, je to zkrátka pohádka. Pohádka pro dospělé. A ten úděsný happyend jen podtrhuje zaměření tohoto filmu - pohodový rodinný vánoční film, který vlastně nic neřeší. Není třeba v tom hledat za každou cenu obrovskou moudrost a závažná poselství.(5.3.2017)

velmi kvalitní český předvánoční film, který se u nás jen tak nevidí a už dlouho ani neuvidí! Velmi výborné herecké výkony, krásná kamera-která z Prahy vymáčkla snad maximum a silný,přitom prostý děj.... Nevylučuji po dalším shlédnutí ještě navýšení hodnocení, protože když ne tenhle film, tak už žádný! Překvapení, které jsem absolutně od tohoto filmu nečekal. úplně se vymyká nynějším rádoby cool česk(oslovensk)ým komediím, kde každý spí s každým a to je vesměs vše o co tam jde. Ondra Vetchý je TOP herec, ale dnes to nebylo jen o něm-vše se povedlo a tady je výsledek-když se film dělá srdcem... 90%(5.3.2017)

Zelená karta+dítě a čaroděj Bubu. Nevtíravě milá pitomost, která, vypuštěná v dobu správnou, nemilosrdně, ty voe, pohladí. A proč by to tak nemělo být. Soukromý poznatek: Aňu jsem vzal na milost, nejspíš už dokonavě.(9.3.2017)

Když jsem viděla poprvé plakát k filmu, lekla jsem se, že se jedná o nějakou napodobeninu Lásky nebeské. Naštěstí opak byl pravdou. Geislerka se mi v roli kupodivu líbila, malá Ema byla roztomilá, akorát Vetchý mi do role úplně nesedl (viděla jsem nedávno Bezva ženská na krku, tak možná proto). Příběh sám o sobě není nic nového, hlavní nápad vane ze západu, ale na české poměry je to povedená rodinná podívaná.(18.3.2017)

Waaaaaaaaaau,tak to boli moje prve dojmy po zhliadnuti tohto filmu,neskutocne krasny film,pri ktorom mi obcas aj hrdlo zvieralo,Ondrej Vetchy je super herec,klobuk dole,jeho vykon bol excelentny,ale ani Ana Geislerova nezaostava,ceske filmy su coraz lepsie a lepsie,urcite si tento film pozrite...:-)(22.3.2017)

• Vikki

Nevím kam český divák dal zdravý rozum, ale asi do prdele když už tohle má mít tak vysoké hodnocení ačkoli poctivým komediím (S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny atd atd) to nesahá ani po kotníčky. Laciný, lehce průhledný kýč a klišé. Herecké výkony naprostá katastrofa. Jen se tu zneužívá citečků pomocí chudáčka dítěte, takové trapné filmové citové vydírání, aby se divák jako ustrnul. No ustrnul jsem se kam až klesla naše filmová tvorba, která před tou fraškou v 89.r patřila k nejlepším na světě. Dějově utahané, znuděné, polomrtvé, bez šťávy. Všeobecně zápletka už milionkrát použitá, nic nového. Navíc opět a zase O. Vetchý, který se hodí opravdu jen do těch primitivních rádobyseriálečků bulvárních TV(25.3.2017)

Kupodivu, pjekne :-)! Sice take uz troch ne-cesko, vypada to hodne holivudsky/amicky, no ale slusne a pekne, ludske, i ked tam pospajali klasiku ako Green Card a dalsie o necakanych dcerach. Ale fajne, takze 4* v poho(9.7.2017)

• miki68cz

Tenhle film snad může mít efekt jedině před Vánoci. Na konci léta vyznívá trapně režisérova snaha o happyendingovou romanci, většina postav vyzní naprázdno (Taclík, Vlach, Polívková), od začátku do konce je film čitelný a všichni vědí jak dopadne. pro mne další ze serie českých propadáků. Tento film vám nedoporučuji, jedině snad jako zdroj nucené vánoční nostalgie.(10.9.2017)

Celé to bylo pěkně klidné, docela emotivní a uznávám, že takto by to mohlo proběhnout i ve skutečném životě. To se na tom nejvíce povedlo - reálnost. Vetchý je můj pilíř jistoty a Aňa je prostě velice zkušená a protřelá herečka. Chybí jim kvalitní scénáře, kde by mohli zazářit a ne se jen blýsknout. I to je o tomto filmu.(14.9.2017)

Teda, vážně jsem od toho moc nečekala - český film, navíc s profláknutýma hercema, no, upřímně, nic pro mě. Ale tohle - tohle mě mile překvapilo. Bylo to natočený s takovou lehkostí, která z toho úplně sálala, žádný trapný dialogy a hlavně žádný klišé - mám z toho dobrý pocit. Emu si člověk zamiloval hned z počátku (taky Edu). :-) Bod za originální pohádky, vždycky jsem svým mladším sourozencům vyprávěla vymyšlený pohádky a moc mě to bavilo, a doufám, že to budu moct u svých dětí zopakovat. Prostě mě to úplně dojalo, párkrát mi tekly slzy, přiznávám! :-) Kouzelné.(16.11.2017)

Nádherný snímek plný citu a emocí, ale i vtipu a zamyšlení. Duo Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová je naprosto úžasné, jejich chemie a celkové doplňování působí hrozně příjemně a opravdově. A spolu s Emou jakoby z jiného krásného světa, prodýchnutého vánoční atmosférou a příjemnou hudbou. Víc takových filmů prosím, tohle opravdu můžu.(25.11.2017)

75%(15.12.2017)

Nejlepší český film za poslední dobu !(5.11.2016)

Krásný dojemný prijemny rodinný film.Poprve jsem si všimla jak Ondrovi Vetchemu uzasne slusi obleky, je vyloženě kravatovy typ😀(12.11.2016)