Přesně takové pohlazení na duši jsem po dlouhé době potřeboval. Citlivý, laskavý a krásnou hudbou a hereckými výkony podpořený český film o tom, že čistá, naivní a přirozená láska ještě v dnešním světě nevymřela a ať tenhle snímek může místy působit až příliš prvoplánovitě a nestandardně ideálně, já jsem tedy nad míru spokojený. Ondra s Aňou jedny z nejlepších rolí kariéry, malá Švábenská má zase našlápnuto do budoucna...................moje hodnocení = 9 z 10.(6.3.2017)

Dávám 4*, protože se jedná o český film. Příběh 100x omýlaný. Emička trošku pupkatá a občas mluví až moc dospěle, ale to se u dětí co vyrůstají mezi dospělými stává. Aňa až moc rychle kývla na to, že jí možná zavřou. Konečná scéna na střeše, byla moc rychle ukončena, ještě bych to trošku natáhla. Miluji tě jim moc nešlo přes hubu :D Scény s morčetem mě obtěžovali stejně jako scény s králíkem ve filmu Probudím se včera.(9.3.2017)

Tak toto je jeden z tých lepších filmov za posledné roky. Citlivý, paradoxný a pohlcujúci. Tu je to tak krásne prepletené, že to ide samo ako po masle. Telefonát otca so synom tomu dáva korunu.(10.3.2017)

měl jsem pocit, že se dívám na americký film z oblasti nezajímavých(11.3.2017)

Takový hezký Vánoční film plný naděje. Celkem solidní tempo a příjemné herecké vystupování hlavních postav. Dost obstojná konkurence vůči zahraniční tvorbě s Vánoční tématikou. Líbila se mi taky kamera, obzvláště pak okolí kostelů či různých částí Prahy.(15.3.2017)

Českej Hollywood... víc jsem dát nemohl. Prkenný scénář, který mě nedokázal zcela vtáhnout do ne tak zcela originálního příběhu. Děj se tak odehrával neuvěřitelně rychle, že tomu prostě NEŠLO uvěřit :) Obsazení mále Emy... určitě se u nás najde mnoho charakterističtějších a vhodnějších dětí. Když ji Vetchý tahal do postele v náručí sám měl co dělat aby tam vůbec došli... Jo to naopak Geislerka nám zase ukázala, proč je to Paní Herečka.(3.4.2017)

Nebylo to spatne, chemie mezi Geislerovou a Vetchym fungovala a ta mala Ema se mi zdala take velice dobra. Akurat se to strasne, ale strasne vleklo. Dve hodiny na takovy film je vazne hodne, osekat to o ctyricet minut od te hromady hlusiny a sla bych na vic.(27.4.2017)

Vetchý a Geislerová na jedničku. Ostatní jen tak přihrávají. Příběh fajn. Celkově docela fajn.(30.4.2017)

• Arsenal83

Veľmi jednoduchý, ničím nový a málo uveriteľný romantický príbeh s nevhodne vybranou mladou herečkou. Išlo o pomerne dosť nesympatické dieťa. Navyše aj tá romantická akože pointa bola na konci tak urýchlená, až som mal pocit, že filmárom sa už minuli kotúče. Na druhej strane som bol rád, že sa to už skončilo. Inak veľmi dobré duo Vetchý – Geislerová si nevybrali dobrý film.(15.8.2017)

Setkání Vetchý + Geislerová potěšilo. Trošku jsem měl ale pocit jako když koukám na Vánoční komedie z americké filmové mašinérie .. a toudle cestou si myslím, že by se Český film neměl vydávat.(19.8.2017)

• Fajt

Nějak mi uniklo, že je to komedie !! ale neunikly mi záběry, které s vědomím režiséra dělají z diváky hlupáky. Dvakrát použitý stejný záběr u okna, první na začátku filmu v Londýně telefonát z Prahy s hodinami 3,25 hod. a druhý telefonát z Londýna do Prahy (v poslední třetině filmu) u okna a s hodinami opět v 3,25 hod. Příchod do recepce hotelu a Vetchý postaví klec s morčetem na pult a při příchodu do pokoje je klec již na pokoji, přestože recepční zrovna řeší jak se o morče v kleci na pultě postarat !!!!!!!!!!!!!!!!(25.11.2017)

Typický a předvídatelný vánoční snímek, který je ale neuvěřitelně půvabný, zábavný a milý. A je naprosto skvěle padnoucí do tohoto ročního období. Vidět to v létě, tak asi mávnu rukou, ale v předvánočním shonu, jako určité zklidnění, funguje dokonale.(1.12.2017)

• winstonik

Divák iste chápe, že účelom vianočného príbehu je vyplniť jeho čas vo chvíľach, keď plánovane vypína mozog. V tomto smere žiadna výčitka.(23.12.2017)

• Caa

To je tááák špatný. Postavy jsou ploché, dialogy trapné a nesouvislé, celek vůbec nefunguje. V horších rolích jsem své oblíbence Vetchého, Geislerovou ani Cibulkovou nikdy neviděla. Jedna hvězda za obsazení.(11.5.2018)

Moc pěkný film(29.9.2018)

Pohádky pro Emu jsou fajn film, který rozhoně neurazí, ale taky se nestane tím, který si ráda zapnu v televizi, když poběží, natož abych si ho pustila. V popředí je sympatická dvojice Vetchý-Geislerová... teda pardon, trojice spolu s Emou Švábenskou, která je taková opravdová krásná holčička, že se jí dá odpustit to ne-úplné herectví, ale aspoň nepřehrává a pěkně se na ni kouká. Film má takovou vachrlatou zápletku, kdy jsem moc nedokázala pochopit hlavního hrdinu, který namísto toho, aby si udělal testy DNA, nebo od všeho hned utekl, ohrozí úplně neznámou ženu. Ale je to jen film :-) že jo.(9.12.2018)

Je to perfektní a pohodový film na který se dá koukat.(16.12.2018)

Ano, takhle by opravdu mohl vypadat vánoční romantický film pro malé i velké diváky a za sebe musím přiznat, že se jednalo o pozitivní překvapení, moc jsem od filmu nečekal a dostalo se mi citu, emocí a povedené hlavní trojky (u Emy tedy s malým otazníčkem, ale Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová na jedničku). Dá se diskutovat o příběhu, logice atd., ale pocity ten film vyvolat umí a rád se podívám znovu. A to u (především českého) filmu není zase tak málo.(17.12.2018)

Kvalitní scénář i obsazení, není to typický film pro děti.(26.12.2018)

Ať si odborníci, kritici a kdokoliv jiný, kdo říká, že rozumí filmu, povídá a píše, co chce. Tohle je jeden z nejkrásnějších filmů, které byly natočeny po sametové revoluci a v žánru romantické rodinné komedie u nás vůbec, na které se tak krásně kouká během Vánoc. Ano, také jsem viděl šablonovitost a místy konstrukce, které by asi v reálu nebyly možné, jenomže bych si tvrdit, že tvůrci věděli naprosto přesně, co točí. Rád používám slovo citovka, sem patří beze zbytku. Pohádky pro Emu mají od všeho něco - ten motiv Koljy s typickou Svěrákovskou sentimentalitou či nějaký ten kousek z Velryby Poledňákové. Havlíkův scénář má velkou výhodu, že není složitý, a přesto je nápaditý, plný vtipných situací i trochy toho smutna a drží pohromadě. Dalším kladem není nic jiného, než casting. Malá Ema Švábenská, sice není Tomáš Holý, ale zahrála svou roli s takovou dětskou roztomilostí a to, co říká je tak dokonale samozřejmé a přitom dobře podané, až se mi nechtělo věřit. A společně s Ondřejem Vetchým vytvořili velice půvabnou symbiózu, ze které vycházejí roztomilé dialogy např. při vybírání případné maminky nebo při vyprávění pohádek. Vetchý vždy umí své postavě vtiskout pro něj typický šmrnc, způsob vyjadřování a méně typickou citlivost a zranitelnost, navíc divák znalý jeho předchozích partů rozhodně rozpozná chvíle, kdy se na ně lehce odkazuje. I ve spojení se skvělou Aňou Geislerovou, o jejichž souhře nelze vůbec pochybovat, předvádějí skvělé herectví. O výborné herce se film může opřít globálně, včetně recepční - špitačky Anny Polívkové, tichému otci se skrytou duší pohádkového dědečka, Oldřichu Vlachovi, sociální pracovnici Vilmu Cibulkovou či zhrzeného Jiřího Dvořáka. Snímek se snaží o to, aby se delší stopáž dokázala obhájit, což se daří zdatně, i kupříkladu za pomoci morčáka Edy a jeho dobrodružstvích. Kamera tvoří atmosféru zdatně a nabízí tzv. Pragensii v adventu či záběry Krušných hor. Prostě sečteno - podtrženo, po všelijakém Zejtra napořád (ačkoliv by bylo velmi důležité zmínit, že oba filmy nastavují, v menší míře, zrcadlo současným problémům Evropy), Rudolf Havlík ukázal něco, co převážná většina českých tvůrců už neumí (čest vyjímkám jako zmínění Svěráci či Karin Babinská v Křídlech Vánoc) a to natočit nenáročný, ale zároveň důstojný film, který dovede pracovat s emocemi a srdcem diváka. Přeji mu, aby se stal kultovním jako ty, které se o svátcích tak často opakují. Tohle je pro mě divácký film, u něhož nemám potřebu se propadat studem a zabít jeho tvůrce. Naopak mám při něm opravdu blažený a hřejivý pocit z toho, že na plátně či obrazovce všechno tak příjemně do sebe zapadá s mými oblíbenými a nenahraditelnými herci. Takhle prostě ANO. 80% P.S. Vystihnul to skvěle a stručněji uživatel Enšpígl.(6.11.2016)

Česká komedie s dobře předvídatelným vývojem děje. Ale i tak má tento film něco zvláštního do sebe. Každopádně z dvojice milý Vetchý a protivný Vetchý (Pohádky pro Emu VS Bezva ženská na krku) u mě rozhodně vítězí protiva.(13.11.2016)