poster

PragueNight

Dokumentární

Česko, 2015, 66 min

Režie:

Jiří Pluskal

Hrají:

Karel Lampa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dzeyna
  ****

  Za prvé - ta vinětace je hrozná a vadila mi celou dobu. Celkový jas a kontrast jak kdyby to dělal někdo, kdo v životě nepoužil žádný efekt. Za druhé - všechny bych poslala makat. Za třetí - je to dobré v tom, že jde přímo o rozhovory s reálnými lidmi. Za čtvrté - někomu to třeba něco dá, někomu to ukáže špínu Prahy a někomu je to úplně jedno. Ale celkově se mi to líbilo a vidím v tom určité poučení.(6.5.2017)

 • Una111
  **

  Ach jé, pořád to dokolečka omílané tvrzení o nepříznivém osudu. Ano, velmi nepříznivý, ale ani jednoho drogového dealera nebo prostituta/prostitutku k tomu nikdo nenutil! Byla to jejich volba, jejich svobodné rozhodnutí dobře vydělávat a zdánlivě tak snadno! Dolce far niente! Je mi líto! Dnes jsem mluvila s pracovnicí Kauflandu, která přijímá nové síly. Říkala, že mladí nemají zájem. Přicházejí s požadavkem 30 tisíc, volné víkendy apod. Být u pokladny v Kfl není žádná sranda a k tomu za 15 tisíc kaček. Nechceš dělat? Inu, pak je tu vždycky ještě ta možnost "jít šlapat". Docela mne pobavilo, jak ty obstarožní dámy provozující tzv. nejstarší řemeslo, mluvily o "práci". A tento týden jsem si všimla v jiném supermarketu, tentokrát šlo o Albert, jak staré paní tam sedí u pokladny! Jsou milé, práci zvládají a nestěžují si, jak k nim byl osud krutý.(28.5.2019)

 • Amalberga
  ***

  Dokument šel rozhodně natočit líp. Kladení otázek mi přišlo dost nešťastné, pouze několik lidí bylo ještě jakžtakž zachovalých, aby z nich padalo i něco jiného než vole a nezněli jako zadrhnutý gramofon. Nic moc nového jsem se nedozvěděla, takových dokumentů už bylo. Přitom tohle téma je velmi závažné. Například prostituce postarších dam. V některých zemích je to obrovský problém, mají tam tak nízké důchody, že staré ženy se musí živit prostitucí.(15.2.2018)

 • Radko
  **

  Ono je to všade vo veľkomestách - prostitútky, prostitúti, narkomani, bezdomovci. Zopár z nich tuná vypovedá o svojom osude. Najzaujímavejší je samozrejme ten s prsteňmi a nalakovanými čiernymi nechtami. Ale zase, reportážne médiá a časopisy mu za uplynulé dva roky venovali toľko priestoru, že nič nové sa divák nedozvie. Od obstarožných šľapiek tiež nie. Keď boli mladé, užívali si slávy, peňazí a záujmu všakovakých pánov, teraz trú biedu s núdzou, pričom neutešený stav si vylepšujú pervitínom, metadonom a heroínom. Zobrazenie polosveta vyčnieva dvomi skutočnosťami - režisér otravuje s natrčeným nahrávacím mobilom a väčšinou sa tvári strašne kokotsky nezúčastnene (akoby bol v štúdiu za sklom), čo nejakú veľkú hodnotu filmu neprináša. Druhým faktom je rozpor názvu s jeho obsahom - minimálne tretina filmu sa totiž odohráva za dňa. K zvýšeniu hodnotenia to veľmi neprispieva, skôr naopak.(25.2.2016)

 • Xpat
  ***

  Občas naprosto zbytečné otázky... Prázdné ticho, které šlo dle mého dobře vyplnit. Výběr lidí je sakra dobrý, jen je nechat rozmluvit do větších detailů a pokládat pouze doplňující otázky. I tak velké překvapení. Až na občasně špatný zvuk kvůli způsobu záznamu, byl snímek poutavý a relativně zajímavý.(8.1.2016)

 • - Režisér Jiří Pluskal sám na ulici žil 3 roky a s vystupujícími bezdomovci se blízce znal. (honzik10)