Reklama

Reklama

Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain

Akční / Horor
Itálie, 2017, 70 min

Obsahy(1)

Odsouzen ke shnití v pekle po krví nasáklých událostech v Hotelu Inferno (2013) zkušený profesionální vrah Frank Zimosa, zjistí, že se proplétá temnou mystickou říší vyhrazenou okultistům a vyšším démonům. Proti zdánlivě nekonečným vlnám démonických přisluhovačů a zlých strážců očistce se Frank a jeho nečekaný spojenec – zatracená středověká čarodějnice – vydali na odsouzenou misi, aby využili čisté elementární energie nesmrtelné duše: Frankova poslední šance získat zpět svou smrtelnou podobu. Utekl však někdy někdo z nepochopitelné katedrály bolesti? (JasonCZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

WOW Utlimátní orgasmus po Conjuringu s Evil Deadem nejsilnější a nejintenzivnější hororový zážitek snad za posledních 10 let! Oproti prvnímu dílu zde vidím výrazný krok vpřed. Tohle už není žádný levný kontrovérzní underground s přepáleným gore, při kterém se dá zasmát. Tohle je temný, zlý, nesvatý, strašidelný, smrtí nasáklý horor s velkým H a upřímně, kdo jej nedocení, nechová k žánru horor žádnou lásku a ztrácí u mne veškerý respekt, sympatie i obdiv. Celý film se odehrává v PEKLE! Nenapadá mě lepší prostředí pro horor než samotné peklo a že z toho tvůrci vytěží nejlépe zpracované peklo, co kdy filmové plátno vidělo jsem nedoufal ani v nejmenším. Z herního světa film připomene Dooma, Diabla, Jericha a Dark Souls a z toho filmového Silent Hill, Baskin a Hellraiser. Příběh zde není, je to 70 minutová procházka peklem, kde hlavní hrdina z pohledu první osoby zabíjí démony, sbírá artefakty, skládá puzzle a pěkně nadává . Jeho Fuck Youu a Im fucking tired of this Shit zde zazní asi 20x, ale připomene to cheesy hlášky z videoher, takže jsem to bral jako vtipný prvek, no ale to hlavní!! Atmosféra, prostředí a Gore je za plnéj počet bez debat. Je zde vyloženě nádherná katedrála až si říkám, který kněz či církev proboha schválil něco takového na tak posvátném místě natočit! Každopádně Katedrála bolesti je místo, které bych navštívil z fleku. Sochy, ornamenty, obrazy naprostá uhrančivá nádhera a v podzemí to samé. Všude se povalují lebky, mrtvoly, rakve s křížemi, mučedníci a osudový most s mrtvými batoletemi a démonem potratů je bez debat nejhororovější scénou né jen filmu, ale i historie hororu vůbec. Soundtrack zde hraje velmi důležitou roli ať se jedná o temný synth wave či údery zvonů katedrály, tak to správně rve uši. Tak temnou, evil a démonickou atmosféru jsem v žádném jiném filmu doposud neviděl a fakt jsem se regulérně bál a když došlo na gore, tak to bylo správně špinavé, nechutné, sleazy a šlo vidět, že se nejedná o žádnou amatérskou práci, ale na tom pracovali samotní mistři!! Poctivá stará Italie gore at its best. Neskutečnéj zážitek po formální, hudební, atmosférické a hororové stránce. 1700 hororů jsem musel zhlédnout , abych narazil na Krále. To je tak když hledáš kámen a narazíš na samotné ZLATO! 10/10. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Oproti jedničce rozhodně propad. V podstatě souhlasím s komentářem kolegy ricci.s . I přes poměrně krátkou stopáž je především druhá půlka neskutečně zdlouhavá a neskutečně nudí. Musel jsem se přemáhat abych to vůbec dokoukal. Mega trapné finále bylo poslední kapkou. Třetí díl si s největší pravděpodobností radši nechám ujít. 2 hvězdy za ( místy ) povedené gore, krev a pekelné kulisy. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nijak výrazně se pokračování od jedničky neliší. Vše sledujeme očima hlavní postavy tak, jako tomu je v počítačových hrách. Procházíte labyrintem místností, ve kterých je třeba plnit úkoly - nejčastěji rozstřílet nebo rozsekat nějakou zrůdu na cucky, až krev lítá na kameru. Pak otevřete dveře a pokračujete dál. Některé efekty jsou opět fajn, jiné směšné. Gumové figuríny jsou v protikladu k hromadám vnitřností a hektolitrům rudé. Začlenění levných počítačových efektů mi naopak přišlo dost nešťastné. Plnění úkolů v závěru se stává pomalejším a pomalejším a vyvrcholení neohromí. Tedy létající pixelové čelisti už snad ani nepobavily, masakrování ano. I přes kratší stopáž jsem měl dojem, že film trvá nejméně dvě hodiny...ufff! Pochválit ale musím výbornou temnou hudbu se zvony. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Na Hotel Inferno, musíte mít fakt náladu. A je zjevné, že na jedničku jsem jí neměl (1*), a proto chápu odpady i plný počty. The Cathedral of Pain, je už vyloženě peklo jako kráva, které mě chytlo svoji brutální atmosférou od samého začátku. Za mě určitě kvalitnější a hororovější podívaná, jen škoda těch občas přehnaně počítačových efektů, ale osobně to klidně můžu brát jako takovou filmovou PC hru z první osoby. Co se týče brutality a Gore, tak občas jsem si říkal, zda nezacházím při hledání nových Hororů už dost daleko, scény, kdy se na zemi válejí zmasakrovaná těla novorozeňat či domácí císařský řez, už bylo skoro za hranou toho, co ještě snesu, ale fajn, už mám něco nakoukáno. Nejvíce se mi ale líbil hned ten úvod, rozřezávání ženských těl, to byla chuťovka. Tohle pustit přítelkyni večer v obýváku, tak mě pošle asi do léčebny =) Finále alá DOOM už bylo úsměvné, ale celkově fakt námrd a vůbec jsem to nečekal. Jsem zvědavý na trojku. (Full HD, 39. hodnocení, 70%, PS - můj poslední Horor ve 29 letech) ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Na môj vkus až prehnane animované a predigitalizované. A tým pádom o dve triedy slabšie ako prvá časť. Chlapík z jednotky to očividne celkom neprežil a ocitol sa v pekle, kde sa spriatelil s nemŕtvou čarodejnicou. S tou viedol väčšinou jalové dialógy o tom, ako sa má z toho pekla dostať. Musel plniť hlúpučké úlohy, hlavolamy, hrať sa s kostičkami, lebkami, a zbierať elementy a kľúčiky, aby dostal svoju dušu dokopy. Samozrejme, počas svojho pobytu v pekle sa ani samotní démoni nevyhnú poriadne krvavej masakráži. Nakrútené je to rovnako ako prvá časť, čiže s pohľadu hlavného hrdinu, masky a gore sú vynikajúce. Teda aspoň v pasážach, kde sa likviduje jedno monštrum za druhým. Najlepšia bola démonka s potratmi, na tomto som si zgustol. Spočiatku som bol nadšený, ale v druhej polovici horor stráca dych, nič sa tam nedeje, hlavný hrdina sa len prechádza a nadáva, a keď sa tam objavia smiešni lietajúci, zubatí démonici, je to už vyložene trapas. Záver dal najavo, že určite bude aj trojka, ale už si nie som celkom istý, či sa mám na ňu tešiť. Jednotka mi prišla ako poctivá práca, tuto si to režisér chcel uľahčiť až príliš. Takisto je škoda, že v horore z PEKLA nevytvoril ani štipku atmosféry. Ale o to tvorcom pravdepodobne ani nešlo. ()

Reklama

Reklama