Jako každoročně chystala Československá televize silvestrovský zábavný pořad i v roce 1989. Jenže pak přišel 17. listopad a autorům přišlo nepatřičné tento pořad vysílat, takže pamětníci vědí, že Silvestr roku 1989 se odehrával v pražském studiu, po letech živě a se vším nadšením, které doba přinesla. Dnes vám přinášíme program, který se tehdy nevysílal, a přesto se při něm jistě dobře pobavíte. Jako téma zvolili autoři to z nejvděčnějších a věčných – vztah mezi muži a ženami. (Česká televize)

slunicko2

Jeden z nejslabších Silvestrů vůbec. Nějak jsem čekal určité uvolnění v satiře, jaké bylo patrné třeba o rok dříve. Marně. Prezentovaná čísla nereflektovala dobu, jen sázela na prověřené tahouny, kteří s unavenou rutinou táhli tu káru veselí dál a dál. Možná za dalších dvacet let věc vylepší faktor dobového svědectví, ale dnes mi pořad přijde nudně otravný. ()

DJ Lonely

Byť v té době měla ČST jiná želízka v ohni na silvestrovské vysílaní a tento silvestrovský pořad vysílala až o pár let později pod názvem "Silvestr, který se nevysílal", tak dle mého soudu jde o jednu z nejzábavnějších silvestrovských estrád vůbec. ()

sator

Na to že se psal rok 1989 uff... V Pořadu se objeví velmi spoře oblečená dívka, která má v podpaží velkou čtyřcípou hvězdu, tu používala Československá televize k označení pořadů nevhodných pro děti. Vesměs se jednalo o jistotu že v pořadu bude nahota, protože násilí v té době ve filmech mnoho nebylo. ()

papilon395

Třicet dva let je dlouhá doba, která prověří kvalitu. Tady to nezachraňovalo ani zvučné jméno režiséra. Občas se zablesklo něco k pousmání, třeba Dobešova Jarmila. ()

• V pořadu se objeví velmi spoře oblečená dívka, která má v podpaží velkou čtyřcípou hvězdu – tu používala Československá televize k označení pořadů nevhodných pro děti. Vesměs se jednalo o jistotu, že v pořadu bude nahota, protože násilí v té době ve filmech mnoho nebylo. (sator)
  • Zdeněk Podskalský tento pořad připravoval na podzim roku 1989 a v polovině listopadu začal s finálním střihem. Po zásahu tehdejší Veřejné bezpečnosti na studentské manifestaci odmítl pokračovat a prohlásil, že nebude pracovat na něčem, u čeho by se měli smát příslušníci jednotek, kteří zbili studenty. Po společenských změnách tak v očkávání, že po letech cenzury mají autoři plné šuplíky kvalitního materiálu, připravil narychlo složený pořad, který se odvysílal namísto tohoto. (cundak)