Ohňostroj

• německý

Feuerwerk

• slovenský

Ohňostroj

Fireworks "Oh! My Pa-Pa!"

Komedie / Romantický

Západní Německo / Švýcarsko, 1954, 98 min

Druhý film tehdy 15 leté Romy Schneider, ve kterém dostává daleko více prostoru než v Šeřících z předchozího roku. Její Anna Oberholzer je totiž již hlavní ženskou rolí. Mladou dívku, která utíká k cirkusu, aby si uvědomila, koho ve skutečnosti miluje, hraje Romy Schneider neodolatelným způsobem. Je kouzelná, přirozená, upřímná. A je skvělou partnerkou Lili Palmer, která v tomto filmu zazpívá šlágr tehdejší doby Oh, mein Papa. Jednoduše příjemný snímek s výbornými herci.(1.4.2012)

Dlouho postrádaný druhý film s Romy Schneiderovou a její první se sympaticku Lili Palmerovou, se kterou za další čtyři roky pozoruhodně sehrála remake Děvčat v uniformách. Je to rozkošný příběh na pozadí cirkusového děje. Romy hrála poprvé bez své matky, zároveň zde ovšem poprvé a navždy přijala pro film její jméno Schneider a potlačila tak v sobě větev Albach-Retty. Sama si při natáčení zapsala do deníku, že v tomto filmu dostala svou první opravdovou pusu. A stejně jako je úpřímný tento ještě dětský zážitek, přesně takový je i její výkon v celém filmu. Bylo jen její štěstí, že už tehdy nechtěla za hranice ;)(1.8.2009)

Západonemecká pohodovka s mladučkou Romy Schneider a príjemnou hudbou.(8.2.2015)

Nádherná kamera a moc krásná a veselá komedie:-))Romy je ještě holubička ale má jiskru.Její strýček je taky velký sympaták tak jako strejda Gustav se svýma komickýma očima.Povedená komedie:-)))(23.11.2013)