Ali se žení

(festivalový název)

Ali je hudebně nadaný, trochu neurotický syn velmi oblíbeného muslimského duchovního, který se do Austrálie přistěhoval z Iráku. Rozpolcený mezi dvěma odlišnými světy – australským a iráckým, se Ali snaží žít svůj život a zároveň vyhovět své rodině i komunitě. Nevinnou lží spustí katastrofický řetězec událostí. Vrcholem je, když se zamiluje do jiné dívky, než se kterou ho zasnoubili… Komedie přibližuje australskou muslimskou komunitu a vychází ze skutečného životního příběhu, který napsal spoluautor scénáře Osamah Sami, obsazený do titulní role. (Aussie Film Fest)

silentname

"Ali's Wedding" nakoniec funguje ako celkom príjemná komédia o chalanovi, ktorý chce konečne dosiahnuť niečo vo svojom živote. Niečo, čo by nebolo nutne to, čo od neho chcú jeho rodičia. Oni chcú doktora, ktorý dostane dievča, ktoré mu vyberú a bude mať život, aký si zaslúži. Lebo rodinu treba počúvať. Lenže čo ak do cesty vstúpi dievča, do ktorého sa Ali skutočne zamiluje? Vieme odhadnúť kam sa to bude odoberať, no na druhú stranu som nemal problém si to užiť, lebo film má dobré a príjemné postavy (až na jednu výnimku) a pôsobí veľmi úprimne. A keď nás dokáže rozosmiať, tak je to len plus k tomu. Takže ak máte radi romantické komédie... a nevadia vám, že sú z trošku iného sveta, tak toto oceníte. Hodnotenie: B+ ()