Natočit filosofující parodii na Vojnu a mír, to už chce dost fištrónu. Překvapí, že se toho zdárně ujal Allen? Vlastně ani ne, protože jak jedu jeho filmografii postupně od začátku, perfektně se mi odhaluje jak se svými předchozími filmy vypracoval až na tohle. Vypiloval své umění sociální kritiky trefně, vkusně a včas prošpikované naprostými absurdnostmi na únosnou a zábavnou míru (a že mu to v předchozích filmech tu a tam nevyšlo), zherečtil sám sebe, už to není takový slon v porcelánu a počkal si, až naplno pronikne šarm a herecký um Diane Keaton, která je v tomhle filmu obdivuhodná. A my, milovníci ruské literatury 19. století mu to sežereme i s navijákem, protože se u toho uchechtáme smíchy.(31.10.2015)

Hodně velká sranda, zvlášť pokud vám něco říká klasická ruská literatura. Obecně jsem ze starších Woodyho filmů dával vždy přednost těm vztahovým, jeho čistokrevné komedie mě nikdy moc neoslovovaly. Láska a smrt je tím pádem pro mě jednoznačně tou nejlepší Allenovskou komedií, jakou jsem zatím viděl. 8,5/10(24.1.2017)

Woody Allen je mistrem svého oboru, o tom nemůže být spory, ale abych pravdu řekl, tak právě tento film je možná a dost dobře nejspíš tím nejlepším co jsem od něj kdy vůbec viděl. Láska a smrt, jakási parodie na Vojna a mír mě značně zaujala už od samotného začátku a nedokázal jsem se od ní odtrhnout až do konce. Celý příběh je tak trošku praštěný, často řečí jednoho člověka, ale díky dialogům, které Allen píše mistrně, dokonalý. On si z toho dělá takovou One-Man-Show a podle mého mu to ani nikdo nemůže mít za zlé. Tak on pracuje, tak tvoří a možná, ne možná, určitě...právě proto je to tak skvělé. Ten nenápadný stopadesáticentimetrový mužík má génia v hlavě a to mu nikdo neodpáře. Láska a smrt je prostě dílo, které je hodno génia, Woodyho Allena.(14.10.2008)

Jeden z nejlepších Allenových kousků. Neskutečné dialogy, místy naprosto absurdní humor plný odkazů nebo různě pokroucených citací z klasické ruské literatury (ale i na různé seriózní filmaře - hlavně Bergmana). Pekelné je, že proud fórů se nezastaví prakticky po celou dobu, takže těžko najít nejlepší kousky.Já osobně mám hodně rád scénu s výcvikovým seržantem carské armády, která je černoch, scény z hrdinova dětství (otec coby vlastník "kousku půdy", tajemný sen s tančícími číšníky) a pak v podstatě všechny scény, kde Allen v důstojnické uniformě balí petrohradské krasavice. "Zabil bych vás, kdybyste byl opravdový muž" "Já jsem opravdový muž" "Myslel jsem o něco menší opravdový muž."(7.8.2007)

Opät jeden z dalsich filmovych, sialenych, komickych eskapad Woodyho Allena, na ktorych som sa musel smiat a z mojho pohladu je to jedna z jeho najlepsich komedii. Niektore dialogy sa nedaju ani opisat, ale boli super. Najviac som sa nasmial vo chvili, ked musel ist proti voli do vojny proti Napoleonovi, ale este predtym si musel vypocut poznamky od generala, ktory vyzadoval kvalitnu armadu vojakov, medzi ktorymi Woody nepatri :-) To si viete urcite sami predstavit. DAREBACCI (2000) tiez od Allena sa mi pacili trosicku viac, preto ma u mna nadalej plne hodnotenie, ale v tejto komedii mi do plneho poctu ani nie tak nieco chybalo, ako skor to, ze v niektorych chvilkach mi prisiel ten humor az prehnany, preto 80%, avsak nebranim si tuto komediu niekedy v buducnosti v klude zopakovat. Woody je proste skvely smoliar :-) _________ Woody Allen - (Boris) +++ Diane Keaton - (Sonja) +++ Georges Adet - (Old Nehamkin) +++ Frank Adu - (Seržant) +++ Edmond Ardisson - (Kňaz) +++ Féodor Atkine - (Mikhail) +++ James Tolkan - (Napoleon) +++(15.10.2011)

• - V té době pracoval Woody Allen na scénáři o manželském páru z New Yorku, který vyšetřuje vraždu, ale během jeho psaní se zasekl na rozuzlení hlavní zápletky. V té době ho zaujala kniha o ruských dějinách, kterou měl doma v knihovně, a proto tlačen konečným termínem pro odevzdání nasmlouvaného scénáře, nechal se touto knihou inspirovat k napsání scénáře k filmu Láska a smrt. K původnímu námětu se Allen vrátil až po 18 letech, kdy v roce 1993 natočil film Tajemná vražda na Manhattanu. V něm postarší newyorský pár řeší smrt své sousedky, která zemře za podivných okolností. (jezurka42)

• - Když Boris (Woody Allen) sjíždí v kánoi z kopce do bojující vřavy, jsou vidět za dřevěným kolem pneumatiky, po kterých dělo skutečně jede. (Chegi)

• - Diane Keaton (Sonja) se v jedné scéně lehce zranila, když byla jedním ze svých kolegů omylem trefena houslovým smyčcem do oka. (jezurka42)