Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  ***

  Vodotrysky nápadov, odkazov, gagov, nekonečného sarkazmu (človek myslí na Pythonov a v zápetí na chudáka Bergmana), ktorých potenciálna genialita stroskotáva na mindrákoch malého, brejlatého mužíka, ktorý je všetko len nie rozprávač/humorista. Rád by som docenil trafnosť akou s kadenciou samopalu vzor 65 Allen masíruje klišé naprieč celým umeleckým spektrom (I am out of cliché). Žiaľ sebestrednosť a sebaparódia over the top, mi to nedovoľuje. 65%(1.12.2008)

 • xxmartinxx
  *****

  Vtipné, chytré, trochu utahané. Možná, že ta vtipnost bere filmu část jeho chytrosti a naopak snaha o chytrost kazí pár vtipů, ale jinak si není na co stěžovat. Vlastně možná nejlepší Allen.(21.11.2010)

 • Tosim
  *****

  Druhá a třetí nejdůležitější věc v životě.(25.3.2008)

 • J*A*S*M
  *****

  Hodně velká sranda. Woodyho Allena jsem kdysi (když mi pár jeho filmů nic moc neřeklo a nedalo) vyškrtl ze seznamu režisérů, jimž budu věnovat pozornost, ale po tomto zážitku mu asi dám druhou šanci.(8.6.2011)

 • ajuska
  *****

  Výborný film s spoustou trefných gagů, skvěle napsaných dialogů a monologů, odkazů na literaturu, film či ruské prostředí, to vše doplněné závažnými filosofickými otázkami (ať už jde o to, zdali je subjektivita objektivní nebo o to, kolik si asi Ježíš účtoval za skříně). Já se bavila od začátku do konce, z filmů, které jsem zatím od Allena viděla, se tenhle rozhodně řadí mezi ty nejlepší.(12.11.2006)

 • - Láska a smrt je z celé Allenovy filmografie jeho nejoblíbenější a zároveň nejosobnější film. (hot_spot)

 • - Závěrečný "tanec se smrtí" je parodií na film Sedmá pečet (1957). (Oktavianus)

 • - Boris Grišenko (Woody Allen) během filmu složí báseň "Měl jsem být párem zkrvavených hnát", ale pak ji zahodí jako sentimentální. Ve skutečnosti je jejím autorem T. S. Eliot. (Oktavianus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace