Tak paródia vie občas veci okoreniť, Vojna a mier je skvelé dielo, taktiež ruská duša nie je až tak k smiechu, no občas niektoré umelosti si priam žiadajú humor a hlavne toto dielo dosť balansovalo s rôznymi existencionálnymi prvkami, ktoré sú k zamysleniu. Niekedy ma to veľmi pobavilo, inokedy vôbec a celkovo to na mňa pôsobilo dosť sucho a tá ukecanosť mi skrátka priam až miestami vadila.(14.3.2014)

... jak divák o iluze přišel. Po čtyřech shlédnutých filmech Woodyho Allena jsem nechápal, jak se může jeho dílo někomu nelíbit. Bohužel, každý další snímek je horší než ten předchozí. Banáni - super. Bla bla sex bla bla úžasný. Láska a smrt... Skvělé hlášky, parodování ruské literatury... ale co jako? Asi ne každému se líbí celá jeho tvorba. Škoda.(19.10.2005)

Woody Allen své parodistické období zakončil skutečně ve velkém stylu. Vzal si na paškál Dostojevského a celkově literaturu 19. století a jak to dopadlo? Náramně. Vtip střídá vtip, hláška střídá hlášku. Chvílemi hodně komické, chvílemi i docela hořké a satirické, ale v každém případě originální. Závěr alá Sedmá pečeť, podbarvený nádhernou hudbou Sergeje Prokofjeva, je prostě nezapomenutelný. Woody tak stvořil svůj první velký film a upozornil na sebe, že je tvůrcem, který stojí za pozornost. Díky svým scénáristickým a režisérským dovednostem, roztomilým kreacím a nevšedního půvabu Diane Keaton (nikdy nebyla krásnější, než tady) se za dva roky dopracoval k Oscarovi. Ale to už je jiný příběh. Láska a smrt uzavírá Woodyho parodistické období a přitom i mírně naznačuje jeho další tvůrčí období - melancholické a zadumané komedie o lásce a lidských vztazích. 100%.(16.1.2008)

Výborný film s spoustou trefných gagů, skvěle napsaných dialogů a monologů, odkazů na literaturu, film či ruské prostředí, to vše doplněné závažnými filosofickými otázkami (ať už jde o to, zdali je subjektivita objektivní nebo o to, kolik si asi Ježíš účtoval za skříně). Já se bavila od začátku do konce, z filmů, které jsem zatím od Allena viděla, se tenhle rozhodně řadí mezi ty nejlepší.(12.11.2006)

Vojna a mír? Ale kdeže – Láska a smrt! Znáte nějaký film, kde by seznam nějakých vtipných a vypointovaných hlášek zabral aspoň tucet normostran a stejně byste nevyčerpali veškerou zásobu, kterou skýtá? Pokud ano, sem s ním. Pokud ne, Láska a smrt budiž příkladem. Allenova raná tvorba je zkrátka nepřekonatelná. Napoleonské války, Rusko, Francie, chystaná poprava… Pro někoho drama, pro Allena půda pro jeden z jeho nejlepších filmů. Všude samé odkazy, narážky na vše možné i nemožné, a to zabaleno do typického allenovského hábitu, který má hluboko v látce zašito několik filosofických myšlenek, jejichž interpretace je opět zábavného, ba až groteskního rázu (časté promluvy přímo na kameru pak vůbec nepůsobí křečovitě, ale naopak velmi senzibilně a empiristicky). Posuzování každého systému jevů přeci existuje v každém logickém, metafyzickém nebo epistemologickém rozporu s abstraktním empirickým konceptem, jakým je bytí, či nebytí nebo vyskytnutí se ve věci samé nebo věci sama o sobě…Jo, to říkám pořád.(11.12.2007)

• - Závěrečný "tanec se smrtí" je parodií na film Sedmá pečet (1957). (Oktavianus)

• - Boris (Woody Allen) s sebou při odjezdu do armády veze kolekci motýlů a síťku na jejich odchyt. Vzdal tak poctu slavnému ruskému spisovateli Vladimiru Nabokovi, jež byl uznávánn také jako znalec motýlů. (HellFire)

• - V té době pracoval Woody Allen na scénáři o manželském páru z New Yorku, který vyšetřuje vraždu, ale během jeho psaní se zasekl na rozuzlení hlavní zápletky. V té době ho zaujala kniha o ruských dějinách, kterou měl doma v knihovně, a proto tlačen konečným termínem pro odevzdání nasmlouvaného scénáře, nechal se touto knihou inspirovat k napsání scénáře k filmu Láska a smrt. K původnímu námětu se Allen vrátil až po 18 letech, kdy v roce 1993 natočil film Manhattan Murder Mystery. V něm postarší newyorský pár řeší smrt své sousedky, která zemře za podivných okolností. (jezurka42)