Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  ***

  Tak paródia vie občas veci okoreniť, Vojna a mier je skvelé dielo, taktiež ruská duša nie je až tak k smiechu, no občas niektoré umelosti si priam žiadajú humor a hlavne toto dielo dosť balansovalo s rôznymi existencionálnymi prvkami, ktoré sú k zamysleniu. Niekedy ma to veľmi pobavilo, inokedy vôbec a celkovo to na mňa pôsobilo dosť sucho a tá ukecanosť mi skrátka priam až miestami vadila.(14.3.2014)

 • Fingon
  ***

  ... jak divák o iluze přišel. Po čtyřech shlédnutých filmech Woodyho Allena jsem nechápal, jak se může jeho dílo někomu nelíbit. Bohužel, každý další snímek je horší než ten předchozí. Banáni - super. Bla bla sex bla bla úžasný. Láska a smrt... Skvělé hlášky, parodování ruské literatury... ale co jako? Asi ne každému se líbí celá jeho tvorba. Škoda.(19.10.2005)

 • sud
  *****

  Woody Allen své parodistické období zakončil skutečně ve velkém stylu. Vzal si na paškál Dostojevského a celkově literaturu 19. století a jak to dopadlo? Náramně. Vtip střídá vtip, hláška střídá hlášku. Chvílemi hodně komické, chvílemi i docela hořké a satirické, ale v každém případě originální. Závěr alá Sedmá pečeť, podbarvený nádhernou hudbou Sergeje Prokofjeva, je prostě nezapomenutelný. Woody tak stvořil svůj první velký film a upozornil na sebe, že je tvůrcem, který stojí za pozornost. Díky svým scénáristickým a režisérským dovednostem, roztomilým kreacím a nevšedního půvabu Diane Keaton (nikdy nebyla krásnější, než tady) se za dva roky dopracoval k Oscarovi. Ale to už je jiný příběh. Láska a smrt uzavírá Woodyho parodistické období a přitom i mírně naznačuje jeho další tvůrčí období - melancholické a zadumané komedie o lásce a lidských vztazích. 100%.(16.1.2008)

 • ajuska
  *****

  Výborný film s spoustou trefných gagů, skvěle napsaných dialogů a monologů, odkazů na literaturu, film či ruské prostředí, to vše doplněné závažnými filosofickými otázkami (ať už jde o to, zdali je subjektivita objektivní nebo o to, kolik si asi Ježíš účtoval za skříně). Já se bavila od začátku do konce, z filmů, které jsem zatím od Allena viděla, se tenhle rozhodně řadí mezi ty nejlepší.(12.11.2006)

 • Satan
  *****

  Vojna a mír? Ale kdeže – Láska a smrt! Znáte nějaký film, kde by seznam nějakých vtipných a vypointovaných hlášek zabral aspoň tucet normostran a stejně byste nevyčerpali veškerou zásobu, kterou skýtá? Pokud ano, sem s ním. Pokud ne, Láska a smrt budiž příkladem. Allenova raná tvorba je zkrátka nepřekonatelná. Napoleonské války, Rusko, Francie, chystaná poprava… Pro někoho drama, pro Allena půda pro jeden z jeho nejlepších filmů. Všude samé odkazy, narážky na vše možné i nemožné, a to zabaleno do typického allenovského hábitu, který má hluboko v látce zašito několik filosofických myšlenek, jejichž interpretace je opět zábavného, ba až groteskního rázu (časté promluvy přímo na kameru pak vůbec nepůsobí křečovitě, ale naopak velmi senzibilně a empiristicky). Posuzování každého systému jevů přeci existuje v každém logickém, metafyzickém nebo epistemologickém rozporu s abstraktním empirickým konceptem, jakým je bytí, či nebytí nebo vyskytnutí se ve věci samé nebo věci sama o sobě…Jo, to říkám pořád.(11.12.2007)

 • - Závěrečný "tanec se smrtí" je parodií na film Sedmá pečet (1957). (Oktavianus)

 • - Boris (Woody Allen) s sebou při odjezdu do armády veze kolekci motýlů a síťku na jejich odchyt. Vzdal tak poctu slavnému ruskému spisovateli Vladimiru Nabokovi, jež byl uznávánn také jako znalec motýlů. (HellFire)

 • - V té době pracoval Woody Allen na scénáři o manželském páru z New Yorku, který vyšetřuje vraždu, ale během jeho psaní se zasekl na rozuzlení hlavní zápletky. V té době ho zaujala kniha o ruských dějinách, kterou měl doma v knihovně, a proto tlačen konečným termínem pro odevzdání nasmlouvaného scénáře, nechal se touto knihou inspirovat k napsání scénáře k filmu Láska a smrt. K původnímu námětu se Allen vrátil až po 18 letech, kdy v roce 1993 natočil film Manhattan Murder Mystery. V něm postarší newyorský pár řeší smrt své sousedky, která zemře za podivných okolností. (jezurka42)