Toto geniálne dielko nastoluje a rieši hneď niekoľko závažných otázok v ľudskom živote, tým však nemyslím, že ich aj vyrieši. Odpoveď na všetko by bola tak strašne zamotaná a komplikovaná a večne v konflikte s morálkou a sebaúctou, alebo náboženským presvedčením...no nič nie je jednoduché! Bavila som sa dokonalo a určite si doprajem aj second look :)(5.7.2014)

Filmová kritika sice klade na první místo Allenovy tvorby jiné kousky, ale pro mě je Láska a smrt na prvním místě. Je to srdeční záležitost, protože Allen paroduje literaturu a filmy, které důvěrně znám a na kterých jsem vyrůstal. Tenhle snímek ocení ti, kteří četli Vojnu a mír, protože nejvíc na frak dostává nebohý Lev Tolstoj, ale obecně všichni, co četli klasické a romantické tlusté romány autorů 19. století a viděli historické velkofilmy ze 60. let. Allen je tu ve vrcholné kondici a doslova hýří vtipem ve stylu študácké recese i jízlivého intelektuálního sarkasmu. Příjemně krátká stopáž. Celkový dojem: 95 %.(14.1.2008)

Jeden z nejlepších Allenových kousků. Neskutečné dialogy, místy naprosto absurdní humor plný odkazů nebo různě pokroucených citací z klasické ruské literatury (ale i na různé seriózní filmaře - hlavně Bergmana). Pekelné je, že proud fórů se nezastaví prakticky po celou dobu, takže těžko najít nejlepší kousky.Já osobně mám hodně rád scénu s výcvikovým seržantem carské armády, která je černoch, scény z hrdinova dětství (otec coby vlastník "kousku půdy", tajemný sen s tančícími číšníky) a pak v podstatě všechny scény, kde Allen v důstojnické uniformě balí petrohradské krasavice. "Zabil bych vás, kdybyste byl opravdový muž" "Já jsem opravdový muž" "Myslel jsem o něco menší opravdový muž."(7.8.2007)

Love & Death je rozhodne jeden z nejlepsich filmu Woodyho Allena. Proc? Protoze jeho tradicne radoby intousske hovadiny jsou zde mnohdy skutecne inteligentni a jeho jinde trapny humor je zde mnohdy skutecne vtipny. Sice se to potyka s tradicnim problemem Woodyho filmu, ve kterych hraje hlavni roli, kdy si o sobe arogantne mysli, ze umi hrat a ze je dobry komik (nezvlada ani jedno), ale nezvykle chytry scenar, pro Allena i nezvykle ruske prostredi/doba a spousta velmi povedenych scen tohle dilo pravem zarazuji do Allen-Topky. "Judgment of any system, or a priori relationship or phenomenon exists in an irrational, or metaphysical, or at least epistemological contradiction to an abstract empirical concept such as being, or to be, or to occur in the thing itself, or of the thing itself." 7/10(23.3.2010)

Woody Allen je mistrem svého oboru, o tom nemůže být spory, ale abych pravdu řekl, tak právě tento film je možná a dost dobře nejspíš tím nejlepším co jsem od něj kdy vůbec viděl. Láska a smrt, jakási parodie na Vojna a mír mě značně zaujala už od samotného začátku a nedokázal jsem se od ní odtrhnout až do konce. Celý příběh je tak trošku praštěný, často řečí jednoho člověka, ale díky dialogům, které Allen píše mistrně, dokonalý. On si z toho dělá takovou One-Man-Show a podle mého mu to ani nikdo nemůže mít za zlé. Tak on pracuje, tak tvoří a možná, ne možná, určitě...právě proto je to tak skvělé. Ten nenápadný stopadesáticentimetrový mužík má génia v hlavě a to mu nikdo neodpáře. Láska a smrt je prostě dílo, které je hodno génia, Woodyho Allena.(14.10.2008)

• - Tento film se natáčel v Maďarsku, nikoli v Rusku, kde je umístěn jeho příběh. (RadimFišer)

• - Záběr na sochu lva a záběr vojáka, který je střelen do oka skrze brýle, jsou parodií na podobná vyobrazení soch z filmu Křižník Potěmkin (1925).
    (HellFire)

• - Boris (Woody Allen) s sebou při odjezdu do armády veze kolekci motýlů a síťku na jejich odchyt. Vzdal tak poctu slavnému ruskému spisovateli Vladimiru Nabokovi, jež byl uznávánn také jako znalec motýlů. (HellFire)