Vodotrysky nápadov, odkazov, gagov, nekonečného sarkazmu (človek myslí na Pythonov a v zápetí na chudáka Bergmana), ktorých potenciálna genialita stroskotáva na mindrákoch malého, brejlatého mužíka, ktorý je všetko len nie rozprávač/humorista. Rád by som docenil trafnosť akou s kadenciou samopalu vzor 65 Allen masíruje klišé naprieč celým umeleckým spektrom (I am out of cliché). Žiaľ sebestrednosť a sebaparódia over the top, mi to nedovoľuje. 65%(1.12.2008)

Vtipné, chytré, trochu utahané. Možná, že ta vtipnost bere filmu část jeho chytrosti a naopak snaha o chytrost kazí pár vtipů, ale jinak si není na co stěžovat. Vlastně možná nejlepší Allen.(21.11.2010)

Druhá a třetí nejdůležitější věc v životě.(25.3.2008)

Hodně velká sranda. Woodyho Allena jsem kdysi (když mi pár jeho filmů nic moc neřeklo a nedalo) vyškrtl ze seznamu režisérů, jimž budu věnovat pozornost, ale po tomto zážitku mu asi dám druhou šanci.(8.6.2011)

Výborný film s spoustou trefných gagů, skvěle napsaných dialogů a monologů, odkazů na literaturu, film či ruské prostředí, to vše doplněné závažnými filosofickými otázkami (ať už jde o to, zdali je subjektivita objektivní nebo o to, kolik si asi Ježíš účtoval za skříně). Já se bavila od začátku do konce, z filmů, které jsem zatím od Allena viděla, se tenhle rozhodně řadí mezi ty nejlepší.(12.11.2006)

• - Láska a smrt je z celé Allenovy filmografie jeho nejoblíbenější a zároveň nejosobnější film. (hot_spot)

• - Závěrečný "tanec se smrtí" je parodií na film Sedmá pečet (1957). (Oktavianus)

• - Boris Grišenko (Woody Allen) během filmu složí báseň "Měl jsem být párem zkrvavených hnát", ale pak ji zahodí jako sentimentální. Ve skutečnosti je jejím autorem T. S. Eliot. (Oktavianus)