Mistr Woody Allen vzal svůj klasický inteligentní humor, pár závažnějších témat, hrstku filozofických myšlenek a fůů, vznikla Láska a smrt - vskutku originální komedie s výborným scénářem. Avšak i přes tato pozitivní slovíčka musím poznamenat, že já subjektivně-objektivně za nejlepší Woody Allenovku považuji spíše Annie Hallovou. 8/10(8.2.2008)

Opät jeden z dalsich filmovych, sialenych, komickych eskapad Woodyho Allena, na ktorych som sa musel smiat a z mojho pohladu je to jedna z jeho najlepsich komedii. Niektore dialogy sa nedaju ani opisat, ale boli super. Najviac som sa nasmial vo chvili, ked musel ist proti voli do vojny proti Napoleonovi, ale este predtym si musel vypocut poznamky od generala, ktory vyzadoval kvalitnu armadu vojakov, medzi ktorymi Woody nepatri :-) To si viete urcite sami predstavit. DAREBACCI (2000) tiez od Allena sa mi pacili trosicku viac, preto ma u mna nadalej plne hodnotenie, ale v tejto komedii mi do plneho poctu ani nie tak nieco chybalo, ako skor to, ze v niektorych chvilkach mi prisiel ten humor az prehnany, preto 80%, avsak nebranim si tuto komediu niekedy v buducnosti v klude zopakovat. Woody je proste skvely smoliar :-) _________ Woody Allen - (Boris) +++ Diane Keaton - (Sonja) +++ Georges Adet - (Old Nehamkin) +++ Frank Adu - (Seržant) +++ Edmond Ardisson - (Kňaz) +++ Féodor Atkine - (Mikhail) +++ James Tolkan - (Napoleon) +++(15.10.2011)

O láske, o smrti, o živote, o sexe..... Filmová filozofická úvaha nad odvekými otázkami, ktoré trápia ľudské pokolenie už od počiatku vekov. Obrovský myšlienkový prínos, hlavne v podobe nezabudnuteľných dialógov medzi Woody Allenom a Diane Keaton, na ktorých obsah nezabudnem snáď až do konca života. A toto všetko dostane divák na tanieri s obrovskou porciou všeobjímajúceho humoru a paródie. Jednoznačne plný zásah s konštatovaním, že zatiaľ ide o môjho najlepšieho Woody Allena.(19.6.2015)

• HellFire

Mé první setkání s dalo by se říct, "klasickým" Allenem a určitě první setkání s jeho humornou stránkou. Doteď jsem viděl jen jeho tři aktuálnější filmy Vicy Cristina Barcelona, You Will Meet a Tall Dark Stranger a Blue Jasmine. Kadencí vtipů stejně úžasné jako Top Secret!, ale Allenův humor a vůbec jeho postavička šla totálně mimo mě, a tak jsem u sledování spíše trpěl a vyhlížel konec. Když už si film dělá srandu ze všech a všeho, proč herci nemluví nějakým podivným ruským přízvukem? Místo toho půlka osazenstva hovoří s dokonalou absencí přízvuku.(9.10.2014)

Pred nedávnom som sa pustil do ruských autorov a nachádzam v nich značné potešenie. Hold Rusi vedeli písať. Inak si neviem predstaviť dôvod prečo by písali 1000 stranové romány. Woody Allen v Láske a Smrti im jednak vzdáva hold a v nemalom rade ich aj paroduje. Jeho štýl humoru je viacej sofistikovanejší. Etudky a epizodky sú obohatené o inteligentný humor a niektoré filmárske a žánrové vychytávky. Do tohto krátkeho filmu dokázal vložiť toľko rôznych myšlienok či už filozofov, ruských autorov, alebo filmových umelcov - hlavne Bergman je v niektorých scénach do očí bijúci, že sa film musí pozrieť niekoľko krát aby sme tam každý aspekt vtipu dokázali postrehnúť. Keaton aj napriek tomu, že k nej ako k herečke prechovávam určité nesympatie, bola dôstojnou Allenovou partnerkou, ktorá za ním v humorných sekvenciach nezaostávala. Film si výborne pohráva aj s históriou a historickými udalosťami. Každopádne sa jedná o Allena pred zlomovým momentom v kariére, ktorý dosiahol Annie Hallovou. Všetko v tomto filme počnúc od scenára, vtipy a réžiu je vyspelejšie a inteligentnejšie, pritom si to ale stále ponecháva hravosť a absurditu, či už Allenových poviedok, alebo predošlých filmov. U mňa jednoznačne za plný počet.(28.3.2012)

• - Původně byl soundtrack vytvořen z písní Igora Stravinskeho. Woody však dospěl k názoru, že by se film stal nudným, a tak zvolil veselou hudbu Sergeie Prokofieva. (D3VIL)

• - Název filmu Láska a smrt je odvozen ze dvou ruských knižních klasik - "Vojna a mír" od Tolstého a "Zločin a trest" od Dostojevského. (HellFire)

• - Závěrečný "tanec se smrtí" je parodií na film Sedmá pečet (1957). (Oktavianus)