Osvětim - Březinka. Oldřich Stránský, vězeň číslo 168830 (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2008, 21 min

• Volodimir2

Film bol vysielaný Českou televíziou v rámci tematických relácii k výročiu obeti holokaustu. Deň 27. január je Medzinárodným pamätným dňom obetí holokaustu, v tento deň bol Červenou armádou oslobodený nacistický koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau. Všetka česť ČT, ktorá v rámci tejto spomienky odvysielala 7 tématických relácii, na rozdiel od Slovenskej RTVS, ktorá neodvysielala ani jednu. A tak sme mohli v ČT vidieť filmy Deti Antonína Kalinu, Môj otec a jeho najobľúbenejšie koncentráky, Po holokauste, Helga L-520, Nočné vlaky do Košíc, Zlatí úhory a film, ktorý je z týchto filmov najslabší a absolútne špatne urobený Osvienčim - Brezinka. Oldřich Stránský, väzeň číslo 168830.(24.3.2017)

• patrikus

Nechápu, co tento amatérský dokument dělal na ČT. Bez koncepce, bez scénáře, dramaturgicky absolutně nepřipraven. Neobvykle špatná kamera - nejhorší článek všeho. Takový paskvil si oběti holocaustu nezaslouží. Omlouvám se, ale dost mě to urazilo a jako mladého člověka mě to o ničem neinformovalo.(28.1.2017)

• mchnk

Home video z turistického centra Osvětim, kde marně mezi izraelskými vlajkami a blesky fotoaparátů hledáte příběh zmíněného vězně či nějakou důstojnost. Zdokumentování výpravy plzeňských studentů na tzv. Pochod živých a Izraelská show se vším všudy. Špatné, opravdu špatné, takto zmíněného cíle, tedy "informovat ty mladý", skutečně dosáhnout nelze.(1.2.2016)

Lepsi je nevracet se.(27.1.2017)

• lubospoti

Hodně zavádějí název dokumentu. Osobní příběh v něm nenajdete. Pokud tedy za osobní příběh nepovažujete poznávací cestu studentů do bývalého koncentračního tábora. Ta je navíc natočena stylem trochu nepovedeného domácího videa.(9.12.2018)