Príjemný, oddychový western. Wayne je tu obklopený sympatickými ráznymi figúrkami, ktoré napriek svojej nekomplikovanosti a problémovosti pôsobia milo. Rovnako Wayne nie je priamočiary drsňák, v otázkach osobných a citových je to skôr taký "ňouma". Pôvodný dabing je kvalitnejší, na MGM išiel film s novým a stratil trochu zo svojho kúzla. Filmu by neuškodilo výraznejšie použitie nožníc pri strihu. Niekde medzi 70% a 80%, medzi moje najobľúbenejšie westerny 50tych rokov sa ale nezaradil. Mám radosť, že tentokrát vidím Johna Wayna vo filme bez vraždiacich maniakálnych indiánov, to bude spôsobené ale zmenou na režisérskom poste. Wayne je ale stále pod krídlami giganta svetového filmu.(5.6.2012)

Westerny moc nemusím, ale tohle mě fakt chytlo! Tohle dílo po létech vůbec neztratilo na svěžesti (hlavně v dialozích, a to prosím bez sprosťáren), asi proto, že je napsané tak nadčasově a z nezbytných typicky westernových rekvizit je tam snad jenom saloon:-). Všechno a všichni ostatní se klidně může vyskytovat i tady a teď a v jakémkoli žánru. Tak je to vlastně i u těch westernů, co mám ráda. Angie Dickinsonová byla tak krásná, že jsem ze začátku pátrala, jestli to není Bardotka! (Film jsem sledovala v TV a všechno, co jsem věděla bylo, že tam hraje John Wayne, ani Deana Martina jsem zpočátku nepoznala, tady aspoň vidíte, jak málo westerny znám). Bezva zážitek a když bude příležitost, ráda se podívám znovu.(29.7.2011)

Když si pouštíte westernt s neohroženým Johnem Waynem, musí Vám být všem naprosto jasné, jak to dopadne. John je totiž macho, kterého chtějí ženy, protože je odmítá. Obyvatelé města ho chtějí znát a protivnící nejlépe nikdy nepotkat. On je totiž ten, který dostal od boha víc štěstí, než celá klabzubova jedenáctka. Na tom ale není vůbec nic špatného a Rio Bravo je toho dokonalým důkazem. Skoro dvou a půl hodinový western je přes absenci většího děje zábavný a nejde z něj spustit oči. Hawks prostě točit umí a právem patří mezi režisérskou elitu! Rio Bravo je klasickým příkladem amerického westernu, který je těm špageti daleko jako Moskva od Uralu.(8.3.2009)

Mám ten film rád už od dětství (proto plný počet). Pravda, nyní mi John Wayne připadá až moc správňáckej, ten stařík až moc komickej, ten Ricky Nelson až moc jak rychlošípackej atd...., ale beru to tak, že to k tomuto žánru a k té době v které vznikl patří. A ta písnička (Just my Rifle, Pony and me) je bezchybná stále.(24.7.2010)

John Wayne uz tu neni zadni klucina a nemozne se obleka, ale ze sveho ostrovtipu a presne musky nic neztratil. Prestoze se snad ani nejedna o cisokrevny western, ale spis o komroni westernove melodrama odehravajici se v 85% v inerieru, kde kulky svisti velmi sporadicky. Taktez ostatni zucastneni maji zivotni stavy na rozdavani - pres akcniho opilce, mexickeho majitele hotelu, tajemne karbanicky az po toho zkripleneho dedu. Zkratka sestava na vybornou koverzacku s par zvraty a ani se nenadejete a skoro dve a pul hodiny je pryc. Super podivana.(10.3.2006)

• - John Wayne, kterému tehdy bylo 51 let, byl údajně nervózní z milostných scén s Angie Dickinsonovou, které tehdy bylo 26. (džanik)

• - Píseň "My Rifle, My Pony and Me" byla původně použita jako hudební motiv v jiném Wayneově westernu, Červená řeka (1948). (džanik)

• - 8. května, týden od začátku natáčení, slavil Ricky Nelson osmnáctiny. Jako dárek dostal od Johna Waynea a Deana Martina údajně skoro metrák a půl kravského hnoje, do kterého ho pak obřadně vhodili. (džanik)