Westernová klasika, která mi není ani trochu po chuti. Čas je svině, která dokáže změnit některé dobové perly v zubožené nic. Sterilní vodopád dialogů vykresluje snad veškerou psychologii pomocí sáhodlouhých promluv, sterilitu látky zvýrazňuje i statická kamera a toporný Wayne a ještě se odvažuje vykoukávat americký idealismus v té nejunavenější podobě s bodrým užvatlaným staříkem, napraveným alkoholikem, ikonickým šerifem a chrabrým mladíkem. Nuda k pos...(9.8.2006)

Rio Bravo je výjimečné především psychologickým prokreslením postav, z nichž nejzajímavější je bezpochyby Dean Martin. Akce je tu minimum, zato chemie je výborná. Mezi Johnem Waynem ( hraje to, co obvykle ) a Angie Dickinsionovou to přeskakuje jedna báseň ( a je to šťabajzna ). A i tomu Rickymu Nelsonovi to slušně zpívá :) -- V každém případě bych ale neřekl, že jde o Quentinův nejoblíbenější film.(30.12.2005)

Dnes již možná úsměvná westernová klasika, která ve své době měla dozajista své opodstatnění. S jistým nadhledem a velkorysostí pohledu diváka lze tuto filmovou westernovou "pohádku" o vítězství dobra nad zlem přijmout. Ne vždy v našem životě dobro vítězí nad zlem, a tak tedy přijměme tento příběh jako jakousi satisfakci na dnešní dobu našeho "rádoby" právního státu.(24.8.2007)

Hawks je prostě silný režisér konverzačních komedií a jako takového ho budu vždy milovat. V jiných žánrech není zdaleka tak univerzálním tvůrcem, jak se tvrdí. Vlastně je v těchto případech silný v týchž kramflecích (zábavné a jiskrné dialogy), jenže u westernů nebo noirů je holt těžiště i někde jinde než v neustálém škádlení se mezi hlavními postavami. Stejně tak Rio Bravo přináší nejlepší kusy, když Wayne cukruje s Angie Dickinson a Dean Martin zpívá country s Ricky Nelsonem. Jinak se jedná o tuctový film s ještě tuctovějším hrdinou. John Wayne nebyl nejlepší volba.(4.4.2010)

• Morloth

Nemluvný a prkenný Wayne v konverzačním westernu následovaný řadou otravných kecalů v čele se Stumpym Waltera Brennana. Tak toto mi opravdu nesedlo. Světlou výjimkou je Dean Martin v roli abstinujícího alkoholika. Ještě dodatek, pokud si mám vybrat mezi chlapáckou žádostí o pomoc v podání Garyho Coopra (V pravé poledne) a klukovsky trucovitým přístupem Johna Waynea, je volba jasná, Gary.(29.5.2011)

• - Ve filmu vidíme pouze dva detailní záběry: Joe střílející z pušky a Dudeho ruce snažící se ubalit cigaretu. (džanik)

• - Ačkoli v titulcích je uveden Harry Carey Jr., ve filmu se neobjeví, jelikož “jeho“ scény byly vystřiženy. Měl problémy s pitím a režiséra oslovoval “Howarde“. Plat mu však zůstal. (džanik)

• - 8. května, týden od začátku natáčení, slavil Ricky Nelson osmnáctiny. Jako dárek dostal od Johna Waynea a Deana Martina údajně skoro metrák a půl kravského hnoje, do kterého ho pak obřadně vhodili. (džanik)