The JFK Assassination: The Jim Garrison Tapes

Jim Garrison bol štátny zástupca v New Orleans, ktorý v roku 1966 začal vlastné vyšetrovanie atentátu na Johna F. Kennedyho, ktoré viedlo k zatknutiu a následnému súdnemu procesu s Clayom Shawom, prakticky jediným človekom, ktorý sa kedy za onen čin ocitol pred súdom. Tento dokument je nie len jeho osobnou spoveďou, ale aj rôznych svedkov či odborníkov, ktorí sa vyjadrujú nie len k samotnému prípadu, ale aj dôkazom, ktoré viedli k zatknutiu Lee Harvey Oswalda a oficiálnej správe Warrenovej komisie. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Starší dokument. Životný príbeh Jima Garrisona sa stal inšpiráciou pre Olivera Stona a jeho následného veľkofilmu "J.F.K.", ktorého v hlavnej úlohe stvárnil Kevin Costner. Film ako taký mal obrovský úspech, i keď v niektorých dokumentoch zaznievajú informácie, že na jeho tvorbe sa podieľala CIA, ktorá tak opätovne využila maskovací manéver "hmly". Čo sa kvality spracovania týka, nejedná sa o nič extra. Ani informácie ktoré v ňom zaznejú, mňa osobne už nedokážu nijak mimoriadne obohatiť. Pre tých, čo túto tému nemajú naštudovanú, bude dostatočný, no sú rapídne lepšie. ()