Inoperable

Horor

USA, 2017, 85 min

Giorgio Daveed
  • ARI50

Podle mě to byla spíše taková psycho nemocnice, trocha sexy herečky, nějaká ta krev a snaha o řezbu se našla, ale atmosféra nemocnice se na horor těžce vytratila. Pár zajímavých věci se našlo ale nepotěšilo bohužel. Děsivá můra co se opakovala málem nudila k smrti.(2.1.2019)

Zdanlivo zdravá žena Amy (Danielle Harris) sa prebudí v nemocnici. Tá je ale prázdna a zdá sa, že všetci z nemocnice zmizli. Nepoteší ju ani varovný signál v televízii, ktorý hlási, že mesto čoskoro zasiahne silný hurikán. Pre Amy sa tak začína desivá nočná mora, z ktorej nie je úniku. - Posledný projekt mojej najoblúbenejšej Scream Queen pred odchodom na materskú dovolenku, na ktorý som sa velmi tešil. Výsledok je uspokojivý, len je škoda, že jeden horor s podobným námetom vznikol pár mesiacov späť a mal ovela vyššie produkčné kvality, takže s hodnotením tentokrát nepôjdem vyššie. Danielle Harris je ako vždy perfektná. A to aj napriek tomu, že tentokrát pri sebe nemá ďalšie známe hororové mená, ako to väčšinou býva. Spokojný som aj s dvoma vedlajšími postavami, ktoré sa objavujú najčastejšie, ale ostatní herci mi pripadali už fakt slabí a som rád, že tu nebolo viac dialógov a dej sa zameriaval v prvom rade na Danielle. Bol som rád aj za klasickú béčkovú hororovú hudbu, vo viacerých momentoch podarené gore scény a potešilo ma aj to, že sa tvorcovia nebáli hrať s kamerou a niektoré zábery v nemocnici vyzerali velmi zaujímavo. Celkovo som velmi spokojný a vadí mi len to, že pointa je jasná už od úplného začiatku, ale to je tým, že je v hororoch už jednoducho príliš ohraná. Na moju oblúbenú herečku sa ale pozriem vždy a v podstate ma ani nezaujíma, či ide o top horor alebo len béčkovú produkciu na zabitie času. Bola dosť sklamaná, že jej neponúkli úlohu v novom Halloweene, ale ja osobne ju vždy radšej uvidím v niečom takomto, než v projekte, ktorý už teraz kvôli luďom, ktorí sa v jeho okolí pohybujú, vyzerá ako absolútny komerčný nezmysel. + Danielle Harris + herečka z ClownTown + herec z ClownTown(9.2.2018)

• ricci.s

Harriska fajn (len kvôli nej som to s vypätím všetkých psychických síl dopozeral), horor na prd. Uviazla nám totiž v nemocnici v časovej slučke, a ja som si spočiatku hovoril, že to nevyzerá zle. Ale hodinu a pol sa dívať na to, ako pobehuje na jednom a tom istom mieste, to už ma takmer zabilo. Mne to pripadalo, ako keby som pozeral jeden krátkometrážny, 5-minútový film snáď stokrát dookola. Gore ináč nestálo za nič, okrem jedného pohľadu na črevá či mozog je tam veľké guľové. A tých záverečných titulkov sa nie a nie dožiť. Shit!(9.2.2018)