Nejnovější zpracování Pomády s mladým hereckým obsazením připomíná slavný muzikál se skvělou hudbou a nadčasovým milostným příběhem nové generaci diváků. V tomto záznamu živého představení muzikálové klasiky znamená začátek maturitního ročníku pro Dannyho a Sandy konec jejich letního románku - tedy až do chvíle, kdy Sandy nečekaně nastoupí na Dannyho střední školu. Dokáže si Danny zachovat tvář největšího drsňáka z T-Birds, když začne se Sandy chodit? A zůstane Sandy spořádanou dívkou i poté, co se přidá k partičce Pink Ladies? Jejich přátelé Rizzo a Kenickie se je od sebe snaží rozeštvat a je jen na Dannym a Sandy, zda si zůstanou oddáni i poté, co zamíří z Rydell High k novým zítřkům. (HBO Europe)

novoten

Všichni zpívají, tančí, dřou a dokonale září v každém songu a snad i v každém rozjásaném přeběhnutí ze scény na scénu. Původní muzikál zbožňuju a nedám dopustit ani na českou verzi, kterou jsem si vyčíhal naživo, ale právě tohle je Pomáda nejpomádovitější, kde jen ohromeně zírám na obrazovku a držím palce všemu a všem. Nejvíc okouzluje Greased Lightnin' a Born to Hand Jive, nejvíc překvapuje se ctí "zajetý" závod a nejvíc dojímá famózní Vanessa Hudgens, která i v jedné z nejtěžších chvil svého života přetváří mnou nepříliš oblíbenou Ritzo do nezapomenutelného charakteru. Rydell forever. ()

nascendi

Pôvodnú Pomádu som prijal s nemalými výhradami a troma hviezdičkami. Táto neodstránila ani jeden z nedostatkov pôvodnej a pridala zopár ďalších, takže dokonale napĺňa moju slovnú definíciu dvojhviezdičkového hodnotenia - tento film nemusel a nemal byť nakrútený. Aj keď som obsadenie Travoltu považoval za slabinu, tak pri sledovaní Tveita ho začínam považovať za celkom únosnú voľbu. ()

SNCIS

Film doslova a do písmene kopíruje předlohu. No, ale když dva dělají totéž, není to totéž. Písničky jsou ok, ale chemie mezi hlavními postavami není. To znamená, že to nemá jiskru a patřičnou šťávu. Mně osobně dost otravovalo živé publikum. No, ale když to shrnu, tak to stojí za podívání hlavně kvůli písničkám. Jinak v tom nehledejte nic světoborného. - 40%. ()

Flego

Podobné projekty sú vždy veľkým rizikom. Legendárna Pomáda patrí smelo do muzikálovej klasiky a každá nová verzia bude konfrontovaná s povodným filmom. V tomto prípade si tvorcovia nerobili veľkú hlavu s originalitou, ich postavy sú ako cez kopirák z filmu, nielen podobou. Originálny je však nový šat, dramaturgicky je snímok poňatý ako live show, príbeh sa odohráva akoby na veľkých divadelných pódiach so skutočnými divákmi, ktorí aktívne vstupujú do deja svojími zvukovými prejavmi. Veď sa aj celý muzikál odohral v jeden deň (31.1.2016), čo bolo učrite náročné pre réžiu a celkovú organizáciu projektu. V tomto je jeho výnimočnosť. Samotný muzikál ide v osvedčených koľajách, pesničky sú moderne aranžované ale zachovávajú si svoj povab a tanečné scény majú modernú choreografiu a sú určite obohatením. ()

freddy

Jak nově uchopit něco, co se dá s odstupem roků označit za kult? Jakákoliv inovace by asi byla neodpustitelná, a udělat obyčejný remake, to by bylo nopodstatněné. Takže vlastně nápad udělat novou totožnou verzi klasického filmu obohacenou o natáčení a její odvysílání v přímém přenosu z televizních studií, byl velmi dobrý. Samozřejmě originál je jen jeden, ale tohle mělo něco do sebe. Přímý přenos, živé publikum, prostě z toho sálala energie, mládí, hravost, radost a celkově dobrá nálada. A to je přesně to, proč si myslím, že tenhle film má opodstatnění. Rovněž herecké výkony jsou v rámci možností zdařilé, i když co si budeme povídat, na Travoltu asi hned tak někdo mít nebude. Upřémně, nevěděl jsem, co od toho asi mohu čekat a jak to na mě bude působit. Takže fakt, že jsem docela spokojený, je pro mě milým překvapením. Ovšem nemyslím, že bych měl potřebu se k této verzi vracet, což nic nemění na tom, že jsem si to užil. Uděluji lepší tři hvězdy. ()

• Každý herec měl na sobě schovány dva mikrofony pro případ, že by jeden přestal fungovat. (Lenulinka)