Pomáda: Živě (TV film)

Grease: Live

Hudební / Muzikál / Romantický

USA, 2016, 143 min (SE: 125 min)

100 % tomu nedám, jen 95 %, ale to jen proto, že si myslím, že originál je prostě originál a Travolta byl lepší Danny. Mám ale slabost pro písně z "Pomády", mám slabost pro Julianne Hough, takže za mě rozhodně skvělé ztvárnění. Navíc se mi líbí, jak v tomhle v podstatě divadelním prostředí zvládli všechny scény. "Pomáda" prostě funguje pořád.(7.2.2017)

Tak to byla jízda. Hudebně na jedničku, sympatická parta okolo. Známé písně. Kdo by neznal Pomádu. Tohle je perfektní jevištní zpracováí. Dokonce přibyly písně, které se do filmu nevešly. Moc se mi líbila úprava "Radio" tedy "Krásná píseň zní mi z rádia, hrál bych jí tak krásně i já..... Mám tě jako jedničku na osobním žebříčku....". Píseň anděla se nám roztrojila. Tedy místo jednoho anděla zpívají hned tři černoši... Jenom jednu věc nechápu. Proč, kurňa, pořád do rolí náctiletých středoškoláků cpu třicetileté. Ne že by nebyli sympatičtí, ale když už dělám remake, tak už neopakuju chybu. Ono to dá zabrat ve třiceti hrát osmnáctiletého :) Tedy mentálně.(3.2.2016)

Všichni zpívají, tančí, dřou a dokonale září v každém songu a snad i v každém rozjásaném přeběhnutí ze scény na scénu. Původní muzikál zbožňuju a nedám dopustit ani na českou verzi, kterou jsem si vyčíhal naživo, ale právě tohle je Pomáda nejpomádovitější, kde jen ohromeně zírám na obrazovku a držím palce všemu a všem. Nejvíc okouzluje Greased Lightnin' a Born to Hand Jive, nejvíc překvapuje se ctí "zajetý" závod a nejvíc dojímá famózní Vanessa Hudgens, která i v jedné z nejtěžších chvil svého života přetváří mnou nepříliš oblíbenou Ritzo do nezapomenutelného charakteru. Rydell forever.(28.5.2016)

• SNCIS

Film doslova a do písmene kopíruje předlohu. No, ale když dva dělají totéž, není to totéž. Písničky jsou ok, ale chemie mezi hlavními postavami není. To znamená, že to nemá jiskru a patřičnou šťávu. Mně osobně dost otravovalo živé publikum. No, ale když to shrnu, tak to stojí za podívání hlavně kvůli písničkám. Jinak v tom nehledejte nic světoborného. - 40%.(28.2.2018)

Podobné projekty sú vždy veľkým rizikom. Legendárna Pomáda patrí smelo do muzikálovej klasiky a každá nová verzia bude konfrontovaná s povodným filmom. V tomto prípade si tvorcovia nerobili veľkú hlavu s originalitou, ich postavy sú ako cez kopirák z filmu, nielen podobou. Originálny je však nový šat, dramaturgicky je snímok poňatý ako live show, príbeh sa odohráva akoby na veľkých divadelných pódiach so skutočnými divákmi, ktorí aktívne vstupujú do deja svojími zvukovými prejavmi. Veď sa aj celý muzikál odohral v jeden deň (31.1.2016), čo bolo učrite náročné pre réžiu a celkovú organizáciu projektu. V tomto je jeho výnimočnosť. Samotný muzikál ide v osvedčených koľajách, pesničky sú moderne aranžované ale zachovávajú si svoj povab a tanečné scény majú modernú choreografiu a sú určite obohatením.(4.9.2016)

• - Každý herec měl na sobě schovány dva mikrofony pro případ, že by jeden přestal fungovat. (Lenulinka)

• - Otec herečky Vanessy Hudgens (Rizzo) zemřel jen pár hodin před živým vysíláním na rakovinu. (Lenulinka)

• - V roli servírky Vi se objevila Didi Conn, která v původní Pomádě (1978) hrála Frenchy. (hansel97)