Pomáda: Živě (TV film)

Grease: Live

Hudební / Muzikál / Romantický

USA, 2016, 143 min (SE: 125 min)

31.1.2016 - 3 hodiny sledování stanice FOX a jejich remaku jednoho z nejoblíbenějších muzikálů všech dob. Živě! Originál samozřejmě bude vždy jen jeden, ale tohle nebylo vůbec špatné. Běhání herců ze stage na stage, převlékání během pár sekund, slibné pěvecké výkony, výborná choreografie. Casting na jedničku, alespoň co se mého názoru týče. Nejlepší výkon jednoznačně Vanessa Hudgens, jejíž vokály nezklamaly ani po tom, co jí jen pár hodin před živým vysíláním umřel táta. Všechna čest!(2.2.2016)

Jak nově uchopit něco, co se dá s odstupem roků označit za kult? Jakákoliv inovace by asi byla neodpustitelná, a udělat obyčejný remake, to by bylo nopodstatněné. Takže vlastně nápad udělat novou totožnou verzi klasického filmu obohacenou o natáčení a její odvysílání v přímém přenosu z televizních studií, byl velmi dobrý. Samozřejmě originál je jen jeden, ale tohle mělo něco do sebe. Přímý přenos, živé publikum, prostě z toho sálala energie, mládí, hravost, radost a celkově dobrá nálada. A to je přesně to, proč si myslím, že tenhle film má opodstatnění. Rovněž herecké výkony jsou v rámci možností zdařilé, i když co si budeme povídat, na Travoltu asi hned tak někdo mít nebude. Upřémně, nevěděl jsem, co od toho asi mohu čekat a jak to na mě bude působit. Takže fakt, že jsem docela spokojený, je pro mě milým překvapením. Ovšem nemyslím, že bych měl potřebu se k této verzi vracet, což nic nemění na tom, že jsem si to užil. Uděluji lepší tři hvězdy.(15.1.2017)

Velmi milé překvapení, úctyhodná pocta původnímu snímku, za který se rozhodně nemusí stydět tak jako za Pomádu 2. Inovativní ji tento remake převážně provedením (živě), ale i tak je opravdu slušný pěvecky i tanečně a herecky. Jen teda Aaron Tveit opravdu nemá na Travoltovi taneční pohyby, ale kdo má? Casting super, nejvíc jsem nadšený z Frenchy v podání Carly, protože je to moje oblíbená postava a zrovna jí sedla perfektně. Skvělá atmosféra, být to v kině a ne živě, asi takhle nehodnotím, ale tohle vytěžilo za přímý přenos nejmíň jednu hvězdu navíc. Takže hodnotím stejně jako originál, protože nevidím důvod jít níže, stejně jako jsem u Pomády neviděl důvod k vyššímu.(5.2.2016)

Tak to byla jízda. Hudebně na jedničku, sympatická parta okolo. Známé písně. Kdo by neznal Pomádu. Tohle je perfektní jevištní zpracováí. Dokonce přibyly písně, které se do filmu nevešly. Moc se mi líbila úprava "Radio" tedy "Krásná píseň zní mi z rádia, hrál bych jí tak krásně i já..... Mám tě jako jedničku na osobním žebříčku....". Píseň anděla se nám roztrojila. Tedy místo jednoho anděla zpívají hned tři černoši... Jenom jednu věc nechápu. Proč, kurňa, pořád do rolí náctiletých středoškoláků cpu třicetileté. Ne že by nebyli sympatičtí, ale když už dělám remake, tak už neopakuju chybu. Ono to dá zabrat ve třiceti hrát osmnáctiletého :) Tedy mentálně.(3.2.2016)

Podobné projekty sú vždy veľkým rizikom. Legendárna Pomáda patrí smelo do muzikálovej klasiky a každá nová verzia bude konfrontovaná s povodným filmom. V tomto prípade si tvorcovia nerobili veľkú hlavu s originalitou, ich postavy sú ako cez kopirák z filmu, nielen podobou. Originálny je však nový šat, dramaturgicky je snímok poňatý ako live show, príbeh sa odohráva akoby na veľkých divadelných pódiach so skutočnými divákmi, ktorí aktívne vstupujú do deja svojími zvukovými prejavmi. Veď sa aj celý muzikál odohral v jeden deň (31.1.2016), čo bolo učrite náročné pre réžiu a celkovú organizáciu projektu. V tomto je jeho výnimočnosť. Samotný muzikál ide v osvedčených koľajách, pesničky sú moderne aranžované ale zachovávajú si svoj povab a tanečné scény majú modernú choreografiu a sú určite obohatením.(4.9.2016)

• - Otec herečky Vanessy Hudgens (Rizzo) zemřel jen pár hodin před živým vysíláním na rakovinu. (Lenulinka)

• - Každý herec měl na sobě schovány dva mikrofony pro případ, že by jeden přestal fungovat. (Lenulinka)

• - V roli servírky Vi se objevila Didi Conn, která v původní Pomádě (1978) hrála Frenchy. (hansel97)