Už štýl rozprávania tohto príbehu ( podľa rovnomenného satirického románu Huga Hartunga ) kde dvaja kabaretiéri vtipným slovom a pesničkami pred plátnom odhaľujú životné osudy dvoch bývalých spolužiakov je originálny. Začínajú v roku 1918 kedy sa končila jedna etapa nemeckých dejín a končia niekedy v súčasnosti ( 1958 ). Toto komplikované obdobie nemeckých dejín zobrazil režisér Kurt Hoffmann s nevídanou noblesou, ostrovtipom a pichajúcou satirou. Nedáva si servítku pred zosmiešňovaním nacistických pohlavárov, ale nerobí to samoúčelne a prvoplánovite. Taktiež sa nezastavuje ani pred povojnovou atmosférou a berie si na mušku novorodiaci životný štýl porazenej mocnosti. Príbeh je v podstate jednoduchý. Dvaja spolužiaci, kamaráti, sa postupne od seba vzďaľujú, lebo ich politické zmýšľania sa diametrálne odlišujú. Na jednej strane je to sympatický muž Hans ( Hansjörg Felmy ), ktorý nechce byť súčasťou fašistickej mašinérie, chce sa oženiť, mať rodinu a prácu. Na druhej strane barikády stojí ambiciózny, autoritatívny muž Bruno ( Robert Graf ), ktorého nenávisť k iným rasám nájde živnú pôdu vo fuhrerovej filozofii a aktívne sa podiela na jej živote. Strety oboch mužov sú ozdobou filmu. Záverečné zjednodušené vyvrcholenie ( ale hodné dokonalej satiry ) je napokon zadosťučinením a dokonale zapadá do celej stavby príbehu. Prvý komentár.(18.12.2011)

I na druhou světovou válku je možné se dívat s nadhledem anebo alespoň s lehkým humorem. A pokud ne přímo na druhou světovou válku, tak na příchod nacismu a jeho důsledky. Snímek "My, zázračné děti" ukazuje, jak mohou dějiny měnit osudy dvou dříve přátel, ale postupně spíše dvou osob, které se vzájemně nesnáší.(15.8.2017)

Veľmi dobrý nemecký, účinný, excelentný SATIRICKÝ film, ktorý videlo veľmi málo filmových užívateľov, k tomu si ešte vydeľme 6 krát menej hodnotení, a nebyť pravidelného čítania, nemenovaného filmového časopisu, tak ani ja by som sa nemusel dozvedieť o tomto diamantovom skvoste, aký nemá v kinematografii obdoby. Mapuje nemecké dejiny, v rozmedzí 40. rokov, od roku 1913, cez nástup nacistov k moci, až po 50. roky, keď si poslušne prezliekli kabáty, a všetci sa tvárili : „Ja nič, ja muzikant” . Sledujem dvoch spolužiakov zo školy : Hansa a Bruna, jeden sa zaraďuje k typom ľudí, ktorí nepodľahli klamlivo tejto šialenej ideológii, druhý, naopak, stelesňuje - extrémne zlý príklad, keď sa s veľkým zápalom podieľa na všetkom, čo slúži k dobrej nálade - Führera. Obaja sa pravidelne stretávajú, ale ako je to už teraz známe, na opačných stranách barikády, obidvaja majú rôzne priateľky, Hans sa najprv zoznámi s peknou blondínkou Verou von Lieven, ktorá ale pôjde na väčší čas do švajčiarskych kúpeľov, z čoho sa láska začína pomaly vytrácať, aby sa dal na maškarnom plese, do reči, s jednou šarmantnou Dánkou Kirsten, s ktorou to bude ťahať, už na veky vekov. Bruno sa pohybuje v takej spoločnosti, aký je On sám typom. Brilantný filmový zážitok sľubuje, už samotný spôsob nakrúcania, t. j. - výsledného filmového diela, keď ma snímkom sprevádzajú dvaja muzikáloví nadšenci, ktorí spievajú nádherné satirické piesne, a snímok parádne odsýpa. Brutálne krásna SATIRA na HITLERA, zreje ako víno, vlastne, títo nemeckí tvorcovia, na čele s režisérom Hoffmannom, splácajú akýsi DLH, voči celému SVETU, lebo neberú si servítku pred ústa, sú priamočiari, odvážni, neboja sa riskovať, a je to takmer GENIÁLNE !!! Tento nemecký diamantový film, by som s NOBLESOU PRIRADIL, vôbec k ich - úplne najviac najdôležitejším filmom v HISTÓRII, lebo jeden z mála, prednáša unikátne POSOLSTVO, aké som chcel vždy vidieť. A najlepšie z pohľadu hlavných aktérov. Režisérovi TLIESKAM - 5 minút v kuse - za štýl a odvahu, ako nakrútil tento vysnený film, aký som si predstavoval vo svojich snoch.(16.2.2017)

Ironický (zároveň mírně idylický) způsob zobrazení v lecčems blízký Povídkám ze starého mocnářství nebo Dědečku automobilu, i když mnohem političtější. Zároveň důkaz, že i Němci mohou být autory inteligentního humoru.(3.10.2013)

„Pamatuju si tě vyššího.“ - „Trochu jsem se zmenšil.“ - „To nevadí. Velcí muži dnes nejsou příjemní.“ Vítkovi ještě jednou děkuju za výborný tip, snad si tento snímek užil jakožto svědomitý a uvědomělý pracující člověk stejně jako já…ale přímo k filmu. My, zázračné děti jsou opravdu příjemnou tragikomedií. A zdařile představují, jak se dá na smutnou historii jednoho národa pohlížet s odzbrojujícím nadhledem, vkusnou satirou a lehkou ironií. A je jen dobře, že občasné „přerušování“ projekce (sloužící k přeskakování časových úseků) v podobě doprovodné dvojice je se svým komentářem také zábavné („Co člověk nemá v hlavě, musí mít v nohách!“). A romantika je úsměvná a nevtíravá. Jakože hlavnímu páru snad ani nelze nefandit, Hans je sympatický „kluk odvedle“, Kirsten zas živelná ženská do nepohody. Salvy smíchu se u sledování tohoto filmu sice nekonaly, ale bavil jsem se a skoro mi až přišlo líto, že film utekl tak rychle. Hodnotím silnými 4*. „Erotika v novém Rusku.“ - „Hm, to mi sem položila.“ - „Je pro komunismus?!“ - „Ne, spíš pro tu erotiku.“(1.4.2018)