Oliviére, Oliviére

• francouzský

Olivier, Olivier

Francie, 1992, 110 min

Velmi povedený film, kde upoutá hlavní hudební motiv. Všechny herecké výkony jsou výborné, děj zajímavý a poutavý. Jen mám dvě výhrady: není moc jasné, jak nepravý Olivier znal detaily skutečného a hlavně: nikdy nepochopím, jak rodiče nepoznají vlastní dítě, když je od 9 let neviděli 6 let. 85%, 27.10.2015.(28.10.2015)

Dobře psychologicky prokreslené postavy jednotlivých členů rodiny, přičemž každá z nich je dosti komplikovaná osobnost, uvěřitelné herecké výkony, neustále přítomné napětí i trochu nečekaný obrat v závěru. Olivier, Olivier se tak řadí k těm filmům, nad kterými budu ještě nějakou dobu dumat a v mysli promítat jednotlivé záběry.(25.6.2015)

Pohřešovaný, zmizel v obilných polích. Nic nás už nečeká, jen pusto a prázdnota. Slzy stékají s tvojí pomocí. Smutek, bolest, osočování. Návrat ztraceného syna. Radost, euforie, nečekané procitnutí. Buď u nás vítán. Je to ON?! Vytržené listy z památníku dětství. Vrať se k nim zpátky v dospělosti. Rodinné shledání, pravdy zjištění, mezi "sourozenci" jiskření, láska stojí v popředí.(24.5.2015)

.Vyjímečný film slavné polské režisérky Agnieszky Hollandové, bravůrně zvládnutý s výbornými hereckými výkony všech hlavních představitelů, který zaujme od počátku do konce. Mne osobně nejvíce zaujal svým výkonem dospívající Olivier a zvláště jeho vztah k jeho "sestře" Nadine, který se vyvíjí od nenávisti a odmítání až k lásce. Je to film, který si pro své kvality zaslouží bezesporu pět hvězdiček, ale pro otřesnou scénu před samým závěrem filmu, který ale naštěstí skončí optimisticky, dávám jen ze svého osobního hlediska hvězdičky čtyři. Je to výborná psychologická sonda do rodiny, kterou rozvrátí únos dítěte.(6.10.2014)

Věděla jsem, že Holland mě nezklame. Nikdy. Další syrové drama s nečekaným vyústěním. Tichý neznámý snímek který rozhodně stojí za shlédnutí, tím spíš pokud máte náladu na důkladné psychologické rozebrání příběhu ve vaší mysli. Za mě rozhodně nejsilnější osobitá role matky Oliviera. Doporučuji nečíst zdější komentáře před zhlédnutím filmu (časté spoilery).(2.12.2015)