Bear Story (festivalový název)

• Chile

Historia de un oso

(festivalový název)

Bear Story

Animovaný / Krátkometrážní / Dobrodružný / Drama / Rodinný

Chile, 2014, 11 min

Nevím, co v Bear Story viděli páni akademici, jestli to má představovat něco z historie Chile nebo něco aktuálního. Já hodnotím příběh bez toho, aniž bych znala okolnosti jeho vzniku a pohnutky tvůrců. Bohužel jsem k tomu nic víc ani po zhlédnutí na netu nenašla a ani popisek tady na ČSFD mi věc moc neosvětlil. Na kategorii krátometrážních filmečků jsem přísná. Je obtížné vměstnat NĚCO do pár minut a proto by to měl dělat jen ten, který to opravdu umí, aby to nevyšlo naprázdno. U Bear Story jsem pořád čekala, kdy mě uhrane a ono se nestalo. Bylo to hezké, animace byla originální, nápaditá, ale příběh nebyl dotažený, protože moc nedával smysl. Po troše úvah se dá na motiv medvědího pána dojít, ale stejně to bylo jako kdyby se celou dobu nafukovala bublina, ona praskla, ale už jsme neslyšeli ten zvuk. Chyběla tomu závěrečná silnější a logičtější tečka, která chytne za srdce, protože ten příběh v hrací krabičce byl silný. Jenže konec se moc nepovedl.(13.3.2016)

Ke zhlédnutí mě dovedla oscarová nominace a jelikož mám kraťasy rád, nemohl jsem odolat. Těch 11 minut vůbec nelituji, je to sice smutný snímek, zato opravdu nádherný a donutí k zamyšlení, čeho bychom si měli na světě vážit nejvíc. To vše podpořeno pěknou a emotivní hudbou. Okouzlující! Edit: K mé radosti Oscar přišel, ač jsem v to zpočátku moc nevěřil.(18.1.2016)

Abych rekl pravdu, uplne jsem to nepochopil :) Nebo jako mam svou verzi toho, proc medved chodi predvadet sve mechanicke minidivadlo, ale klidne to mohli jeste trosku rozvest. Na me jsou tyhle kratasy proste moc...kratke :) A proc je to oscarova kategorie taky netusim :) Animace je ale originalni a ma sve kouzlo, hudba taky ujde. Cekal jsem ale asi trochu vic. [Oscar 2016: Kratky anim. film](13.3.2016)

Smutný, na mě až moc podbízivý, ale rozhodně zajímavě animovaný kraťas. Jen mi nedávalo smysl to, že ve světě, kde zvířata žijí jako lidé v domech a pracují, existují cirkusy, kde tatáž zvířata jsou předváděna dělajíce lidské kousky...(27.1.2016)

• easaque

2* krásně udělaný animák, který je však hodně podbízívý a sentimentální. Pro efekt zapomněli autoři dokreslit pořádně příběh a hlavně souvislosti, které postrádají smysl. "Potěšit se" z tohoto kraťasu můžete třeba tady [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](23.10.2016)