Dívka v řece: Cena odpuštění

Dokumentární / Krátkometrážní

Pákistán, 2015, 40 min

Asad Faruqi

Sharmeen Obaid-Chinoy

Mně to prostě nejde na rozum, jak je v dnešní době něco takového ještě možné. Primitivismus a hloupost těch lidí je něco neuvěřitelného.(23.6.2016)

Precizně provedená dokumentární práce. To člověka napadne, jak musí být němečtí a rakouští "vítači" zoufalí, že jejich národy vymírají a nebude tak nikdo na práci ve fabrikách, když si pozvali do svých zemí statisíce lidí z těchto kultur. Německý čistokrevný ovčák teď žije v zoo žije v sousedství výběhu pákistánského lva a multikulturně se milují. Postavy v dokumentu potvrzují, že arabská mysl je temná a hodně manipulativní. Vrah své dcery, která zázrakem přežila se stal váženým sousedem a jeho další dcery se proto staly pro nápadníky ještě žádanějšími. Ale vzpomeňme na středověk v Evropě, kdy přežití kultury záviselo na dostatku obilí, a za krádež chleba se stínala hlava.(4.12.2017)

Co k tomu dodat? Tohle není otázka víry ale kultury, a ten kontrast mezi západní civilizací a touto je obrovský. Na druhou stranu je pozitivní, že se alespoň někdo snaží o změnu...(3.12.2016)

Pro západního člověka je nepochopitelné, že se vlastní čest upřednostňuje nad životem vlastní dcery, stejně tak surový pokus o vraždu a odpuštění se schovává za víru v boha. Diametrální pojetí soudobé civilizace. 90%(29.8.2016)

Hnusný, odporný. Je nechutný že země, ve který je žena vnímána jako nic je vůbec v OSN. Ne, ne tohle je nikdy neuznám jako nějakou tradici, vůbec nepadá do úvahy. Jsem v šoku, že vlastní táta se pokus brutálně zabít svou dceru , protože se zamilovala a za to se stane váženým sousedem ? No ve mně se to vaří já občas nevěřil vlastním uším, co jsem slyšel od toho fotra za odporný myšlenky. Doufám, že ta německá píča jemu a tisícům pdobných "chudáčků"udělí azyl, dá velký dávky a dodá že musíme respektovat jejich tradice. Strašný jaký mají ženy postavení v některých zemích, jediný světýlko v tunelu jsou ty výpovědi pravníka a policajta, snad bude takových mužů v Pakistánu a dalších zemích přibývat víc a taky bude víc statečných žen jako Saba, která se o tu hrůzu, která se jí stala podělila s celým světem a rovněž velký dík Sharmeen Obaid-Chinoy, že tohle natočila, kéž by tohle vidělo co nejvíc lidí na světě.(25.3.2018)