Venkovský lékař

• Nový Zéland

The Country Doctor

(festivalový název)

Komedie / Drama

Francie, 2016, 102 min (Alternativní: 98 min)

neskutečně reálný příběh všeho je tam akorát nic není předimenzované a konec byl tak jak jsem chtěla aby dopadl.Na slzavé ůdolí jsem neměla náladu.Cluzet se snažil a Denicourt byla velmi sympatická(27.11.2017)

François Cluzet se nám začíná specializovat na umírající a nemocné postavy, což je fajn, protože tam může ukázat, že má herecké schopnosti, ale tenhle skoro až provinční film s tématem až překvapivě ohraným - asi proto, že mi přijde, že u nás se tohle točí furt - ničím zásadně nevyniká, kromě dobrých hereckých výkonů.(14.5.2017)

Ničím prekvapivá sonda do života dedinských lekárov s bežnými problémami s pôsobnosťou ako takmer u nás.(5.11.2017)

Příjemná a neurážlivá Francie odehrávající se na venkově s obyčejnými a neurážlivými lidmi. Film oceňuji pro svojí obyčejnost, ale zároveň ho musím kvůli tomu i zkritizovat, protože některé momenty byly vysloveně na usnutí.(17.5.2017)

Obyčajnosť - to je to čím film oslovuje ale takisto sa aj zatracuje. Celý film akoby nemal tú základnú premisu- v ktorej by hrdinovia niekam speli. Skôr sa v polospánku len tak tmolili odnikiaľ nikam. Želal som si akýsi hlbší rez-pritom príbeh ponúkal oveľa viac ako si scenáristi dovolil atramentom naškrabať. Dráma o zomierajúcom dedkovi alebo o onkologickom lekárovi, popritom nám však scenáristi nahromadili 3 až 5 minútové skeče, ktoré zabudli spojiť spoločnou niťou.(27.1.2018)