Třicátník Vincent Machot je osamělý kadeřník z malého města. Vede jednotvárný život a jediní přátelé, které má, jsou jeho střelená matka a bratranec sukničkář. Setkání s Rosalií Blumovou by ale mohlo dodat věcem šťávu. Je mu totiž trochu povědomá. Vincent se tomu rozhodne přijít na kloub a začne ji sledovat. Vincentova potrhlá a zcela předvídatelná detektivní činnost neunikne Rosaliině pozornosti. Dáma, které je něco přes padesát, požádá svou neteř Aude, aby Vincenta prověřila. Brzy tak Aude začne sledovat Vincenta, který zase sleduje Rosalii. Okouzlující hra na schovávanou změní jejich životy jednou provždy. (Cinemax)

Trailer 1

BOURQUE

Sympatické „rozdelenie príbehu na tri časti“ a ich následné, finálne spojenie. Primerané herecké výkony. Priznám sa, že záver ma prekvapil, pretože (asi logicky) som čakal niečo iné. P.S.: A. Isaaz je stále prekrásna. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Malarkey

Francouzi tyhle lidsky příjemné komedie s nádechem Amélie z Montmartru prostě umí. Rosalie Blum v tomto případě byla pěkná potvora, ale tu legraci z Vincenta jsem na její straně trošku chápal. A popravdě to občas byla veliká zábava tu její partičku pošuků sledovat, co všechno na Vincenta zkouší. Příjemná francouzská komedie se vším, co od komedie potřebujete při nedělním pošmourném odpoledni. ()