Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

,,Monstra přichází v mnoha podobách " Zlaté pravidlo kolegů z ČSFD, čím méně víte, tím lépe pro Vás. Takže většinu věcí vynechám. Pozastavme se nad názvem. Film Cloverfield, pro většinu známý jako Monstrum, nám seslal režisér J.J. Abrams jako blesk z čistého nebe a vnesl do hororového subžánru Found footage svěží vítr a dechberoucí monstrum. Ulice 10 Cloverfield (opravdu Cloverfield, ne Ulice 10 Monstrum; díky čeští překladatelé) se na začátku zdál jako reklamní tah, hlavně jménem samotným a taky tím, že v tom měl prsty sám J.J. Abrams. Jak to zvládl to nevím, měl plné ruce práce se Star Wars VII, prostě šikula. Ale skutečnost je zcela jiná. Michelle se nedopatřením dostane do protiatomového krytu, ve kterém je uzavřena s majitelem Howardem a jeho poskokem Emmettem. A ani jeden nemůže ven, vzduch je něčím kontaminovaný, jak tvrdí Howard. Je tomu ale tak? Každopádně se něco děje, ale co... A opět tu máme maličký herecký koncert. Mary Elizabeth Winstead (Nezvratný osud 3, Věc: Počátek, Smrtonostná past 4) dává do role zoufalé-chytré-nedůvěřivé postavy všechno a jde to sakra vidět. Na scénu se vrátil ve vážně roli veterán John Goodman (podle obličeje určitě poznáte, hrál v hromadě filmů) a neztratil šmrnc, naopak, zraje jako víno a do role podivného šéfa bunkru se skvěle aklimatizoval. Vyšvihnout musím silný soundtrack, nádherně dokresluje stupňující se drama a tísnivou atmosféru plnou lží, přetvářky a nejasností. Ano, je tu několik nelogických činů a situací, jenže ty snadno přehlédnete pokud se do filmu ponoříte (já musel, anglický titulky tomu sakra dopomohly) a nejste šťoural jak česká filmová elitní kritika. Technicky zdatně zvládnuté. Naprosto, ale naprosto mě v pozitivním slova smyslu rozsekal konec. Ano, většina mi dá za pravdu, že se to nemuselo tahat až tak za vlasy, ale jako zakončení multižánrové jednohubky je to špica, absolutně jsem to nečekal a málem ani nedýchal. A tady pochopíte, proč zrovna název Cloverfield a odkaz na ,,první film". A tečka. Na závěr jen dodám, že takhle pestrej film jsem roky neviděl. Solidně zahrané drama po tři čtvrtě stopáže a ke konci... A víte co? Podívejte se sami, čím méně víte... 5* a.k.a 95%(6.5.2016)

Hodně pozitivně vidím navázání Ulice Cloverfield 10 na předchozí film produkovaný J.J. Abramsem, a to Cloverfield. Tento fakt dává filmu určitý přesah a také spoustu možností, jak by se dalo v budoucnu navázat (viz závěr). Jinak se jedná o velmi povedený horor/thriller, který bez znalosti prvního filmu může vyvolat spoustu otázek. Napětí je zde budováno opravdu skvěle, stísněné prostory nahrávají interakci hlavních postav. Finále potěšilo, ale možná bych ho udělal ještě trochu více mysteriózní, aby více nalákalo na případné pokračování.(15.5.2016)

Neštěstí téhle jednohubky je, že si ji můžete užít jen napoprvé. Napětí, neznalost diváka, dějové zvraty – to vše na 100 % funguje pouze na první dobrou. Není to žádný přelomový film, je to jen jeden bunkr, pár postav, děsivý Goodman a neskutečně sympatická a chytrá Mary Elizabeth Winstead. Ve chvíli, kdy napětím nedýchám a z filmu nemůžu spustit oči, tak fakt nezkoumám logiku, chování postav apod. Je to pecka. Ne každému to sedne, ale já si to užil.(26.5.2016)

Ušetřím vám zklamání - s původním Cloverfieldem to nemá společného nic. A teď, když to víte, si můžete tenhle vynikající komorní thriller pořádně vychutnat.(29.5.2016)

• carlos 2010

Neviem, čo si mám o tom myslieť, ale malo to ostať všetko v bunkri a bolo to treba iba trocha rozvinúť. Niekto tu napísal, že ako pilot je to slušné a s tým sa dá len súhlasiť. Pre mňa sklamanie.(26.8.2016)

Hodně zajímavý nízkorozpočťáček (pokud nepočítám honoráře).. Krásné střídání žánrů od laciného béčkového únosového thrilleru, přes psychologické drama až přes vyspělou sci-finku.. Především překvapivé svým výbojem a dějovými zvraty.. Hlavní ženská postava mne zpočátku moc nenadchla, ale postupně jsem si k ní vybudovala vztah.. John Goodman byl peckovej! Velmi příjemná dusivá atmosféra.. Konec byl na můj vkus příliš klišoidní (proto "jen" 3*), ale celkově se jedná o vyspělý horůrek.. Na poprvé oslní svou zvratovostí, ale nevím, jestli by film mohl opakovaně divákovi něco více nabídnout..(2.10.2016)

Mistr John Goodman rozehrává svojí divokou psychologickou tajemnou šarádu, při které se divákovi mnohdy tají dech! Na malým kousku plácku vyrostl jeden velikej hlavolam, kterej se houpe ze stravy na stranu, ovšem postupně se střípky pravdy začínají skládat dohromady. Jenže pozor! Věci nemusí být vždycky, jaký se zdají být! Svět nahoře byl třešničkou na dortu! 80%(20.1.2020)

Extrémně napínavé, atmosférické, mysteriózní a znepokojivé. Už dlouho jsem neviděl film, který by nahnal tolik hrůzy a tak moc vtáhl do děje. A natočeno za tak málo peněz? Takhle se mají točit filmy....(10.4.2016)

Pútavá dráma s poctivo budovanou atmosférou a presvedčivými hereckými výkonmi na čele s mrazivým predstavením Johna Goodmana, ktorej značne uškodila snaha tvorcov prepojiť film s titulom Cloverfield spred ôsmich rokov. Nech by som totiž akokoľvek veľmi chcel siahnuť po vyššom hodnotení, ktoré si komorná časť snímky nepochybne zaslúži, záver mi v tomto smere bohužiaľ zväzuje ruky. Tam, kde totiž malo prísť k vyvrcholeniu filmu a zodpovedaniu všetkých otázok, zostala len prvoplánovo pôsobiaca snaha o prepojenie príbehu so spomínaným filmom. Navyše pokiaľ tento fakt ignorujeme a Ulicu Cloverfield 10 berieme ako samostatný produkt, koniec vyznieva ako totálne zlyhanie scenáristov, ktorým zdanlivo došla fantázia v tej najmenej vhodnej chvíli a sľubne rozbehnutý príbeh tak uzavreli tým najotrepanejším možným spôsobom. (70%)(7.5.2016)

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 71% | Je to průměrný film s logickými pasážemi, které vás vtáhnou dovnitř děje a nepustí vás, nebýt tak blbého zakončení s pěti minutovou zaměřeností na mimozemšťany, dal bych čtyři hvězdy. Bohužel, si tenhle film ani trošku neškrtl o původní scénář Cloverfieldu. 50%(7.5.2016)

90 minut očekávání v celkem slušné, dusivé atmosféře…a pak přijde zmar.(9.5.2016)

(Budem spoiliť) Poriadny oriešok toto ohodnotiť. Na jednu stranu skvelý klaustrofobický thriller, na druhú ten lacne (a čisto z komerčného dôvodu) našróbovaný záver pôsobí ako zlý vtip a spoľahlivo zabíja to, čo film dovtedy budoval. Ale za to ako ma prvých 80 minút držalo v napätí a za WOW scénu s "odpustením" tie 4* dám. A VÝBORNÝ Goodman!(15.5.2016)

Napětí by se dalo ředit kyselinou sírovou... Atmosféra houstne každou vteřinou a navíc je něco i tam venku... snad ne pravda...(6.6.2016)

• BoXBe

Škoda spoilerovat. Tak z toho, co stojí za prozrazení bez újmy. Tak dobrý film to zase není. V první půlce jsem se utrápil roztahaným scénářem. V druhé to nemělo správné grády. Herečka v hlavní roli je hezká a fajn, jinak nic prostě. Nic k zaznamenání. Snad jen, že jsem na pokračování zvědavý, pointa úplně blbá nebyla, ale třeba ke Spielbergovi nebo rannému Shymalanovi to mělo na míle daleko.(13.7.2016)

80% ... Osviežujúci, tajomný a napínavý thriller s dobrým námetom, obsadením i hudbou. Spokojný nad očakávania.(15.7.2016)

Celkem dobrý, chtěl bych seriál.(9.8.2016)

Jako jednička to není. Kdyby první polovina byla v duchu druhé poloviny, byl by to perfektní film. Ten závěr je o dost lepší. 65%(29.11.2016)

Řekl bych, že to bylo stejně dobré jako jednička. Moc podobné si to nebylo, ale kvalitativně to sedí. Výborné psycho, to musím uznat. John Goodman je naprosto famózní! M.E.Winstead je neustále vykulená, ale vlastně nijak zásadně v roli nepřekáží. Bradleyho role je velmi úsměvná, ale potěší to, i když v dabingu se to asi ztratí. Trošku mi vadil boj těsně před koncem, to byla docela blbůstka, ale jinak kvalitní, dobrý film.(19.7.2019)

Pozeram, ze to v kinach na seba slusne zarobilo, takze napokon zavladla spokojnost z mojej strany. Ako samostatny film, kde on zachrani ju, spolu travia cas dole v podzemnej kobke s tym, ze dotycny dvojka ani nevie co sa poriadne stalo. Tak ako samostatny film bych to bral, napalil bych aj plny pocet. len to idiotske finale a celkove napojenie v Fajny Cloverfield z 2008 na mna proste nefunguje. Mary Elizabeth Winstred je nadherna, John DobryMuz /Big Lebowski/ sa snazi, oslovilo ma aj to, ze tam vonku je kjontaminovany vzduch a hodne ludi umrelo. Ako pisem spackane finale filmu vycitam, dam ale nadpriemerne hodnotenie, zarobilo si to na seba fajne : 85 %(28.8.2019)

Abramsov "Cloverfield" koncept evidentne predstavuje svieže a originálne uchopenia klasických žánrových filmov (monster film, atď.). Veľmi sa mi to páči a môže v tomto duchu pokojne pokračovať, hoci moment prekvapenia sa mu do tretice už zopakovať zrejme nemôže podariť, lebo mačka je z vreca definitívne von. K filmu samotnému - prekvapivo veľmi podarená vec, ktorá sa celý čas krásne hrá s divákom a napína nervy na prasknutie. Film si je evidentne vedomý, že diváci očakávajú pointu či zvrat a tak nás schválne vedie do rôznych slepých uličiek a veľmi fikane pracuje s postavami, ktoré divákov úsudok stáčajú stále iným smerom. A divák už nesleduje ten film ako napríklad svojho času Šiesty zmysel (tzn. netušiac, že nejaká pointa príde), ale berie hľadanie pointy ako to, kvôli čomu si kupoval lístok do kina. Stopercentne v tomto prípade teda platí staré dobré pravidlo, že čím menej o filme človek vie, tým viac si ho vychutná a popravde ma prekvapuje ako ignorantsky tu mnohí komentátori prezrádzajú pointu. Trachtenberg na to, že je debutant ukočíroval celú vec veľmi schopne - film má atmosféru, grády, vie vystrašiť, napnúť, všetko. Všetci traja herci sú výborní a Goodman po dlhej dobe dostal poriadne šťavnatú úlohu. Suma sumárum teda paráda a teším sa s čím prídu chlapci zo Zlého Robota zase.(17.4.2016)

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42