Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Moje obrovská výhoda byla, že jsem starší Cloverfield neviděl, a přestože dopátrat se pointy filmu ještě před jeho zhlédnutím je až smutně snadné, přikázal jsem si vše ignorovat a počkat si na to sám. Díky tomu jsem si film z velké části užil a vyloženě mě zklamalo až posledních cca 10 minut. I když zklamání asi není to nejpřesnější slovo, protože během nich film zároveň vztyčuje prostředníček (až na závěr) podobně laděným žánrovkám, což na druhou stranu vcelku oceňuju. Po většinu filmu jsem si užíval napjatou atmosféru, to dusno, různě se proměňující stavy nedůvěry, strachu a nejistoty. Tu ostatně člověk sdílí společně s postavami a neustále se sám sebe ptá, co se asi stalo, kdo jsou vlastně zač, kde končí pravda a začíná lež, apod. Ale jak už jsem naznačil v úvodu, kurs, který film chytne k samotnému závěru, mi příliš po chuti nebyl a dopadlo to tak, jak jsem se obával. Proto končím na slušných 4*. „Vždycky mluvil o možných útocích Al-Káidy, Ruska, Jižní Koreje.“ - „Myslíš Severní Koreje.“ - „To je ta bláznivá? Tak jo, tak tý.“(9.12.2017)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $69,793,284Tržby Celosvetovo $101,193,284Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ slušná nádstavba ku Cloverfieldu, komorná snímka z trošku iného uhlu, ponúka výborný žánrový mix thrilleru a sci-fi, využívajúca na minimálnom priestore možné maximum a devízou sú tu vo výborných výkonoch hrajúci John Goodman a Mary Elizabeth Winstead, som zvedavý kam sa bude táto séria vyvíjať potenciál tam je /videl v kine: 80%/(19.4.2016)

Občas se hodí být mimo jako Trump na naší planetě a nevědět třeba, že ulicí Cloverfield už kdysi jeden film projížděl. To pak chápu, že asi není pro nikoho překvapení, co se stane. Takhle svěží napínák jsem zase nějakou dobu neviděl a jsou mně jedno všechny výtky, kterými se tu oháníte. Pravdu máte určitě všichni, jenže heslo k mému účtu nikdo. Čau!(17.1.2017)

Pokračování nebo spíše prequel filmu Cloverfield (2008). John Goodman zahrál svou roli dobře a beru ho jako jeden z největších kladů. 3/4 snímku se odehrávají v úkrytu a tam se dějí věci, které diváka musí bavit. Chvilku hlavní postavě Howardovi (John Goodman) věříte a za chvilku zase ne. Děj se odehrává na jednom místě, ale i přesto dokáže bavit. Nevíte nikdy, co se zrovna stane. Ač jsem první díl viděl, tak jsem si chvíli myslel, že je to třeba jen shoda názvu a tyto dva filmy nemají nic společného. Největší problém jsem měl nakonec s tím, že jsem věděl, co zrovna přijde. Pokud divák neuvidí první díl, udělá tu nejlepší věc. Přesto převažují hlavně kladné pocity a nebýt závěru, který neoslní, půjdu do plného počtu .. 8/10 = 80%(12.4.2016)

Aj takto sa dá prejsť z pomerne živého akčného počinu, na mdlý, nijak mimoriadne depresívny, psycho snímok. Kým si divák pri prvej časti takmer nevydýchol od akcie (mne F.F. nevadí), v tomto pokračovaní 3/4 filmu sleduje post apokalyptickú drámu s občasnými hádkami, ktoré môže započuť kdekoľvek pod oknami susedov. Je pravdou, že je divák čiastočne na hrane, či je naozaj všetko tak, ako to tvorcovia prezentujú, no ako môže očakávať prekvapenie v závere, keď karty odkryla prvá časť. Veď "všetci" predsa vedia, čo sa na povrchu deje, nie? (myslím diváka, nie postavy z filmu). A práve preto mi príde nešťastné nazvať, označiť tento film, ako pokračovanie "Cloverfield-u". Byť to totiž samostatný počin, zahalený do rúška tajomstva, verím že by divákovi zo samotného rozuzlenia padla sánka omnoho viac. Na záver už len dodám, asi ťažko by som dal čo i len tri hviezdy, keby posledná 20-30 minútovka, konečne (!!), či už z pohľadu drámy, akcie, napätia, no najmä sci-fi prvkov neponúkla to, čo sa od tohto snímku očakávalo najviac. Nechcem byť za múdreho, ale mne "10 Cloverfield Lane" priveľmi ako horor neprišiel. To teda nie ... - 60%(5.5.2016)

• - Film byl oficiálně oznámen necelé dva měsíce před svým dokončením. Film byl dokončen, aniž by o tom věděla veřejnost. (BloodMax)

• - Film byl natočen již začátkem roku 2015, až poté přišlo studio s nápadem propojit film se snímkem Cloverfield (2008). Proto se dopsaly a přepsaly některé scény, které se dotočily v březnu 2015. (Ruprechtos)

• - Film se nátáčel pod názvem Valencia. (Ruprechtos)