Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Aj takto sa dá prejsť z pomerne živého akčného počinu, na mdlý, nijak mimoriadne depresívny, psycho snímok. Kým si divák pri prvej časti takmer nevydýchol od akcie (mne F.F. nevadí), v tomto pokračovaní 3/4 filmu sleduje post apokalyptickú drámu s občasnými hádkami, ktoré môže započuť kdekoľvek pod oknami susedov. Je pravdou, že je divák čiastočne na hrane, či je naozaj všetko tak, ako to tvorcovia prezentujú, no ako môže očakávať prekvapenie v závere, keď karty odkryla prvá časť. Veď "všetci" predsa vedia, čo sa na povrchu deje, nie? (myslím diváka, nie postavy z filmu). A práve preto mi príde nešťastné nazvať, označiť tento film, ako pokračovanie "Cloverfield-u". Byť to totiž samostatný počin, zahalený do rúška tajomstva, verím že by divákovi zo samotného rozuzlenia padla sánka omnoho viac. Na záver už len dodám, asi ťažko by som dal čo i len tri hviezdy, keby posledná 20-30 minútovka, konečne (!!), či už z pohľadu drámy, akcie, napätia, no najmä sci-fi prvkov neponúkla to, čo sa od tohto snímku očakávalo najviac. Nechcem byť za múdreho, ale mne "10 Cloverfield Lane" priveľmi ako horor neprišiel. To teda nie ... - 60%(5.5.2016)

Se značkou Cloverfield přichází zatraceně těžké břemeno. Původní Monstrum totiž dokázalo prvotřídně zkombinovat drama hlavních hrdinů s něčím velkým a děsivým, co se nacházelo neurčitě daleko a zároveň všude kolem. Shodně pojmenovaná ulice má k dispozici jako vždy uvěřitelnou Mary, v životní formě burácejícího Johna Goodmana a v první řadě otazník, co že se to schovává venku tentokrát. S hlavní devízou ale přichází i hlavní zádrhel, protože všichni tušíme, že v závěrečné třetině musí přijít něco nečekaného, což k dosavadnímu průběhu příliš nepasuje. Vzorec se tak povedlo zopakovat jen napůl, hlavně díky hercům a pořádné várce napětí, vycházejícího z těch nejobyčejnějších situací. Celek ale vypadá jako dva filmy sestříhané dohromady.(19.7.2016)

Šikovná nadstavba k filmu Cloverfield. Nevedel som čo od tohto čakať a aj keď prvá trištvrte hodina nemala s Cloverfieldom takmer žiadnu spojitosť, bola vynikajúca. Svojím napätím, tajnostkárením a pomalým odhlalovaním pôsobila takmer až thrillerovským dojmom. Veľkú zásluhu na tom máju predovšetkým aj herci, na ktorých to celé stojí, vynikajúci Goodman a ešte lepšia lepšia Mary Elizabeth Winstead. 85% - 4*(10.7.2016)

Veľmi zaujímavý multižánrový mix avšak horor ani omylom. Snímok takmer po celý čas funguje ako psychodráma, ktorá sa odohráva medzi ľuďmi zavretými v podzemnom bunkri. Atmosféra je tak živená konfliktnými situáciami, ktoré vyplývajú z pocitu všeobecnej neistoty a vzájomnej nedôvery. Navyše ani divák si počínaním Howarda (John Goodman) nemôže byť úplne istý a vlastne konečné odhalenie čo je zač po celý čas ostane len v hmlistej teórii, ktorú si každý jeden divák môže vyložiť po svojom. Veľmi sa mi pozdávalo aj odkrývanie kariet čo sa týka nahlodávania počiatočnej nedôvery hlavnej hrdinky ohľadom celosvetovej apokalypsy a jej postupné zmierovanie sa s osudom. Na druhú stranu z nej ale nemuseli urobiť práve Xenu so schopnosťami MacGyvera. Záver ponúkol celkom fajn scifíčko a niečo, načo určite každý čakal len škoda, že to bolo tak krátke. Preto by som sa určite nebránil ďalšiemu pokračovaniu. 80/100(9.5.2016)

• Asia_Power

Megavyžranej Fred Flintstone ve svém 3+1 postapokablablablabunkru hostí vrahouna z filmu Hush a jako bonus jednu kočičandu (dvounohou) . Co z toho tak může vzniknout? Napínavej horor s hutnou atmosférou? Leda hovno...Na první alespoň trochu napínavou scénu sem čekala přes 40 minut abych byla následně odměněna další dvacetiminutovkou kdy se opět hovno dělo. Po hodině postavám ve filmu dojde, že to chce nějakej nečekanej zvratek tak se to rychle rozpočítá kdo je zlej, kdo hodnej a kdo blbej. Já vám to prozradím - Fred je zlej, vrahoun z Hushe blbej (v Hushovi byl blbej taky jeho ty debily hrát snad baví) a kočičanda je hodná. Blbej a hodná se spojej proti zlému Fredovi a nastává další porce nudy, kdy spolu ty dva tragédi kují pikle tak nenápadně až sem si říkala jestli je fakt kujou. Fred nakonec mocně vyčmuchá křivdu a chvilku na to je oheň na střeše, nebo teda v bunkru. Konec nemohl být trapnější a já marně dumám koho tam hrál Bradley Cooper...možná toho zubatýho slimáka a nebo slovo BEN na displei a dokonce mu půjčil hlas. Masakr to je role jak noha. Monstrum byla píčovina a tohle, světe div se, taky.(7.6.2016)