poster

Ulice Cloverfield 10

 • USA

  10 Cloverfield Lane

 • USA

  The Cellar

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Ulica Cloverfield 10

 • Velká Británie

  10 Cloverfield Lane

Horor / Psychologický / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2016, 104 min

Kamera:

Jeff Cutter

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

J.J. Abrams, Lindsey Weber

Střih:

Stefan Grube

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Velmi aktuální zpracování klasického katastrofického námětu, které v mnoha ohledech volně pokračuje ve šlépějích Spielbergovy Války světů. Goodmanova postava není v ničem přestřelená, přesně tak na mě působí obézní týpci v dokumentech o přežití - perverzní směsice racionality, bdělosti a paranoie, líznutá čímsi deviantním. Dobré rozhodnutí používat výrazně subjektivní detail, nízkou hloubku pole a vyostřený zvuk. Občas to moc příjemně dusí a tísní, někdy to moc okatě hobluje tlustou strunu a sází na "přibližně motivované" zvraty i návodně zúročené motivy. Ale jako celek to konceptu Cloverfieldu nedělá ostudu, naopak, přes veškerou modelovost je výsledkem napínavá a docela stimulující záležitost o monstru uvnitř a vně. A oslava lidské vynalézavosti. Take Shelter meets McGyver meets Im Keller. Good job. [75%](7.4.2016)

 • Malarkey
  ****

  Výborné civilní sci-fi, které na první pohled vypadá jako Saw: Hra o přežití, aby se postupně promítnulo v osobitý a hodně zajímavý thriller. Co naplat, že právě tento thriller dostane v posledních dvaceti minutách na frak od filmových žánrů a přetočí se v apokalyptické sci-fi. Klobouk dolů za nápad. Sice se celý film tváří hodně komorně, ale nutno dodat, že jediní tři herci tu komornost podporují skvělými výkony. John Goodman obzvlášť a Mary Elizabeth Winstead do toho vnáší krásu, která se také počítá. Celkově musím říct, že se jedná o moc milé překvapení a zároveň hodně zajímavou kombinace dvou naprosto odlišných nápadů.(21.11.2016)

 • Spiker01
  ****

  Room říznutej Válkou světů. Přesně je na tom vidět, že Abramsův nový objev točil komorní thriller s perfektně napsaným konspiracemi nasáklým Johnem Goodmanem a do toho explicitně vtěsnaným "spoiler" mimozemským útokem. Celkově výborný atmosférický Cloverfield-kánon kousek, na který se rozhodně vyplatí zajít do kina...8/10...[6.4.2016_ČSFD projekce_Kino Atlas](6.4.2016)

 • TheDarKnig
  ****

  Konspirační sci-fi thriller (hororem bych film asi přece jenom nenazval) s více než jedním tajemstvím a zajímavou napjatou atmosférou. Výborné dialogy, gradace děje a taky závěrečné zvraty, včetně toho posledního. Úplně jiná forma filmu než Cloverfield, ale minimálně stejně tak atmosférické a hravé. Takové hrátky se žánrem bych klidně viděl rád i nadále. A pokud by tam vždy byli herci jako M. E. Winstead a perfektní Goodman, viděl bych je ještě raději.(21.9.2016)

 • novoten
  ***

  Se značkou Cloverfield přichází zatraceně těžké břemeno. Původní Monstrum totiž dokázalo prvotřídně zkombinovat drama hlavních hrdinů s něčím velkým a děsivým, co se nacházelo neurčitě daleko a zároveň všude kolem. Shodně pojmenovaná ulice má k dispozici jako vždy uvěřitelnou Mary, v životní formě burácejícího Johna Goodmana a v první řadě otazník, co že se to schovává venku tentokrát. S hlavní devízou ale přichází i hlavní zádrhel, protože všichni tušíme, že v závěrečné třetině musí přijít něco nečekaného, což k dosavadnímu průběhu příliš nepasuje. Vzorec se tak povedlo zopakovat jen napůl, hlavně díky hercům a pořádné várce napětí, vycházejícího z těch nejobyčejnějších situací. Celek ale vypadá jako dva filmy sestříhané dohromady.(19.7.2016)

 • - Mary Elizabeth Winstead (Michelle) počas telefonátu, v ktorom sa vo filme rozpráva s Bradleym Cooperom (Ben), volá v skutočnosti s úplne iným človekom. Hlas Bradleyho Coopera bol do telefonátu pridaný až po natáčaní. (Marceloo)

 • - Podľa producenta J.J. Abramsa, je film považovaný za "pokrvného príbuzného" pôvodnej snímky Cloverfield (2008). (figliar)

 • - Film byl natočen již začátkem roku 2015, až poté přišlo studio s nápadem propojit film se snímkem Cloverfield (2008). Proto se dopsaly a přepsaly některé scény, které se dotočily v březnu 2015. (Ruprechtos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace