Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Jelikož nic dobrýho v poslední době nevychází, tak dávám za čtyři, ale zas až tak mě 10CL neodboural. Námět je vděčnej, nikoli originální (The Divide bylo mnohem lepší), scénář je ve většině stopáže strasně řídkej a zkratkovitej, což obecně není něco, nad čím bych striktně naplákal, ale myslím si, že si ten příběh zasloužil víc rozpracovat a taky objasnit. Postava Johna Gallaghera byla jen mluvicí vata, se kterou muselo být každýmu hned jasný, co se stane. Kdyby si to Goodman rozdal jen s Winsteadkou, která by vyšponovaně a víc explicitně zjišťovala, jestli je Goodman sadistický prase, byl bych asi spokojeněší. Závěrečná točka je fajn, jen je škoda, že byla celá sci-fi vložka alibisticky pošeřená. Hraničních 70%.(8.5.2016)

Tady se měli tvůrci rozhodnout, jestli chtějí natočit postapokalyptický sci-fi nebo vypointovaný psychothriller. Bohužel splácli ne nijak ohromojící slepenec, který má dobré momenty a trochu i atmosféru, ale chvílema to dost skřípe a přepálený konec tomu v mých očích dost ublížil. 55%(1.1.2017)

Občas se hodí být mimo jako Trump na naší planetě a nevědět třeba, že ulicí Cloverfield už kdysi jeden film projížděl. To pak chápu, že asi není pro nikoho překvapení, co se stane. Takhle svěží napínák jsem zase nějakou dobu neviděl a jsou mně jedno všechny výtky, kterými se tu oháníte. Pravdu máte určitě všichni, jenže heslo k mému účtu nikdo. Čau!(17.1.2017)

Zdařilé minimalistické zpracování nejrůznějších komorně mysteriózních nápadů, které příběh krásně rozkrývá, dává dohromady a opakovaně mlží. To vše na pozadí názvu, který se k celku hodí asi nejméně (Válka světů: sklep 10). Jako debut výborně odvedená práce a tahouny zážitků jsou i všichni (tři) herci, perfektní práce se zvukem a výtečná hudba.(12.4.2016)

Nejsilnější stránkou filmu je příběh, napětí a pocit nejistoty, kdy divák až do závěrečného finále netuší, zda John Goodman je únoscem či není a zda venku je vskutku kontaminovaná neobývatelná země či ne.Tenhle faktor solidně graduje atmosféru i napětí a nechybí i pár fajn nápadů, toť vše podtrženo solidními hereckými výkony. Bavil jsem se. 75%(7.5.2016)

• - Benzínová stanice, kde na začátku filmu tankuje Michelle (Mary Elizabeth Winstead), se jmenuje Kelvin. Označení Kelvin se objevuje ve většině filmu režirovaných nebo produkovaných J.J. Abramsem. Bylo to jméno Abramsova dědečka. (Charpy)

• - Mary Elizabeth Winstead (Michelle) počas telefonátu, v ktorom sa vo filme rozpráva s Bradleym Cooperom (Ben), volá v skutočnosti s úplne iným človekom. Hlas Bradleyho Coopera bol do telefonátu pridaný až po natáčaní. (Marceloo)

• - Film se nátáčel pod názvem Valencia. (Ruprechtos)