Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Obsahuje spoilery. Pôvodný scenár bol vraj iba o magorovi a dvoch obetiach v podzemnom bunkri a zrejme sa končil výbuchom bunkra. Následne však „niekto“ dostal nápad skombinovať to s predchádzajúcim hitom z Abramsovej produkcie a „nasilu“ sa dotočilo nové finále. Toto napojenie na univerzum Cloverfieldu je veľmi otázne a diskutabilné, ale OK, ži a nechaj žiť (čisto oficiálne sa film volá tak, ako sa volá preto, lebo Goodmanov pozemok je na ulici Cloverfield 10 - viď. zrazená poštová schránka). Osobne som ale rád, že niekomu na poslednú chvíľu napadlo „obyčajný“ triler o vrahovi skombinovať so sci-fi, pretože hoci je kočka kočka a Goodman sa snaží, zaujímavé je to práve až v kombinácii s Vojnou svetov (akoby nakrútenou z pohľadu Tima Robbinsa) Miestami to bolo poslabšie a kebyže nakrúcam remake, vedel by som, čo by som vylepšil, ale ako celok príjemný nadpriemer.(21.11.2016)

Spoilery!! Když jsem si poprvé četl o tomto filmu, bylo to jako nějaké znamení, protože o tomto tématu jsem často přemýšlel a dost se mi líbí. Obecně: Chlap unese ženskou do svýho bunkru a nakecá jí něco o světě, aby se bála vyjít, následně tam spolu musí žít. Z toho šlo vytřískat opravdu hodně, ale ne, my musíme mít opět mimozemšťany (osobně bych uvítal například nějakou sexuální zvrhlost nebo i klidně sledovat hlavní dvojku nebo trojku lidí a následný návrat do postapokalyptického světa). Film měl zkrátka dobrý základ pro originální story, ale to šlo stranou jen proto, aby mohlo vzniknout provázání se "světem Cloverfieldu" s mimozemšťany. Ale největší ironií je, že mimozemšťané se ve filmu mihnou jen na deset závěrečných minut a jsou tam prostě úplně zbytečně. A důvod, proč byl potenciál filmu zabit, je jediný - J. J. Abrams. Ten chlap si nedá říct. Proč, proč? Nemáte větší fantazii?(7.4.2016)

Výborné civilní sci-fi, které na první pohled vypadá jako Saw: Hra o přežití, aby se postupně promítnulo v osobitý a hodně zajímavý thriller. Co naplat, že právě tento thriller dostane v posledních dvaceti minutách na frak od filmových žánrů a přetočí se v apokalyptické sci-fi. Klobouk dolů za nápad. Sice se celý film tváří hodně komorně, ale nutno dodat, že jediní tři herci tu komornost podporují skvělými výkony. John Goodman obzvlášť a Mary Elizabeth Winstead do toho vnáší krásu, která se také počítá. Celkově musím říct, že se jedná o moc milé překvapení a zároveň hodně zajímavou kombinace dvou naprosto odlišných nápadů.(21.11.2016)

Spoilery. Michelle měla zemřit. A nesouhlasim s Rogue: Ten konec měl totiž přijiít ještě před oním "Oh, fuck" (vskutečnosti "Oh, common"), ne až po něm. Michelle měla vylézt na auto, podívat se na obzor, v poli mělo zavrčet monstrum a v ladném skoku jí ukousnout hlavu těsně před tím, než slečna cokoliv stihne říct. To by pak bylo na 4 hvězdy a svět by byl o něco víc v pořádku.(8.7.2018)

Se značkou Cloverfield přichází zatraceně těžké břemeno. Původní Monstrum totiž dokázalo prvotřídně zkombinovat drama hlavních hrdinů s něčím velkým a děsivým, co se nacházelo neurčitě daleko a zároveň všude kolem. Shodně pojmenovaná ulice má k dispozici jako vždy uvěřitelnou Mary, v životní formě burácejícího Johna Goodmana a v první řadě otazník, co že se to schovává venku tentokrát. S hlavní devízou ale přichází i hlavní zádrhel, protože všichni tušíme, že v závěrečné třetině musí přijít něco nečekaného, což k dosavadnímu průběhu příliš nepasuje. Vzorec se tak povedlo zopakovat jen napůl, hlavně díky hercům a pořádné várce napětí, vycházejícího z těch nejobyčejnějších situací. Celek ale vypadá jako dva filmy sestříhané dohromady.(19.7.2016)

• - Mary Elizabeth Winstead (Michelle) počas telefonátu, v ktorom sa vo filme rozpráva s Bradleym Cooperom (Ben), volá v skutočnosti s úplne iným človekom. Hlas Bradleyho Coopera bol do telefonátu pridaný až po natáčaní. (Marceloo)

• - Podľa producenta J.J. Abramsa, je film považovaný za "pokrvného príbuzného" pôvodnej snímky Cloverfield (2008). (figliar)

• - Benzínová stanice, kde na začátku filmu tankuje Michelle (Mary Elizabeth Winstead), se jmenuje Kelvin. Označení Kelvin se objevuje ve většině filmu režirovaných nebo produkovaných J.J. Abramsem. Bylo to jméno Abramsova dědečka. (Charpy)