Film vypráví příběh mimořádně úspěšné matky prožívající zdánlivě dokonalý život, ale ve skutečnosti je díky neustálému stresu na pokraji zhroucení. (Freeman Ent.)

Gemini

Inu práce kvapná, málo platná, aneb kvalitní příprava je základ. Říkám to proto, že už dlouho jsem se tak ošklivě nespletl při výběru filmu pro návštěvu kina. Holt rezervace lístků pár dnů po premiéře jen na základě výsledného procenta aniž bych se podíval, kdo je uděloval:) Na druhou stranu, myslím, že to utužilo náš vztah (s manželkou;)), protože to, jak málo se smála, a hlavně to, že se smála na jiných místech než to slepičí hejno okolo (v sále byli včetně mě asi čtyři muži), mě přesvědčilo, že jsem si vybral dobře (manželku;)). Jinými slovy - pokud chcete jít na Matky Na Tahu s tím, že je to dobře obsazené a má to slušné recenze, připravte se, že budete trpět. Bylo by to na delší lokte, shrnout se to dá tak, že je to "so wrong on so many levels" a nedává to ani nejmenší smysl. Pokud tedy smysl není v tom, že když jste blbka, která si dvanáct let svědomitě dělá ze života peklo tím, že píše za děti domácí úkoly, každý den jim dělá snídani, ignoruje totální lemplovitost svého manžela atd., není pozdě se s kamarádkami ožrat a "prozřít". A děti se za týden naučí všechno to, na co jste je zapomněli připravit, takže všechno bude ou kej, a budete best mam evr, i když jste béd mam a máte nou ajdía co to děláte;) Jo a samozřejmě manžel vypadne a vy ulovíte "sexy" vdovce;) Který se objevuje jako naprosto neživotná postava (a to má děti) jen ve chvílích, kdy by podle scénáristů bylo fajn posunout "romantickou linku", která je naprosto nesouvislá a smyslu prostá. Abych jen nehaněl, Matky Na Tahu jsou občas opravdu vtipné tím, jak hlavně Melounek (respect to her) karikuje fašistické výboje bio-a-podobně-postižených-matek z lepších rodin, a Kristen Bell hraje svoji zakřiknutou maloměstskou puťku taky dokonale. Ale bohužel to celé prostě absolutně nemá logiku, protože ústřední škola tu vypadá chvíli jako výběrový ústav pro děti zazobaných perlami ověnčených trophy wives (Jada Pinkett tu vypadá na 55, ne na 44), chvíli jako běžná škola "pro chudinu". Kristen Bell její batolata brutálně fyzicky šikanují a manžel jednoznačně psychicky týrá, takže ke konci filmu ho samozřejmě "postaví do latě" a všechno je z minuty na minutu OK. A zdejší "humor" stojí kromě určitých satirických momentů hlavně na verbálním i vizuálním kanálismu, který nemá na svědomí zdaleka jen Kathryn Hahn, a který je "moderně" ještě daleko nad levelem Sexu Ve Městě. Tohle prostě není ani letní oddychová komedie, ale smutná výpověď o tom, jakými ubohými rekvizitkami si významná část rodin vykupuje to, co by je stál skutečný zájem jedněch o druhé, a jak dalece si lze omlouvat vlastní blbost a lenost. A to mi věřte, že obavami z toho, jestli skutečně dělám pro svoje děti to nejlepší, občas trpím. Asi ale žiju v jiné dimenzi než tvůrci tohohle filmu. To je ale celkem jedno. Za tu víc než hodinu a půl teroru dávám 40% s dovětkem ZLO. I přes tu titulkovou scénu hereček s jejich reálnými matkami. PS: Drobné plus za to, že jsem díky tomuhle filmu přišel na superpozitivní retro píseň Shut Up And Dance With Me. Takže ne, nejsem úzkoprsý fanoušek intelektuálního moralizování, opovrhující vším, co není "hodnotné umění";) () (méně) (více)

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $113,257,297Tržby Celosvetovo $183,936,074 Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,015,498Tržby za predaj DVD v USA $10,573,837║ fajn, praštená odjebávka ale pobavilo, Kuniska je šmrncovná /75%/ ()

Superpero

Nejsem matka, takže jsem spoustu situací neocenil, ale dostal jsem přesně to, co jsem očekával, což není pravidlem. Mila Kunis je na strhanou matku moc půvabná a vůbec jsem jí to nevěřil. Kathryn Hahn opět nezklamala a je zase nejvtipnější z celýho filmu. ()

Dever

// Distributor: STX Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 3,215 // Otvárací Víkend v USA: $23,817,340 // ()

EvilPhoEniX

Byl jsem zpočátku v obavách, ale nakonec jsem překvapen dvojnásobně nejen jak moc se mi film líbil, ale také jakéj populární hit se v USA z Bad Moms stal, že se už chystá sequel Bad Fathers. Mila Kunis je úžasná a rozkošná a Kathryn Hahn je novodobý ženský Stiffler, ta se zde bezkonkurenčně stará o humor a vychází jí to. Scéna v obchodňáku je boží. Byť je film spíše pro ženské pohlaví, bavil jsem se i já, občas není na škodu sledovat jak si užívají ženy. 75% ()

Jara.Cimrman.jr

"Milujeme svý děti. Ty svý blbý, sobecký, nevděčný, malý spratky." Já je taky miluju, i když je občas nenávidím. A taky nejsem žádný podpantoflák, takže kdyby manželka chtěla kandidovat na prezidentku Rodičovské unie, tak ji v tom podpořím, zaopatřím děti, vymaluju celý dům a pořádně uklidím. Takový jsem chlapák. A jelikož mi po tom všem zbyla ještě trocha času, tak se přiznám k tomu, že mě klišovité Matky na tahu sice neměly čím překvapit, ale přesto mě pobavily. Zejména zúčtování se strážným v supermarketu mi skvěle zavonělo krví, ale trošku mě po hovorech mezi děvčaty začalo trápit, že nejsem obřezaný. ()

choze

MATKY bohužel nedotahují kvality ŽENY SOBĚ, na to jsou přece jen málo vtipné, v mnoha ohledech nedotažené a ten závěrečný turbohepáč je opravdu těžko skousnutelný. Načrtnuté, obsazené, zahrané a ohudebněné jsou ale dobře, takže ve výsledku jde pořád o dost sympatickou záležitost. ()

Gilmour93

Desperate Housewives, dlaždičsko-dementní variace. Dejme stranou, že uvěřit Mile Kunis roli strhané matky je stejně těžké, jako vidět Melissu McCarthy u striptérské tyče a neoslepnout. Tyhle splašky na mě s železnou pravidelností leje Seth Rogen a ozvláštnění chromozómem XX či myšlenkou, že institut dokonalé matky je jen život omezující chiméra, se nakonec stejně utopí ve stoce přeplněné chlastem, vicodinem a klišé.. Ta poněkud volná kultura firmy, kde na částečný úvazek pracovala Amy, mě nesmírně zaujala a asi jsem odhalil i skutečný předmět jejich podnikání. Vzhledem k tomu, že se pachem kávy maskuje kokain, pojal jsem podezření, že čtrnáctidenní celozávodní dovolená spjatá s úmrtím Jona Sněha bude mít nějakou spojitost s vybouchlou zásilkou z Kolumbie.. ()

Spiker01

Chvílemi jsem byl znechucen, chvílemi se to celkem dalo a bavil jsem se. Vůbec nechápu, proč jsem se na to donutil nakonec koukat, a bude to asi holt ta Mila Kunis, která je prostě skvělá všude. Jednohubka pro dámy jako vyšitá, já úplně cílovka nebudu, ale upřímně jsem to čekal ještě mnohem horší. PS : Jadu Smith bych profackoval dvakrát zleva doprava a pak ještě jednou zprava....6/10 ()

NinadeL

Pamatujete na malý nenápadný film Holka jako lusk? S Kirsten Dunst a Milou Kunis? Kirsten po letech funguje v Holkách na tahu a Mila v Matkách na tahu. Náhoda? Nemyslím si. ()

castor

S dávkou nekorektního humoru rozhodně nepřicházejí jako první. Tak trochu móda posledních let, kdy sprostě mluví a na křečovité úsměvy už kašlou také ženy, strhla i Milu Kunis nebo Kristen Bell. Tentokrát odmítají dělat to, co po nich žádá společnost nebo rodina, a ve finále to stejně málokdo ocení, takže nohy nahoru, panáka do ruky a vlastní volný čas mají zelenou. Jon Lucas a Scott Moore, scenáristé, kteří stojí za první Pařbou ve Vegas (a tady režiséři), nepotřebují úplně silný příběh, pomáhají si lepením humorných epizodek, které vycházejí tak napůl. Přesto nakonec docela příjemné rozptýlení. ()

kulyk

Inu, mají to těžké, použité ženy. Doma debila ve vytahaných teplácích, co kudy chodí, drobí, prdí a pyskuje, nálož upatlanců, dělajících jednu krávovinu za druhou jen proto, aby se co nejrychleji zmrzačili, nebo alespoň připravili o život, v práci za šéfovou buď postpubescentní kurvičku s absencí empatie, nebo zapšklou přechodnici, nenávidící vše a všechny. Do toho ještě takové lahůdky jako je tchýně, hemoroidy a sousedka, co umí všechno lépe a vypadá vždy upraveně, spokojeně a, dle vyjádření toho výše zmíněného zástupce odrůdy ,,hlava rodiny", mrdatelně. Zaslouží si pak podobně exponovaná nešťastnice pro vzácnou chvilku, určenou k relaxaci, tento filmový hit, o kterém jí bylo tvrzeno, že cílí přímo na ni? Nemyslím si. Ale co já vím, že, třeba je osud semlel natolik, že se jim to líbí. Já si jen drobím na modráky. Proprděný. ()

pepo

Ak si odmyslím to, že každý chlap ktorý nevyzerá tak, že sa práve vrátil z fotenia reklamy na spodné prádlo je vykreslený ako totálny hňup a hovado, tak je to prekvapivo veľmi milé a sympatické. A takisto je veľká škoda tej dementnej zápletky s voľbami, ktorá to strašne brzdila. Inak fakt príjemna oddychovka so super castingom. Vo svojom žánri a súčasnej konkurenci v pohode 7/10 P.S. Má to veľmi pekné záverečné titulky, ktoroé mi to hodnotenie v poslednej chvíli vytiahlo tak vysoko. Ale to tvrdím ako človek, ktroému prišiel dojímavý Martha twist v BVS :) ()

-bad-mad-wolf-

V kontextu nebezpečný předvídatelnosti týhle taškařice až nečekaně velká prča. Možná díky tuně "mateřsko-vulgárních" hlášek, který pálí od boku ústřední maminy (trio zoufalka, puťka a štětka obsazený fakt skvěle). Největší díl úspěchu má na krku obří nadsázka, páč v tomhle filmu jsou úplně všichni přepálený karikatury, z nichž jedině hlavní hrdinku (Mila Kunis) lze občas podezírat z vývoje a nečernobílosti. Nezbytný morální kydáníčko odbyto naštěstí rychle. Není to žádná megapecka, není to chytrý a ambice končí u prostýho oddechu, ale pokračování určitě uvidim. ()

darkrobyk

-Ta děvka hraje nebezpečnou hru!-Ona hraje fotbal?- Spíše tragikomedie, co v sobě ukrývá vztahové problémy, a ne malé, ovšem divák se po většinu času spíše usmívá, nebo rovnou směje. Osobně nejvíce se mi asi líbila pitka na baru a následné, a řekl bych až punkové, řádění v supermarketu. Mám pocit, že mnozí by se podobně rádi odvázali - kašlat na pravidla, ať žije anarchie - ale nikdy se k tomu neodhodlají. Film je také příjemně (což asi není nejlepší slovo, spíše vyjádření pocitu) vulgární asi tak, jak se rozohněné (nejen matky) vyjadřují. Při scénce, jak si poradit s neobřezaným penisem, by se zřejmě leckterá nejen panna červenala (a nebo možná ne), přitom však nepůsobí lacině vulgárně. A dodal bych, že český dabing tomu dal tu správnou šťávu. ()

Shakers

Asi nie som matka tak tomu nechápem. Vôbec ma to nebavilo, maminky sú pekne, ale to je tak všetko čo ma zaujalo na tomto filme. 25% - 1* ()

misterz

Až moc feminosexistické a pre mužského diváka absolútne nevhodné. Scéna v obchode však bola sranda, tá sa vydarila - tak blbé a strelené až to bolo dobré (k tomu ešte výborne zvolená hudba). Ďalšie plus už vidím len v herečke M. Kunis, ktorú mám celkom rád, a ktorá tak aspoň v mojich očiach a z prízemných dôvodov, zachránila čo mohla, no.... vlastne, aj tak toho veľa na záchranu nebolo. Podpriemer. 40/100 ()

IQ Tiqe

Milu mám rád, u filmu jsem se zasmál, ale jinak to je plný otravných amerických filmových stereotypů – holky ječí, když si chlap sundá triko; řeší se dementní školní schůzky matek a moc jejich prezidentky; z hezká holka hraje rádoby neudržovanou a následně vykvete jak Popelka... ()

Matky na tahu podruhé

Matky na tahu podruhé

24.12.2016

V kinech letos propadla spousta sequelů, po kterých víceméně nikdo netoužil, v Hollywoodu si s tím ale nelámou hlavu. Produkční firma STX Entertainment totiž oznámila pokračování Matek na tahu, a to… (více)

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér