Rivalky na hrazdě

Austrálie, 2016, 93 min

Clay Glen

Clay Glen
  • Arsenal83

Rivalky na hrazde alebo ako si otrieť frndu o drevo a doživotne si zničiť kĺby. Hlavne pri tej pyšnej majsterke s nadváhou tak zo 20 kilo som mal vážne obavy, že sa kladina rozpadne.(14.12.2018)

Myslím, že pre cieľové publikum (-násť) je to vhodný a pohodový film. Cez optiku lásky k športu sa tam riešia životné situácie ako šikana, rozchod rodičov a presťahovanie sa do nového mesta, nové začiatky. Film poukazuje na to, že sa musíme naučiť rozumieť sami sebe a pri rozhodovaní o budúcnosti sa nenechať natlačiť do škatuľky, ktorú si pre nás vysnívali naši rodičia. PS: A áno, je potrebné sa preniesť cez slabé herecké výkony.(8.11.2019)

O gymnastike sa natočilo a hlavne v anglosaských krajinách stále točí veľa filmov. Možno preto, že na tomto námete sa ľahko zobrazujú veci ako vytrvalosť, individuálne osobné kvality, schopnosť byť najlepší, schopnosť čeliť problémom atď. Z hladiska producentov je gymnastika trefa do čierneho, ale diváci s tým nie vždy súhlasia. Keďže som už pár filmov na túto tému videl, môžete mi veriť, že Rivalky na hrazde patria vrámci subžánru k tej lepšej polovici filmov, čo možno v TV vidieť.(9.6.2017)

• Kamca_

Dost béčkový film. Herecké výkony pokulhávaly a nejen ty. I když mám gymnastiku hodně ráda, tak tohle mě opravdu moc nebavilo. 40%.(2.11.2017)

• vesper001

Další sladce motivační film, který má nahnat holčičky do tělocvičen. Ale má to jeden háček. Tedy, vlastně je tu háčků jak na stromečku. Příběh: žádný. Kamera: v záběhu. Střih: on speeeed!. Herci: došli. Režie: pauza na cigáro.(18.6.2019)