Nenarozená pomsta

Matteo Bini

Kostýmy:

Sarah-Jane Perez
  • Morholt

Nápad výborný, zpracování mizerné. Zkrátka a jednoduše těhotná ženská se mstí tím, že podřezává lidi. Motivace je víceméně jasná, vraždy nejsou nijak nápadité a promlouvající mimčo také nemá ten správný efekt. Alice Lowe zahrála sice slušně, ale po komediální stránce nenabízí lautr nic. Zklamání. 25%(25.4.2017)

• Kushina

Hrozně nudná nežánrově zařaditelná blbost... Nebyla to ani komedie ani horror ani fantasy ani nevím co to vlastně bylo, možná lehce thriller. Kupa nesmyslného podřezávání na styl "alahu akbar" a celá pointa filmu je ta, že ta ženská je magor. Ještě že to mělo jen 88 minut, mít to dýl, tak za tu nudu dám o stupeň menší hodnocení. 30%.(28.9.2017)

• Martin29

Ruth čeká děcko a jelikož nemá manžela(který zemřel při horolezeckém výstupu nejspíše její rukou) tak jí hrabe na maják a to nenarozené dítě k ní mluví,že má vraždit. Takže si udělá seznam cca 7 lidí z toho 2 žen a jde vraždit. V seznamu je chlápek co dělá ve zverimexu, jakýsi dj co hraje retro hity, její šéfová,dva maníci z jednoho bytu,ženská co dělá hodně sportů a chlápek co pořádá horolezecké výstupy. O nějakém ději škoda mluvit proč je chce zabít se nedozvíme a i nějaká psychologie chybí. Humor zde není též žádný kromě scény kdy ji jakási ženská chce zmlátit s rukavicemi na box a potoky krve nečekejte. Největší herecký výkony předvedou dva psí, kteří se zde mihnou zhruba 3 minuty. Těch 20 procent dávám jen za scénu kdy zavraždí jednoho chlápka pomocí židličky jinak neztrácejte s touto sračkou čas.(30.4.2017)

Po smrti manžela zostáva Ruth (Alice Lowe) sama. Aj keď nie tak úplne, pretože v jej vnútri sa nachádza ešte nenarodené dieťa. To k nej začne hovoriť a nie sú to žiadne radostné slová. Jej dieťa od nej žiada, aby zabíjala bezcharakterné obete, a keďže je pre Ruth jej dieťa jediným zmyslom života, rozhodne sa tieto žiadosti plniť. - Nemám rád prekombinované horory, ktoré sa prelínajú s kopou ďalších žánrov, ale na druhej strane sa v posledných rokoch Body Horror s tehotenstvom extrémne rozrástol a vždy sa na tieto kúsky rád pozriem, keďže vlastné tehotenstvo s velkou pravdepodobnosťou nikdy nezažijem, aj keď niektorým pánom sa to podarilo (https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/66/ea/c3/66eac3c47b13248dd4b63a1d78b96143.jpg). Preto som si chcel pozrieť aj Prevenge. Aj keď nehodnotím vysoko, velmi sa mi to páčilo a podla mňa to funguje presne tak, ako si pani režisérka predstavovala. Fakt, že je režisérka, scenáristka a hlavná postava v jednej osobe, po celý čas naozaj tehotná, tomu pridáva zvláštne kúzlo, ktoré ešte viac umocňuje velmi intenzívny soundtrack. Z hororového hladiska to tiež prekonalo moje očakávania, pretože pri vraždách bola ukázaná aj malinká porcia gore. Diabolské dieťa fungovalo kvalitne a aj zápletka mi prišla okrem slabšieho záveru zaujímavo spracovaná. Má to svoje nedostatky, ako napríklad pomalé tempo a jemnú monotónnosť, ale pozeralo sa mi na to celkom dobre, a keď sa dostanem k tomu parádnemu soundtracku, určite na to budem spomínať v dobrom. + herečka z The VVitch: A New-England Folktale + herečka z Inbred + herečka z Crying Wolf(26.3.2017)

Pokud už máte dost všech těch zombi, duchařin a vrahů v maskách, tenhle až artový kousek by Vám měl spravit náladu. Film plný satiry, skvělého soundtracku a sympatické hlavní hrdinky. Film má rozhodně rychlý spád (Je fakt, že se tam umírá celkem často) a tak není čas se nudit. Jediné mínus v mém případě je menší porce gore a krve, ale jedna, dvě scény potěší nejedno srdíčko .Příště trošku víc brutality a budu spokojen na 100%. Pokud jste už unavení od Mainstreamu, je tento kousek přesně pro Vás(1.5.2017)

• - Počas tehotenstva napísala Alice Lowe jednostránkový scenár, ktorý poslala štúdiu a neočakávala pozitívnu odpoveď. O to viac ju prekvapilo, keď štúdio jej žiadosti vyhovelo a rozhodlo sa poskytnúť prostriedky pre vznik filmu. (Marceloo)

• - Natáčanie trvalo len 11 dní kvôli tomu, aby tehotnej režisérke a predstaviteľke Ruth, Alice Lowe nespôsobovalo ťažkosti. (Marceloo)