Reklama

Reklama

Nenarozená pomsta

  • Velká Británie Prevenge
Trailer

Černočerná jízlivá komedie sleduje těhotnou ženu Ruth ve víru vražedného řádění. Její mrzoutské nenarozené dítě ji totiž ponouká k hrůzným činům a viní společnost z nepřítomnosti otce. Promlouvá k Ruth z lůna a našeptává jí, aby přilákala své nic netušící oběti a nakonec je i zabila. Ruth, která se potýká se svým svědomím, osamělostí a podivným náporem předporodního šílenství, musí nakonec volit mezi vykoupením a zkázou. Snímek Nenarozená pomsta, který byl uveden v Benátkách, v Torontu a na mezinárodním filmovém festivalu v Londýně, je režisérským debutem britské komičky Alice Loweové, která je zároveň autorkou scénáře a v hlavní roli se zde brodí potoky krve. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

rollman1 

všechny recenze uživatele

Pokud už máte dost všech těch zombi, duchařin a vrahů v maskách, tenhle až artový kousek by Vám měl spravit náladu. Film plný satiry, skvělého soundtracku a sympatické hlavní hrdinky. Film má rozhodně rychlý spád (Je fakt, že se tam umírá celkem často) a tak není čas se nudit. Jediné mínus v mém případě je menší porce gore a krve, ale jedna, dvě scény potěší nejedno srdíčko .Příště trošku víc brutality a budu spokojen na 100%. Pokud jste už unavení od Mainstreamu, je tento kousek přesně pro Vás ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Nenarozená pomsta“ je dobrý film. Je to hodně drsný film. Je to film, o kterém celkem jasně víte, kam směřuje, ale stejně si nejste jistí, jak dopadne. Na filmu je hodně vidět, že je britský, a znamená to rozhodně něco dobrého. Jako kdyby se pod tím vším skrýval suchý humor, který na vás vyskakuje v podobě jednotlivých úmrtí. A navíc je tu velmi zajímavá vizuální stránka, která dovede překvapit maskami ve finální části. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nápad výborný, zpracování mizerné. Zkrátka a jednoduše těhotná ženská se mstí tím, že podřezává lidi. Motivace je víceméně jasná, vraždy nejsou nijak nápadité a promlouvající mimčo také nemá ten správný efekt. Alice Lowe zahrála sice slušně, ale po komediální stránce nenabízí lautr nic. Zklamání. 25% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Celkom slušná "idea", len škoda, že samotný potenciál snímku (z hororovej stránky), ani z ďaleka nebol využitý natoľko, akoby si skutočne zaslúžil. Každopádne, pozrieť sa nato dalo, aj keď dejová linka, či určitý priebeh udalostí, nedokázali nijak mimoriadne prekvapiť. Väčšina hororových pasáží je taktiež na jedno kopyto, pričom ani samotné gore nebolo nijak mimoriadne "šokutývne". Skrátka, u mnohých z mnohých vyhrá len samotná myšlienka, čo je dnes akosi málo ... - 55% ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Film o krávě, která poslouchá své nenarozené děcko. Nezdá se Vám, že se s těmi horrory s těhotnými roztrhl pytel? Herečka Alice Lowe krásy nepobrala a tak může hrát jen vyšinuté děvky a zvláště ve filmech, které si napsala a ještě i natočila. Film Prevenge je naprostá ztráta času a nechápu, jak se dostal do kategorie komedie? ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Počas tehotenstva napísala Alice Lowe jednostránkový scenár, ktorý poslala štúdiu a neočakávala pozitívnu odpoveď. O to viac ju prekvapilo, keď štúdio jej žiadosti vyhovelo a rozhodlo sa poskytnúť prostriedky pre vznik filmu. (Marceloo)
  • Natáčanie trvalo len 11 dní kvôli tomu, aby tehotnej režisérke a predstaviteľke Ruth, Alice Lowe nespôsobovalo ťažkosti. (Marceloo)

Reklama

Reklama