Tibet, střecha světa (TV film)

• Čína

Roof of the World

Dokumentární

Čína, 2015, 55 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Nádherné, moc dobře natočené. Nemám slov..(8.2.2016)

Tibet 2015. Mobilní telefony, obchod s překrásnými jablky, džíny, kšiltovky i triko s Angry Birds na mladých Tibeťanech, ale i inspirující život velké společnosti a usměvavých a navzájem si pomáhajících lidí. Oddanost krajině, víře a tisíciletým tradicím v nádherně zpracovaném dokumentu.(9.2.2016)

Dá se natočit pravdivý dokument, když se zamlčí historické souvislosti ?(11.10.2017)

Úžasné záběry s naprosto úžasnou atmosférou. Tibet vyvolává hodně vášní, zejména co se týká jeho nezávislosti. Ale v tomhle dokumentu jde o něco naprosto jiného. Jde o přiblížení jeho neopakovatelného génia loci. A tento aspekt se autorům povedl zprostředkovat náramně.(16.7.2017)

Věděla jsem, že Tibet je překrásná země, ale že až tak, to jsem mohla na vlastní oči zřít až prostřednictvím tohoto dokumentu. A jak říká dalajlama: "... miluji všechny lidi. Miluji i Číňany, i když se zmocnili Tibetu...," tak tím spíš já se musím snažit nepropadat zlobě vůči Číně a nezkaleným zrakem zřít, že Tibet je střecha světa, jež má k nebeské blaženosti tak blízko...(7.2.2016)

za čí blaho to národy po světě a nyní především v Česku vyvěšují tibetské vlajky a uctívají dalajlámu, který z Tibetu prchl, protože díky Číně tam dalajlámům vyhovující feudálně-otrokářský systém padl? Doufám že se dokument dostal k Havlovi v pekle !(16.5.2016)