Deštník (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1974, 14 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

Tomu, kdo viděl "Jak se se krade milion", je pointa ihned jasná a hláška "číhám, číhám" je 50 let známá. Zde šlo ovšem o jiný materiál.:-)(18.1.2017)

Dneska už bych Vančurový nic nekoupil, ale tenkrát, když byla jako panenka z božských hvozdů, modrý z nebe bych ji snesl! Hanzlík dělal škrta a byl za to po právu potrestán.(2.2.2016)

"Táto, já číhám !!" - "Jen číhej, pusinko, číhej !!" ;)(27.7.2016)

"Budu eště číhat? - Budeš! Já ti dám potom noviny, to je ještě vzácnější." Někdo rozstříhá deštník, někdo v podobném věku propálí koberec (sorry, rodiče, měli jste mě líp hlídat a ty sirky uklidit). Docela legendární bakalářský příběh. Se divím, že do teď nehodnocen... Takový skvost ;-)(1.2.2016)

Když máte malé ratolesti, nezapomeňte všechny nůžky schovat, ať nedopadnete podobně jako manželé z této povídky. 50%(2.4.2017)

• slunicko2

Lehce úsměvné. 1) 400 Kčs na deštník? Leda že by byl vyšívaný stříbrem. 2) Obsah v podání České televize vám spolehlivě celou povídku vyslepičí, takže ušetříte 14 minut a můžete v klidu dumat o ceně deštníků v ČSSR.(27.1.2017)

Černobílá bakalářská povídka o manželském páru, kde muž nechce ženě koupit deštník, ale jejich malé dítě zařídí, že se situace zcela změní. Příjemné, průměrné, hezky zahrané. Nic víc, nic míň.(20.1.2017)

Tatinku, ja "ciham"...(18.1.2017)

Dite rozstriha rodicum destnik a tak si musej koupit novej. To je drama. ;) Vancurova nadherna.(11.6.2016)

Nechápu, proč je v obsahu opět prozrazeno 13,5 minuty děje ze 14, to pak nemá člověk moc chuť koukat. Ještě, že pointa je utajena a navíc celkem úsměvná. Tip na skvělý dárek manželce v 70. letech je deštník, dnes již ženy tak skromné nejsou ☺(27.7.2016)

• Ironfood

"Táto, já číhám" - "Číhej, pusinko, číhej" Tak tady je zápletka i na bakalářské poměry zoufale slabá...(25.6.2019)

Příjemný bakalářský příběh s hláškou ohledně "číhání", která je v mém okolí poměrně hodně známá.(4.2.2016)