poster

Kokoro ga sakebitagatterunda.

 • Japonsko

  心が叫びたがってるんだ。

 • USA

  The Anthem of the Heart

Animovaný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2015, 120 min

 • SonGokussj
  ***

  Původně jsem chtěl začít komentář ve stylu "Jeffrey mi psal, že tomu dám 3 hvězdy, jsem rád, že se tak nestalo", avšak pak jsem byl tak ve 3/5 filmu a ... kvalita ukrutně spadla :-) Neo, musíš si uvědomit, že tu lžička není... Zářivé sluníčko ponořené do tmy putuje životem se zipem na puse. Osvobodí ji princ? Ano. Bohužel je to princ někoho jiného. Pěkná souvislost s tím, co se stalo hned ze začátku filmu :-) Asi to maj v rodině... Všehovšudy je to však velmi dojemný, poutavý příběh. Obsahuje spoustu náznaků muziky a i když tam není jediná postava s růžovými vlasy, jeho pomalu tekoucí příběh zahřeje i rozbublá srdce. Občas i jiné vnitřnosti. hlavně ve chvíli, kdy se veškeré tajemno přesune do "poučovací fáze", která je pak omýlána snad každým na potkání snad každých pár minut. Enegein, enegein, enegein... Konečné představení to malinko zachránilo, jen aby se to opět přehouplo v poučení a tím to také skončilo. Kdyby mi v polovině filmu zkapal počítač a nevzpomenul bych si nikdy, že bych to měl dokoukat, dávám 4. Protože jsem se však do zdárného a hudebně rozmanitého konce dostal (zde musím uznat, že poslední píseň = synchro dvou rozdílných skladeb, byla (až jsem zíral) opravdu povedená - kdo má tušit, že to jde takhle zkombit? poklona), musím hvězdu ubrat, protože jsem necítil k hlavní hrdince nic, co bylo celou tu dobu tak jemně budováno. Záměrně neříkám "dobře". Judy Garland dává palec nahorů. Somewhere, over the three stars... 65%(3.4.2016)

 • dudo24
  *****

  Veľmi sa mi to páčilo. Hlavne ten muzikál na konci bol skvelý. Jednoduchá zápletka o neschopnosti vyjadrovať sa, obalená do rozprávkového príbehu, ktorá, ako postupne zisťujeme, sa týka všetkých hlavných postáv, nie len Jun. Jedna neutrálna poznámka – pri niektorých scénach postavy až moc dramatizovali svoje vyjadrovanie – ale vôbec mi to neprekážalo. ***SPOILER*** S čím som mal ale trochu problém, bolo to, ako sa vysporiadali s citovými vzťahmi medzi postavami. Vpodstate to skončilo fajn, ale cítil som sa podvedený. Celý film mi bolo ukazované ako sa vytvára puto medzi hlavnými postavami Takumi a Jun a zrazu sa ku koncu z ničoho nič prevalí, že Takumi o ňu vlastne vôbec nemá záujem. Cukor necukor, bol by som oveľa radšej keby si hlavné postavy cez tieto všetky prekážky dvojitej náklonnosti našli k sebe cestu. Ale ako som povedal, bolo to fajn aj takto, som ale proste dušou cukrár. ***END SPOILER*** Určite film pozriem znovu. edit (13.9.2018): Pozreté druhý krát. Zvyšujem hodnotenie na plný počet. Napriek všetkému, neskutočne sa mi to páči. ***SPOILER*** Najsilnejšia scéna je pre mňa určite keď Jun spieva prvú pieseň v muzikály. To bolo fakt perfektné. ***END SPOILER*** edit2 (23.10.2018): Tretí krát a stále skvelé.(12.9.2018)

 • Chrustyn
  **

  Japonsky standardně krásné, ale bohužel nudné a nezajímavé.(27.12.2016)

 • kubka4
  *****

  Tak tohle bylo krásné. Název „The Anthem of the Heart“ tomuhle anime opravdu sedí. Při jeho sledování jsem se cítil, jako by se mi pomalu vrývalo přímo do srdce. Dojemný příběh o malé dívence, které se svět sesype před očima a to, podle všech, její vinnou. Dívka se proto uzavře do sebe a zůstala by tak navždy, jenže nenadálá událost to navždy změní. Jestli k lepšímu, nebo k ještě horšímu? Na to se podívejte sami… Hlavní hrdinka je velice sympatická, milá a lidská. Ostatní charaktery se také povedly, obzvláště hlavní trojice. Významnou roli zde hraje i hudba, která se mi velice líbila. Animace odpovídá roku vytvoření a je proto velice pěkná. Chtěl bych také vyzdvihnout netradičnost a originalitu celého filmu. Celkově je The Anthem of the Heart výtečné anime, které by si rozhodně nikdo neměl nechat ujít. Tohle musí dojmout snad každého, kdo nemá místo srdce kámen… - 100%(4.5.2016)

 • Jeoffrey
  *****

  Musím říct, že to je velké překvapení, film na který jsem natrefil naprosto náhodou a u kterého mě zarazilo vlastně jen jméno režiséra si mě ve finále docela slušně získal. Už ten začátek byl takový hodně povedený a hravý. Hlavní hrdinka mě zaujala a věci, které se tady rozebírali mi přišli zajímavé a poučení, která jsem od autorů dostával na mě nepůsobila nijak nuceně jako tomu u podobných děl, která chtějí částečně moralizovat, bývá a kde je to většinou spíš dosti otravné. Tady jsem tomu prostě věřil a nechal se unášet na všech těch vlnách a myšlenkách, které sice nejsou nikterak světoborné, ale zde jsou prostě hodně dobře podané. Jistě jak to je s tou kletbou bystrého člověka asi nepřekvapí, ale pořád to působí celé zajímavě. Navíc se mi líbila i hudba, což je u filmu, který se zaměřuje na muzikál dosti podstatné. Některé scény mi přišli hodně intenzivní a povedené a vůbec dojem, že sleduji něco hodně dobrého jsem si udržel po celý film. Není to ovšem jen příběh hlavní hrdinky, ale dost prostoru dostávají i některé další charaktery a jejich příběhy a i tyto linky jsou dle mého povedené a zajímavé. Celkový dojem je hodně dobrý a velmi jsem přemýšlel jak moc dobré hodnocení mu dát. Nakonec jsem se rozhodl pro plný počet, hlavně z důvodu, že bych se na tenhle film klidně podíval znovu. 8,5/10(31.3.2016)