Mizející králové: Lvi pouště Namib (TV film)

• Česko

Universum: Wüstenkönige - Die Löwen der Namib

• Rakousko

Universum: Die Wüstenlöwen der Namib - Aufbruch und Wiederkehr

• Francie

Lions de Namibie, les rois du désert

Vanishing Kings - Lions of the Namib

Dokumentární

Rakousko / Francie, 2015, 2x45 min

Vyprahlá poušť a její kouzelný svět. Zcela jistě má svůj půvab, i když půdu odvál vítr. Překvapivě zde žije velký počet živočišných druhů. Parádní dokument, který opět přináší něco zajímavého. Nicméně základem je život lvů. Aby se druh zachoval, pokud je člověk nevyhubí jednou provždy.(29.9.2017)

Ťažký život uprostred Namíbijskej púšte..(29.9.2017)

Krásný dokument z vyprahlé africké pouště Namib, kde překvapivě pro mě žije spousta zvířat jako sloni, žirafy, antilopy a jedna osamělá smečka lvů. Právě vše se točí kolem ní, kterou už 17 let sleduje nějaký Phillipe a především starou lvici považuje jakoby to bylo jeho dítě. Bohužel kromě krásných záběrů na poušt, občas nějakou tu oázu a především lvy, je tento dokument velice depresivní. Stará lvice umírá, umírá velice podvyživená a její synové musí se postarat o to, aby jejich rod nezahynul. Zbylo posledních pět mušketýrů, kteří razí cestu po poušti jako pětice desperádů z nějakého westernu. Kromě toho bylo velice zajímavé dívat se na souboje lvů se žirafama. Tři lvi versus jedna žirafa. Jak to asi dopadne? [63. hodnocení, 3. komentář, 88%](21.3.2019)

Krásný dokument, ale bohužel ne moc optimistický... lions are vanishing, people are flourishing.(4.8.2017)