Mizející králové: Lvi pouště Namib

(TV film)
  • Česko Lvi z pouště Namib (více)
Dokumentární
Rakousko / Francie, 2015, 2x45 min

1. část: Stará lvice a její dvě dcery drží klíč k budoucnosti všech pouštních lvů, protože se jim přede dvěma lety narodilo celkem pět samců. Navzdory útrapám pouště a skutečnosti, že z jejich smečky zmizel vůdčí samec, se jim podařilo úspěšně je vychovat. Ale nyní nastal čas, aby „pět mušketýrů" pokračovalo v životě samostatně. V tomto dokumentu budeme po delší dobu sledovat tajné životy skutečných pouštních lvů, samce smečky při vlastním dobrodružství, starou lvici, její dcery a jejich vlastní, zcela pánskou smečku. Odhalíme tak příběh, který bude fascinující, ale také dramatickou a emotivní cestou pouští plnou kontrastů.
2. část: Ve starobylé poušti Namib se po pustých a neúrodných pláních potuluje mladý lev. Dostal se daleko od domova a zoufale hledá své bratry, které ztratil před pár dny. Zcela sám na poušti, tak právě začíná jeho životní cesta... (Viasat)

tahit

Vyprahlá poušť a její kouzelný svět. Zcela jistě má svůj půvab, i když půdu odvál vítr. Překvapivě zde žije velký počet živočišných druhů. Parádní dokument, který opět přináší něco zajímavého. Nicméně základem je život lvů. Aby se druh zachoval, pokud je člověk nevyhubí jednou provždy. ()

prezdivaka

Některá hodnocení jsem nepobral - krásný dokument, bohužel velice depresivní. A proto dostal tři hvězdičky. Možná měli na konci lvi odejít do cirkusu nebo do zoo a tam by žili šťastně až do smrti. ()

zdeny99

Krásný dokument z vyprahlé africké pouště Namib, kde překvapivě pro mě žije spousta zvířat jako sloni, žirafy, antilopy a jedna osamělá smečka lvů. Právě vše se točí kolem ní, kterou už 17 let sleduje nějaký Phillipe a především starou lvici považuje jakoby to bylo jeho dítě. Bohužel kromě krásných záběrů na poušt, občas nějakou tu oázu a především lvy, je tento dokument velice depresivní. Stará lvice umírá, umírá velice podvyživená a její synové musí se postarat o to, aby jejich rod nezahynul. Zbylo posledních pět mušketýrů, kteří razí cestu po poušti jako pětice desperádů z nějakého westernu. Kromě toho bylo velice zajímavé dívat se na souboje lvů se žirafama. Tři lvi versus jedna žirafa. Jak to asi dopadne? [63. hodnocení, 3. komentář, 88%] ()