poster

Rise of the Footsoldier Part II

 • Velká Británie

  Reign of the General

  (pracovní název)

Krimi

Velká Británie, 2015, 111 min

 • Mikecat
  *****

  Úspešné pokračovanie jednotky. Ricci vsadil viac na vnútorné prežívanie napätia mafiána strachujúceho sa o svoj život, rozbitie rodiny a tažké psychické stavy spojené s drogami. Bitky, tvrdé päste, holé zadky, cicky a šukačky, provokatérky v kluboch uvidíme aj v tejto časti, menej násila a viac príbehu, čo je super. Ricci je bohový hotový idol "dobrého" mafiána, ktorý si uvedomí dosah svojich skutkov a obetuje viac akoby chcel pre svoju pokrvnú rodinu. Pecka, takisto ako jednotka.(22.2.2020)

 • Maynard.
  *****

  Jou, tak mám za sebou pro mě poslední, jinak 2. film z týhle trilogie. Trilogie, která je hrozně nenápaná a myslím, že málo lidí tohle viděla. Já teda jedničku sjel už aspoň 5x, ta je fakt famózní. 3 a 2 zatím jen jednou, ale myslím, že se k tomu ještě časem dostanu. Tohle navazuje na jedničku, takže ti největší šílenci už sou po smrti a točí se to okolo Tonyho (hlavního borce z 1). Kterej umí rozdat rány, taky umí brát rány, taky umí pořádně lejt, narvat si do nosu během chvíle kilo a půl koksu :o). Jo, koksem se tady fakt moc nešetří...JE to hodně drsnej film, ve kterým se to hemží násilím a celkem u brutálním zacházením s lidmama. Ale má to šťávu. Ten konec se povedl fakt hodně. Už to vypadalo, že ho sejmou, ale i z toho se dokázal perfektně vyvlíknout...(10.1.2019)

 • DonBraso
  ***

  Malinko jsem doplácel,že jsem jedničku už si nepamatoval,ale Carltona si člověk pamatovat bude vždycky o tom žádná.Jednička vím,že měla pekelný tempo,zde se trochu mělo jít i do hloubky,což by dávalo smysl,když samotný Ricci Harnett si to napsal na tělo a zároveň režíroval.Bohužel nějak se vytratila aura a Carlton už tu více jede do rodinky a hodně se odbíhá se slovníkem na bázi fuck dál.Kšeftík prostě smrdí a občas se dostane i mimo Anglii,ale opět to nepřinese takový dusno.Celkově akce je jen namátkou,kde by to chtělo lepšího mistra,protože sem tam mlátička občas vypadá,že divák nemá ani šanci rozpoznat kdo je kdo.Sice to má pořád silnou postavu,kde pár známých okolo něho je,ale 111 minut je silnej vývar,protože klidně 20 minut mohlo zůstat ve střižně.Hodně se opakující schéma rodiny a jedem někam někoho sejmout je toho důkazem.Carlton Leach zůstane v srdci,mělo to slušný konec,ale jak víme,tak třetí díl jede trochu s někým jiným v zádech,ale o tom se přesvědčím až to zhlídnu.65%(22.4.2020)

 • PatrikP4
  ****

  Seriál o Carltonovi atd by byl daleko lepší než jen několik filmů... Několik řad, které by se mohly věnovat i Tateovi a Tuckerovi... Tento film nebyl už takové překvapení jako jednička, jednička měla rychlej dobrej děj, zde se dalo vše trošku předvídat... Každopádně Leach měl dost zajímavej život...(8.3.2018)

 • kaylin
  ***

  Docela dobré, i když mám pocit, že filmy v téhle sérii jsou zbytečně zdlouhavé, a to hlavně proto, že se berou moc vážně a mají pocit, že skutečně mají co vyprávět a že to, co vypráví, je vlastně dobrá a rozsáhlá sága. Nemyslím si, že by to bylo až tak skvělé, ale přece jen, na ten průměr si "Rise of the Footsoldier" sáhne.(31.1.2018)

 • - V jedné ze závěrečných scén ve skyboxu fotbalového stadionu se Ricci Harnett, představitel Carltona Leache, setká a prohodí pár slov se skutečným Carltonem Leachem. (Punisher)