The Phantom Planet

Sci-Fi

USA, 1961, 82 min

• zelvopyr

Fanservisový film... jako obvykle, hrdinný výkvět pozemského chlapáctví dorazí do utopického místa. Tam je souzen ženskou porotou v kostýmcích roztleskávaček, složenou z missek různých amerických států, případně playmate. Aby se usadil, jsou mu nabídnuty dvě z nich, má si vybrat, nebo je může mít obě (Coleen Gray i hraje, na Dolores Faith se jen dobře dívá). No, který návštěvník kina v té době by se nechtěl vžít do jeho pozice? Jsou zde i nějaké napínavé momenty, které ovšem hrdina zvládne pomocí své bohaté muskulatury a jedné mozkové buňky (z obou).(10.6.2012)

• Lima

Plakátové info: ZŘETE!!! 6 STOP VYSOKÉHO KOSMONAUTA, SCVRKÁVAJÍCÍHO SE NA 6 PALCů MALÉHO!!! MĚSÍČNÍ PANNY!!! ÚTOK OHNIVÝCH LIDÍ!!! _____ Plakát výjimečně nelže (jak bylo naopak zvykem u reklamních masáží sci-fi filmů ´Zlatého věku´), vše co inzeruje, tu uvidíte, ale v tak fádním provedení, že to zabolí. Celé tempo filmu je dost pochmurné a líně se vlekoucí, za což může přehršel banálních dialogů, které řeší ještě banálnější záležitosti. Je tu jakási mimozemská entita lidí, žijících na asteroidu, ze kterého si udělali létající kosmický koráb a který ovládají tak, že rukama máchají na skleněnými hrnci (lepší přirovnání mě nenapadá), za pomoci „gravitační záclony“ bojují proti „solaritům“, tj netvorům létajících na ohnivých kamenech a šlehajících plazmové paprsky a co mezi těmi skalami pěstují za obživu, to jsem nepostřehl. Tři čtvrtiny času herci pobíhají zmateně mezi kulisami skal, hlavní hrdina - pozemšťan a pilot – má permanentně rozepnutou košili s vyvalenou chlupatou hrudí a neustále se rozhoduje, které z mimozemšťanek dá v milostném tokání přednost. Ale má to i světlé chvilky – občas roztomilé triky, jako např. první setkání velkého pozemšťana ve skafandru (předtím, než se nadýchá atmosféry a scvrkne se) s mimozemskými liliputánky, souboj na férovku s ohnivým monstrem (srandovní dvoumetrová příšera v kostýmu s tělem – věřte, nebo ne – Richarda Kiela, pozdějšího záporáka Jawse z bondovek) a tím výčet pozitiv končí. Naopak režisér občas nezvládá kašírování jednotlivých scén, takže herci – všichni do jednoho prachbídní – občas čumí přímo do kamery a nějak se to neřeší. Ale po těch zhruba dvou stovkách shlédnutých sci-fi kousků ´Zlatého věku´ jsem už tak otrlý, že tohle mě nerozhází a odpadem plýtvat nebudu(14.4.2015)

• kaylin

Takové klasické béčko své doby, které nepřineslo nějaký zásadní příběh, ani zásadní triky, ale dá vám přesně to, co očekáváte. A možná ještě trochu méně. Není to příliš zábavné, je to celkem toporné, ale pokud jste viděli více sci-fi béček z daného období, jednoduše vás to nemůže až tak překvapit. A ani nebudete tak zhrozeni.(22.9.2015)

Sympatická Warrene Ott, Richarda Kiela přes masku nepoznáte. Atmosféra by nebyla úplně špatná, kdyby ji nekalizo těch několik najivních pasáží. Fandové žánru & tehdejší doby se na film mohou kouknout z veřejného archívu: https://archive.org/details/Phantom_Planet(12.3.2016)