Reklama

Reklama

Chage and Aska: On Your Mark

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Hudební / Sci-Fi
Japonsko, 1995, 7 min

Obsahy(1)

Hudební klip režírovaný Miyazakim pro japonskou popovou skupinu Chage & Aska. Je dlouhý 6 minut a 40 sekund a v kině byl promítán společně s filmem Whisper of the Heart v době jeho premiéry. Děj tohoto "klipu", který se odehrává v budoucnosti, začíná policejním útokem na sídlo sekty. Dva policisté zde objeví okřídlenou dívku - anděla, který je ihned převezen speciální jednotkou ke zkoumání do futuristické laboratoře. Nálezci s tím ale nesouhlasí a rozhodnou se dívku zachránit. (Jimmmy)

(více)

Recenze (68)

kinej 

všechny recenze uživatele

Mě tento Miyazakiho snímek přišel trošku jako ptákovina. Nevím, co tím chtěl říci. Klípek sice obsahuje celkem srozumitelný příběh, ale je prostříhán také nevhodnými a zcela se nehodícími flashbacky. Ty na měn působí dojmem, žeč chtěl autor zaplácat mezery ve stopáži písničky. No a když už dělal videoklip, mohl si alespoň vyhrát nějakou výraznou písničku. To co zde hraje je podřadný popík. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

YouTube/// Postavy 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Animace 9/10/// +hudba není úplně "přesná", ale je úžasně chytlavá, příběh nádherný, dá se na to dívat pořád znovu a znovu -v tomto případě by to chtělo klidně i film, nebo alespoň o něco delší.../// Miyazaki se chtěl asi pořádně vyřádit, když přistoupil na to udělat k této písničce klip. Ale špatně rozhodně neudělal. I na sedmiminutovém prostoru je to neuvěřitelný zážitek. Na hudbu si rychle zvyknete, příběh má děj a ke všemu dost zajímavý a dá se na to dívat pořád dokola. Tohle mě opravdu nadchlo./// Celkem 92%/// ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Vzácně dokonalý úkaz nesouladu obrazu se zvukem, to první v jiné konstelaci pohanských hvězd mohlo být výtečným krátkometrážním filmem (stačilo by pár scén a pár dialogů navíc), jenže to by to muselo být doprovázeno něčím jiným, než jakýmsi podivně sterilním japanpopem bez duše, který se k snímku vůbec nehodí. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Napoprvé vám to nemusí celé úplně secvaknout, ale napodruhé tohle kratičké, ale příběhu a emocí plné sci-fi Miyazakimu přiznáte. Ale jsou kraťasy, kde se řeší podobně zásadní věci, a pochytáte to všechno hned napoprvé. Proto "jen" 80%. A kdyby vám někdo tvrdil, že ví, co je ten "jediný správný význam", tak se s ním klidně hádejte;) ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Jednoduché téma konfliktu citů a techniky, které je převedeno na poměrně srozumitelný příběh o /padlém/ andělovi. Množství detailů bere dech a nevhodně použité flashbacky trochu ztěžují prvotní příjem. Ale i tak je nám na pár minutách vykreslen zajímavý svět s jedním malým dramatem, které dokresluje (respektive je základem) výtečná hudba. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama