poster

Lupin sansei: Cagliostro no širo

 • japonský

  ルパン三世 カリオストロの城

 • japonský

  Lupin sansei: Cagliostro no shiro

 • anglický

  Lupin the III: The Castle of Cagliostro

 • anglický

  The Castle of Cagliostro

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 1979, 102 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Předloha:

Monkey Punch (komiks)

Hudba:

Júdži Óno
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *****

  Pokiaľ akčný potenciál Indianu Jonesa násobíme zjavom a štýlom Steva McQueena, vyjde nám z toho podarený vnúčik lupiča - gentlemana Arsena Lupina. Tento všetkými masťami mazaný kriminálny živel a profesionálny playboy je hlavným hrdinom Miyazakiho celovečernej prvotiny. Lupin Tretí je niečo, čo je v rámci nielen Miyazakiho tvorby, ale i celého anime veľmi ťažké zaradiť. Je to totiž absolútny žánrový mišmaš, ktorý však prekvapivo dobre funguje. Automobilovú naháňačku v štýle filmov zo sedemdesiatych rokov z úvodu ticho závidí Matrix Reloaded, japonský komisár Zenigata ,večne o krok za Lupinom zas pripomenie filmy o Fantomasovi, samurajský Lupinov priateľ predvádza veci, ktoré by mu závideli Musashi i Zatoichi a musí tu samozrejme byť aj silná ženská hrdinka a Lupinova protihráčka Fujiko, od ktorej by sa čo to naučila aj Lara Croft. Film oplýva na japonské anime až príliš európskym humorom takže o zábavu nie je núdza. Ja som sa vážne snažil byť nezaujatý a konečne nejaký Miyazakiho film skritizovať, ale ....ono to nejde. 10/10(12.10.2005)

 • PinokKio
  *****

  Miyazakiho celovečerní debut je vyprávěný úplně jiným stylem, než jeho pozdější filmy .. člověk se s ním vrhá do ztřeštěných přestřelek, poulí oči nad Lupinovou drzostí a usmívá se od ucha k uchu od začátku až do konce promítání. V tomhle animáku se sice mihne letadlo (či co to je) a chvílemi to vypadá, že hlavní hrdinkou by mohla být mladičká lady Clarisse, ale to je tak asi všechno co se týče spojitostí s jeho dalšími, už dospělejšími (a přesto tak hravými), filmy ..(16.9.2013)

 • Toshiro
  ***

  Novější Miyazakiho filmy mám moc rád, ale tohle bylo zklamání. Příběh je strašně moc „evropský“ a to nejen pozadím příběhu. Navíc stojí na nějakém seriálu, takže postavy jsou dané a moc se nepředstavují ani nevyvíjí. Nejhorší jsou ale absurdně přehnané akční scény, ty mě zkazili dojem nejvíce. Takže nakonec jen průměrný film, místo očekávaného výborného.(26.2.2007)

 • Amarcord_1
  *****

  90% -Perfektní oddechovka z rané dílny Miyazakiho strhne především svou dynamikou, fantazií, vtipem, a hudbou Yujiho Ohna. Nemohu si pomoci, ale tato animovaná fikce u mě zabodovala víc, než podobně laděný, leč neanimovaný Indiana Jones, či James Bond. Zde je dokonale využit potenciál kresleného filmu. Ačkoli se bude mnoho věcí jevit naivně, divák překypuje touhou odpouštět, a nechat se unést. Lupin III: Cagliostrův hrad, to je jeden z nejzábavnějších akčních filmů co znám!(30.6.2006)

 • Jirka_Šč
  *****

  Nejbláznivější Miyazaki. Připomínalo mi to Belmonda, náladově krajinově filmy jako Něžné kuře nebo Ukradli torzo Jupitera! (protože to je film ze stejné doby má toto přirovnání i logiku). Takovýto film prostě musí být kreslený, protože žádný kaskadér by si na všechny šílenosti, které Lupin provádí, netroufl. Zajímavé je, že přestože jsou postavy jednodušší než v jiných miyazakiho filmech, krajina už je typicky Miyazakiho. Nejbližší mi to připadá být s Laputou. Pazu v Laputě je velmi podobná postava, při odkrytém městě jsem měl stejný pocit, jako když se poprvé ukázala Laputa - dokonce mám pocit, že hlavní hrdiny v angličtině namluvili stejní herci. Současně mi strop v princeznině ložnici připadá být velmi podobný pokojíčku "batolete" z Cesty do fantazije. Ovšem flegmatická a věčně hulící postavička Lupinova parťáka je v tomto filmu jedinečná! Pokud pominu Ponyo, můj poslední miyazakiho film, který mi chyběl do zbírky!(22.12.2009)

 • - Lupin sansei: Cagliostro no shiro je režijně Mijazakiho první celovečerní film. (Innuendo1987)

 • - Postava Lupina III je podle jejího tvůrce Kazuhiko Katōa vnuk Arsène Lupina, fiktivní postavy stvořené spisovatelem Mauricem Leblancem. Lupin sansei: Cagliostro no shiro se volně inspiruje Leblancovým dobrodružným románem „La Comtesse de Cagliostro“. (KlonyIlony)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace