poster

Lupin sansei: Cagliostro no širo

 • japonský

  ルパン三世 カリオストロの城

 • japonský

  Lupin sansei: Cagliostro no shiro

 • anglický

  Lupin the III: The Castle of Cagliostro

 • anglický

  The Castle of Cagliostro

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 1979, 102 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Předloha:

Monkey Punch (komiks)

Hudba:

Júdži Óno
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ****

  Miyazakiho prvé filmové dielko, ktoré ešte síce postráda čaro jeho nadchádzajúcich filmov, ale ktoré nie je o nič menej zábavné. Lupin je zloduch, ktorý má ale dobré srdce a ktorý je vlastne celkom sympatický aj napriek tomu, že mu neustále ide po krku Japonská polícia. Má to nádych tajomna, je to zábavné, skvelo vyvážené prvky dobrodružstva a romantiky a hlavne kopec roztomilých postavičiek, ktoré už len tým, že sa objavili v Miyazakiho filme sa stali pamätnými. Skvelá rozprávka, ktorá balancuje medzi dospelým a detským divákom a ktorú si podľa mňa užijú obidve vekové kategórie po svojom.(11.8.2011)

 • Amarcord_1
  *****

  90% -Perfektní oddechovka z rané dílny Miyazakiho strhne především svou dynamikou, fantazií, vtipem, a hudbou Yujiho Ohna. Nemohu si pomoci, ale tato animovaná fikce u mě zabodovala víc, než podobně laděný, leč neanimovaný Indiana Jones, či James Bond. Zde je dokonale využit potenciál kresleného filmu. Ačkoli se bude mnoho věcí jevit naivně, divák překypuje touhou odpouštět, a nechat se unést. Lupin III: Cagliostrův hrad, to je jeden z nejzábavnějších akčních filmů co znám!(30.6.2006)

 • forsythia
  *****

  Perfektní animovaná zábava. Trošku jiný Miyazaki, než jak ho známe z pozdější tvorby, což ovšem rozhodně neznamená horší nebo lepší. Jestli u jiných jeho filmů především žasnu nad neuvěřitelnou fantazií a nádherně vykreslenými světy, tady se od začátku do konce ohromně bavím. A děti samozřejmě se mnou.(29.11.2011)

 • Divočák
  ****

  Je vám to ale zvláštní týpek tenhle Rupan - hlas má jako by mu někdo šlapal po koulích, po stěnách lozí líp než Spiderman, v rukávech ukrývá batmanovské kotvy, skáče mezi střechami jako Neo z Matrixu, střelný prach míchá líp než Albret Nobel, převleků má v zásobě víc než inspektor Clouseau a pod vodou vydrží pomalu dýl než malá mořská víla. Jeho dobrodružství ze zámku Cagliostro ale určitě stojí za shlédnutí. Na Miyazakim je vidět, že se k svým nejlepším dílům teprve nadechuje a že je taky poměrně svázán už předem daným světem a nemůže tím pádém dát zcela volný průchod své úžasné fantazii. I tak ale rozjíždí zábavnou podívanou zasazenou do nádherného prostředí a okořeněnou tou správnou "IndianaJonesovskou" dávkou dobrodružství. Samotná animace mi ale spíše než typické asijské Manga připomíná evropskou tvorbu Alberta Barillého.(10.3.2007)

 • GILLWANDER
  *****

  Vôbec prvý film od Miyazakiho. Vo filme sa môžme stretnúť zo všetkým možným. S humorom, sviežou dynamikou, bláznivými dobrodružstvami až po romantiku. Lupin je skvelý zlodej aj postava ako taká. Gestá a výrazy v tvári čo predvádzal...no musel som sa s chuti zasmiať. Dej bol bravúrny, pre každú vekovú kategóriu. Nech mi nikto nehovorí, že je tento film určený len pre menších divákov. Ani náhodou. I dospelý si príde na svoje a zoberie si z neho dosť ponaučení. Krásny úvodný a záverečný soundtrack tak tiež samotná hudba robili s filmu majestátne dielo. Ja som nad mieru spokojný. Dostal som to, čo som chcel. Krásny animák. 90%(30.11.2012)

 • - Postava Lupina III je podle jejího tvůrce Kazuhiko Katōa vnuk Arsène Lupina, fiktivní postavy stvořené spisovatelem Mauricem Leblancem. Lupin sansei: Cagliostro no shiro se volně inspiruje Leblancovým dobrodružným románem „La Comtesse de Cagliostro“. (KlonyIlony)

 • - Lupin sansei: Cagliostro no shiro je režijně Mijazakiho první celovečerní film. (Innuendo1987)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace