Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Snagleo

Anime jsem nikdy nevyhledával, ale jednoho dne jsem se dozvěděl o člověku jménem Mijazaki, který prý točí a píše kvalitní anime snímky. Rozhodl jsem se tedy dát šanci snad nejznámějšímu, Cestě do fantazie. Po zhlédnutí jsem byl nadšen. Precizně vydařená pohádka, která má hlavu a patu. Animace je v podstatně bezchybná. Příběh je precizně promyšlen a postavy v něm mají svůj charakter. Film obsahuje spoustu příšer a tvorů, avšak, někteří z nich jsou přehnaně bizarní, až strašidelní. To ale nic nemění na tom, že jsem velice spokojen a jako taková moje vstupenka do světa anime.....super! 90% ()

adamix

Jedno je jasné - nie som fanúšikom anime. Je tu ale jedna veľká výnimka, a tou je tento krásny klenot - zaujímavý, nápaditý, dojemný, hravý a tak strašne netradičný pre detského diváka. Dokonalosť sa však dá vyjadriť mnohými spôsobmi. Mijazaki nám ju predstavil po svojom. ()

tkey

Animace jakou člověk jinde jen tak neuvidí, zajímavý koncept, díky tomu, že je to všude cpané jsem do toho šel s velkým očekáváním a ono se naplnilo jen zčásti. Chvílemi uřvané, chvílemi cílená nuda, aby se divák kochal, občas to funguje, občas ne. Znovu bych se na to nepodíval a ani to nikomu nedoporučím, ale aspoň to mám odškrtlé ze seznamu. ()

PlysovyMacko

Dievčatko sa ocitne v rozprávkovom svete plnom bizarných postavičiek. Musí vykonávať ťažkú fyzickú prácu v kúpeľoch pre bohov. Vo filme je veľa nápadov a z kreatívneho hľadiska ide o vrchol. Moje obľúbené momenty sú kúpanie riečneho boha, cesta vlakom a Haku ako drak. ()

Marg

Krásné, úžasné a doslova přetékající originálními nápady. Ochočené sazičky jsou prostě k sežrání. Na první podívání 4 hvězdičky, ale docela se těším, až to shlédnu podruhé a budu si moct užívat všecgny ty snové obrazy této nádherné pohádky. ()

Frix

Film, který mě přivedl k bezmeznému obdivu anime a japonské kultury obecně. Doslova povinná četba pro každého skutečného filmového milovníka, která dovede neskutečně pohladit po duši. ()

Láryfáry

Tož dobré to bylo..trochu mě zklamala kresba, radši bych větší "Manga nátěr", ale na druhou stranu je to o to čitelnější, a hlavně úspěšnější. Nevím, proč se z toho v Berlíně posadili na zadek, ale tuším že v tom snímku je víc než mi vydal napoprvé..dám mu ještě jednu šanci (a hlavně to chci vidět znova!! sakra...)¤ ()

Chladek

Na animovaných filmech je nejlepší to, že si můžete stvořit nejen vlastní svět, ale také jedinečné postavy a charaktery. Nedokáži si představit kouzelnější dívku, a už vůbec ne v lidské podobě, než je Chihiro. Cesta do fantazie je nádherný výpravný (i když animovaný) snímek, který vás zavede na pouť po představách a fantazii úžasného H. Miyazakiho. Jeho smysl pro fantazii, jako je ředkvičkový bůh, či deamon Noface, je prostě unikátní a na celém světě se mu nic nevyrovná. Přesto, že mě jeho dřívější snímek Mononoke-hime oslovil trochu víc, zůstává pro mě malá Chihiro a její Cesta do fantazie jedním z největších a nejkouzelnějších filmových zážitků, jaké jsem měl tu možnost vidět. ()

Simo16

Ja jadneducho Miyazakiho animáky žeriem.Opať geniáne dielo od geniálneho režiséra.Fantázia, dobrodružstvo, láskavosť, vtipnosť a k tomu jedno malé nebojácne, hanblivé, ale vo vnútri duše odvázne dievčatko, ktoré napriek náročným prekážkam, bosoráckej ježibaby - Yubaby a Miyazakiho fantázií zachráni rodičov a k tomu všetkému vyslobodí Hakueho - svojho staronového priateľa.Jednoducho paráda!!!!! ()

Pavlin

Nemám moc rád kreslené filmy,ale tento se mi líbil.Animace se hezká a samotný příběh ještě lepší.Napínavá i strašidelná scifi pohádka.Hayao Miyazaki je kouzelník. ()

Huncút

Nemal som pocit, že pozerám najlepšiu rozprávku na svete, mal som skôr taký zvláštne pozitívny pocit. Akoby som väčšine z toho, čo sa deje, nerozumel, ale akoby mi na tom ani nezáležalo, pretože som sa nechal uniesť fantáziou. Naozaj nezabudnuteľný film. ()

me3x®

Kedže som to videl až teraz po 8 rokoch, a videl som to po filmoch ako Ratatouile, alebo Wall-E, tak už to nie je tá najúžasnejšia animácia, ktorú som kedy videl. Ale tu je odpoveď na otázku, ako sa mi páčila samotná rozprávka... : skvelá. Fantasy je môj štýl a tu som sa natoľko preniesol nad to, že je to anime, až som to nevnímal. Pixar má možno najlepších animátorov, ale aj tí priznávajú, že čerpajú z Miyazakiho, keď im dôjdu nápady. Už som si bol zohnať Mononoke a pozriem si ju. ()

sirrgulo

Mezi pohádkami, které znám tato nemá obdoby. Samozřejmě Japonských animáků sem moc neviděl, určitě bych je dokázal zpočítat na jedné ruce, ale tento mezi nimi vyniká. Originalitou a úžasnou fantazíí tvůrců. Oživlé saze, přerostlé dítě Yubaby nebo bůh Beztváře jsou jen zlomkem úžasných postav, které se ve filmu objeví. ()

Rastman

Slovo fantasy je tolik propírané a zneužívané, že se téměř ztratil jeho původní význam. Naštěstí ještě existuje několik málo lidí, kteří si stále pamatují to, jak si hrát s vlastní imaginací. Nepopírám, že je to pohádka, najdete v ní ovšem tolik symbolů a různých na druhý pohled hlubších myšlenek, že se člověk nestačí divit. Jsou to drobnosti, ale takové, u nichž mé srdce radostí plesá. Snad každá potvora i potvůrka tu má svůj osobitý vzhled (a zvuk) a občas jen oči přechází. Fantazie dostává nový rozměr a budete se divit, co vše je možné vymyslet. Od scénáře, přes výtvarnou stránku až po hudbu. Děkuji, pane Miyazaki. ()

yatan

trosku pomaly sa to rozbieha a clovek je zmateny ci pozera tu tolko ospevovanu cestu do fantazie.. myslim ze spravna volba bude v originaly s titulkami..tento animak ma dva obrovske plusy na plny pocet. Uzasnu fantaziu ktoru dufam ze raz niekto talentovany sfilmuje, a all time 10 soundtrack..celkovo ale trosicku predsa len sklamanie, aj ked asi najlepsia animovana rozpravka dekady..9/10 Levi Kral je ale Levi Kral... ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz