Zelená jako smaragd

Smaragdovo zelená

Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Německo, 2016, 113 min

• eLeR

Ak Lucy a Paul boli rodičia Gwen a v jednej chvíli povedal pán Bernard, že sú jeho starí rodičia, tak aký bol vzťah medzi ním a Gwen? Bol jej synom? Alebo dcérou? ... či som nedávala pozor? Chvalabohu, že je koniec ... alebo možno nie, však Gwen a Gideonovi sa narodí párik cestovateľov v čase a máme tú ďalšiu trilógiu. Apropo pán Bernard na tom fáre jazdil ako diabol.(7.2.2018)

• Jirka_Šč

Jako celek je tématika cestování časem zajímavá, ale třetí film se moc nepodařil a po první dvou koukatelných dílech (dvojku považuju o chlup lepší) jsem dodíval jen proto, abych zjistil, jak to s Gwendolyn dopadne.(26.11.2017)

• Ivusha

Já vím, že srovnávat knihu s filmem je blbost, ale tady si to neodpustím, protože společné to má snad jen název a jména postav. Film je natahovaný, nudný, celé to ztratilo kouslo a nejen konec je naprosto nelogický. Nakonec se asi nejvíc povedl druhý díl, který se snažil držet předlohy asi nejvíc...(9.1.2017)

Závěr se mi líbil, byl napínavý a konec se vydařil k mé spokojenosti. Doporučuji všem romantickým duším.(19.3.2017)

Tento díl se mi líbil z celé série nejméně, a to proto, že se také téměř nedržel předlohy a vytvořil tak spoustu nelogičností.(13.10.2017)

Nevěřil jsem tomu, ale Němcům se vedle hitovky Fakjů pane učiteli podařilo natočit ve stejném čase i poněkud zajímavou fantazijní trilogii, která sice nenadchne ve velkém, ale rozhodně ani neurazí. Rozjela se špičkově s tím, aby trochu lenivě skončila. Už ale zpočátku na mě celá “drahokamová” série působila více televizně než vznešeněji, navzdory tomu, že všechny tři díly si poslali Němci sami do kin a zjevně to nebyl špatný tah. Zajisté bych už ani Rubínu, ani Safíru ani Smaragdu nedal druhou šanci, na zabruslení do romantických fantasy, měřených především na náctileté publikum, jsem byl ovšem mile překvapen.(3.2.2018)

• Arsenal83

Pokračovanie fádnej Rubínovo červenej a Zafírovo modrej, ktoré sú určené deťom. Tie to ale tiež nemusí veľmi baviť. Celkovo ide o fantasy film so zakomponovaním dokonca slobodomurárov, to mládež nemusí ani pochopiť.(25.3.2017)

• Muf911

V průběhu třetího dílu jsem si zkazil dojem z celé série. Začalo to být nelogické a sentimentální a teenagersky přiblblé, v půlce jsem si říkal, že to autorka snad nemůže myslet vážně, takhle to zazdít. Nakonec se to trochu vytáhlo, happy end se samozřejmě očekával, jen šlo o to, jak k němu dojít.(27.2.2018)

• goauld

Tak jako filmová databáze byste mohli taky napsat O ČEM TO JE......(pokud to neví sám moderátor webu, tak alespon "někdo" z těch co hodnotili by mohli na tento snímek napsat alespon nějaký názor, aby i ostatní se podle toho mohli rozhodnout, zda to MÁ nebo NEMÁ cenu vidět)(3.1.2017)

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. .......................................................................................................................................................................................Z tohohle dílu jsem byla nejméně nadšená (z knižní předlouhou neměl téměř nic společného a já se tak těšila). Myslím si, že ten kdo četl knihu bude zklamaný. Děj filmu mi přišel moc natahovaný; některé pasáže mi připadali zbytečné; hlavní postavy se od minulých dílů moc nezměnili, což je dobře, protože celá série se odehrává v krátkém časovém úseku a vadilo mi, že některé postavy byli vynechány. Nejvíc mě naštval konec (čekala jsem ho jako v knize - "elixír" a pohádka na věky). 3*(7.1.2017)

• IZFNP

Veľmi slabé zakončenie série. Po prvom pozerateľnom diele a po vcelku vydarenom diele druhom som sa na zakončenie tejto romanticko-dobrodružnej a áno, veľmi jednoduchej série tešila, ale tretí diel ma pomerne sklamal. Veci z knihy scenár zmenil k horšiemu, nedržiac literárnu červenú niť, skončiac v zmysel nedávajúcom chaose. Škoda toho. Dve hhiezdy akurát za postavu Charlotty, ktorej vývoj mi vo filmoch prišiel sympatickejší.(30.1.2018)

Děj se bohužel stáčí do úplné naivity. Nejslabší z trilogie.(26.1.2018)