Reklama

Reklama

Snímek Takoví jsme, který se odehrává na začátku devadesátých let minulého století, pojednává o vztahu tří teenagerů – sleduje vývoj jejich přátelství skrze konstrukci nesourodých vzpomínek v rámci policejního výslechu. Jack žije svou matkou Karen na nudném okraji města, kde chodí na střední školu. Jako sociální vyvrženec a samotář je v podstatě bez přátel. To se ale změní ve chvíli, kdy se k nim přestěhuje Karenin nový přítel Tom a jeho syn Marek. Mezi oběma outsidery rychle vznikne pevné přátelství a po náhodném setkání v bistru do party přizvou i stejně starou dívku Sarah. Navzájem se drží v životě nad vodou, jenže vztahy se mění a tajemství, která vyplouvají na povrch, je donutí otevřít oči a uvědomit si, jak daleko jsou ochotni jít, aby žili život takový, jaký chtějí. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

silentname 

všechny recenze uživatele

"As You Are" je podľa mňa vynikajúcou drámou. Má pre mňa ohromný cit pre detail, pôsobí skutočne špinavo a nečisto a funguje to skvele. A všetko to okrem toho ešte dotvára vynikajúca hudba, ktorá z toho robí podľa mňa umelecké dielo. Film sa na nič nehrá. Nemám z neho pocit, že by potreboval skrývať fakt, kým jednotliví hrdinovia sú, alebo ich osobnosti a tajomstvá. Všetko v tomto funguje. Charlie Heaton si tu urobil na tento rok ukážku, ako sa film robiť má. Pretože to, čo som si s ním odsedel v "Shut In" si u mňa týmto filmom napráva. Tentokrát som mu jeho postavu veril. Rovnako aj Owen Campbell je veľmi dobrý a priznajme si, pre chalanov to ľahké role rozhodne neboli. A dali do toho podľa mňa všetko. Dospeláci sú rovnako zaujímavý a aj ich život skrýva určité pokrivenia, ktoré sa vo filme preukážu a spôsobia jeho finále. Osobne mám s filmom len 2 problémy. Prvý je fakt, že je neustále prerušovaný vyšetrovaním, ktoré signalizuje, že sa niečo muselo udiať a to pravdepodobne Markovi, nakoľko tam chýba. A na konci tento štýl síce dá tomu význam, občas by som viac ocenil, keby to prerušované nebolo. Druhým problémom je pre mňa fakt, že niektoré scénky pôsobili, že chcú ukázať emotívnu časť filmu, kde by sme mali možnosť viac vidieť do života hrdinov, no vyšli trošku naprázdno. Ale nie je toho moc a ako celok film podľa mňa skutočne funguje vynikajúco a je silný. Zvážte si pre a proti a osobne si myslím, že film odporúčam vidieť. Podľa mňa stojí skutočne za to. Hodnotenie: A ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi silné drama s jedinečnou atmosférou 90. let. Výborné herecké obsazení, mě zaujal zejména talentovaný Charlie Heaton. Vzhledem mi připomínal něco mezi mladým Leem Dicapriem a Riverem Phoenixem (ty rysy a hlavně vlasy). Dospívání hlavních hrdinů a jejich vznikající přátelství je skvěle vystavěno. Jenže city a vztahy mezi mladistvými jsou ještě příliš křehké na to, aby se dokázaly chránit před okolním světem. A příliš křehké a nezkušené na to, aby mohli poznat, že některé činy mají nezvratné následky. Prostřednictvím výslechů s jednotlivými aktéry si můžeme jen domýšlet, co se vlastně stalo. Člověka tak nějak zabolí u srdce, když se hlavní postavy z rádia dozví tu tragickou událost, která 5. dubna 1994 otřásla světem. Toho dne svět přišel o hudební legendu, která má svou osobností a stylem zásadní vliv i na dnešní generaci a inspiruje dodnes. Závěr mezi kluky hodně silný. As You Are dokáže zasáhnout na "správných" místech. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Vyrůstat jako americkej křupan: to nechceš. Solidní festivalový drama s průměrným hereckým osazenstvem, který se ke konci nesmyslně zacyklí do uplakaný souhry rádoby nešťastnejch náhod. Film, kterej si odmítá přiznat, že od začátku směřuje k jasně čitelnýmu finále, a místo toho si hraje na šokující zpověď teenagerských rebelů devadesátých let. Kurt Cobain se obrací v hrobě. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Film mi připomněl ty nejméně příjemné stránky dospívání, takže na nějaký obnažený nerv nejspíš udeřil trochu správně. Obecně mi ale přišlo, že jaksi démonizuje věci, které by se démonizovat neměly (takovým tím stylem, že utvrzuje "normální" lidi v tom, že je normální myslet si o "jiných", že nejsou normální), ačkoliv jeho původním záměrem (nejspíš) bylo ukázat, že to nejsou póly, nýbrž spektrum. Docela nepovedené mi potom připadalo to rámování policejním výslechem, protože pan detektiv tomu svojí nevýrazností, nekonzistentností a papírem-šustící-neobratností nakonec spíš ublížil, než že by to pozvedl. Teoreticky chápu, proč tam ta linka vůbec byla, ale to by celá musela být pojatá jinak, aby to mělo nějaký efekt. Protože je tam stejně spíš na okraj a těžiště se těžce překlápí do "minulosti" a spoléhá na své tři mladé duše. Ale: Amandla mi bohužel připadala příliš slabá na to, aby svojí postavě vdechla vůbec nějakou životnost. Oba dva kluci mi v některých momentech připadali zajímaví, ale nakonec taky spíš nedokázali utáhnout tíhu filmu na svých bedrech. A nejspíš tomu ani nepomohlo to, že jsem předem znala z instagramu fotky, kde si dělají srandu z toho, že jejich (emocionální) šrámy jsou vlastně jenom makeup. Nicméně když si vezmu, že je to debut, a rozhodně víc nadějný než beznadějný, tak ačkoliv mě to vlastně nebavilo, tak mě stejně zajímá, co pan režisér natočí dál. A ještě mi to nakonec nedá: říkám si, proč vlastně nepoužívali víc grunge (hlavně k úplnému závěru!!!!) místo současné hipsterské ukňourané klavírní hudby. S takovým Something In The Way by to taky mělo úplně jiné grády. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Ďalší výherca festivalu Sundance. Nesympatické a divné postavy, ktoré riešia, kým vlastne sú. Kamera ich zaberá z nečakaných uhlov a atmosféra je latentne ťaživá. Celý film som sa nezbavil pocitu, že pozerám variáciu Princeznej. Nebojte sa, čoskoro tento počin pravdepodobne odvysiela Cinemax 2. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama