Temná je noc

Scénář:

Tim Sutton

Hudba:

Maica Armata

Robert Jumper, Karina Macias, Aaron Purvis, Rosie Rodriguez, Anna Rose Hopkins, Madeleine Askwith, Lily Donoghue, Sam Salinas, Chandler Howard, Betsy Lopez (více)

Stane se to dnes v noci. Mrazivá atmosféra silných obrazů současného předměstí, kde se v jednom dni odehrává šest rozpojených osudů, nezadržitelně směřuje k masakru v multikině. Palčivě aktuální requiem za americký sen, který se proměnil v noční můru, v intenzivně vizuálním snímku. Se snadnou dostupností zbraní a vztahem mezi popkulturou a realitou, potenciálně vedoucí k násilí, může frustrovaný střelec číhat kdekoliv. (Febiofest)

GTS_PUNK

Málovravná, výrazné nezávislá a artovo pôsobiaca snímka režiséra Tima Suttona z roku 2016 odkazovo nadväzuje na tragickú streľbu v americkom Colorade, ku ktorej došlo v roku 2012 pri premiére filmu The Dark Knight Rises. Suttonovo dielo nie je prerozprávaním skutočných udalostí, iba v nich, ak to tak možno surovo nazvať, nachádza inšpiráciu. Film v tomto prípade však väčšinu času sleduje viacero postáv, ktoré v živote nachádzajú predovšetkým iba prázdnotu bez možnosti úniku. Obrazy bez hovoreného slova, do veľkej miery dominantný to prvok snímky, toto prázdne prežívanie v živote ešte viac znásobuje, čím vytvára špecifickú atmosféru. Atmosféra je spolu s kamerou najpôsobivejšími prvkami Suttonovho filmu, ktorý však inak dopláca na pomernú plochosť príbehu. Snaha o prácu s postavami a psychológiou je síce z diela citeľná, ale za celý čas nedokáže plnohodnotne vyniknúť, čoho výsledkom je z príbehového hľadiska nezaujímavý počin. Herecké obsadenie je zložené z pomerne neznámych tvárí, čo by filmu mohlo z hľadiska autenticity pomôcť, ak by, ako sme už uviedli, nedoplácal na slabú príbehovú stránku. Potenciál na minimálne priemerný počin Suttonova snímka má, ale nedokáže ho využiť. Dark Night je preto vo výsledku vizuálne pomerne pútavý, ale inak slabý film. Mínusy v ňom, bohužiaľ, prevyšujú nad plusmi, takže v konečnom dôsledku nezanecháva veľmi dobrý dojem. ()

wick odpad!

Nehorázná nuda....plné nesouvisejících záběrů obličekjů, domů a ulic, aniž se něco stane, snaha o předstírání, že jde o art s hlubokými myšlenkami. ()

Chilly00

Názor hned po zhlédnutí byl na **, ale přes noc se mi to trochu rozleželo v hlavě a ve finále to na mě nějakým způsobem zapůsobilo, protože jsem nad tím ještě dnes ráno přemýšlela. Atmosféra beznaděje, chytlavá hudba, přirozené herecké ztvárnění... Dějově je to slabé a chvílemi dost nuda, ale jistá "přitažlivost" se filmu upřít nedá. ()

• Film bol natočený za 16 dní. (Paldiny)
  • Ide o filmové spracovanie masakru, ku ktorému došlo na polnočnej premiére filmu Návrat Temného rytiera (2012). Útočník James Holmes vtedy vtrhol do kina v Denveri a začal strieľať do divákov. Zranil 70 ľudí a 12 zabil. K nešťastnému incidentu došlo 20. júla 2012. (marek.stone)