Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live

(koncert)
  • Kanada Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live
Hudební
Kanada, 2016, 94 min (Alternativní 56 min)

Poprvé v historii budete mít možnost vidět na velkém plátně jednu z nejžhavějších kapel současnosti - Imagine Dragons. Celosvětově v jeden jediný večer, 2. března 2015 uvidíte a v perfektní zvukové kvalitě uslyšíte záznam koncertu Smoke + Mirrors Live. Kapela ho natočila jako součást své aktuální tour a v kině se tak budete moct nechat unést hity jako Demons, It's Time a peckou Radioactive z platinové desky Night Vision, se kterou vyhráli Imagine Dragons i cenu Grammy. Nové album Smoke + Mirrors se umístilo na první příčce žebříčků, a to včetně US Billboard a UK Official Album Charts a obsahuje hity jako I Bet My Life nebo Gold a Shots, které všechny zazní i záznamu koncertu v kinech. (Pannonia Ent.)

Marze

Kvalitou a cenou vstupenky výrazně převyšují české poprockové kapely, ale nejvyšší úroveň, Liga mistrů to není. Televize zřejmě ořezala výšky tónů až mi ta plochost rvala uši. Imagine Dragons jsem viděl naživo když ještě nebyli tak slavní na výborném hudebním festivalu na Sninských rybnících na úpatí krásného Vihorlatu na www.rockpodkamenom.sk ()

kajas

Deštivý červnový víkend přímo lákal k tomu pustit si v televizi nějakou vzpruhu. "Dragouny", jak tyhle pány něžně přejmenovala moje maminka, můžu už pěkných pár let a na jejich pražský koncert v roce 2018, který mě zázračně vyléčil ze začínajícího nachlazení, asi nikdy nezapomenu. Z jejich předchozího turné jsem sice neznala všechny písně, ale Danova energie na mě zapůsobila i přes televizní obrazovku a několikrát mi z téhle krásné akce přeběhl mráz po zádech. Skoro 5*. ()

marhoul

Litanie sobotní, venku lije, čmárat se dá ve velkém stylu: To zas bylo keců, když Zlata oznámila, že přijedou na Colours Imagine Dragons. Strašní rockeři a rypáci se šli zbláznit, jak se jim z takového nevkusu udělalo nevolno. Tak ono, pokud chci jít na fesťák s tvrdší muzikou, skočím si do Vizovic a válím se ožralý pod lavicí v bahně pár dní tam, že ano. No každopádně, ačkoli mám tuto popovou kapelku zaměřenou na dívčí a teen publikum, mimo svůj poměrně široký, pestrý hudební záběr, byli výborní. A jak jsem mohla s potěšením sledovat, parádní show, kterou předvedli v Ostravě spolehlivě pobavila řadu drsných dospěláků (takových těch normálních, uznalých, kteří se rádi mrknou i na cosi nového) a komu se to nelíbilo, ten měl možnost odkráčet na diskotéku, kterou pořádají u Jacka nebo se nudou zpíjet třeba u nějakého jiného stánku. Já říkám, že to byl vydařený velký koncert, na který bych si sama od sebe sice asi nezašla, (chodím ráda na CHVÁSTAČKA NEJVĚTŠÍ: Stouny, Simple Minds, U-2, Depešáky, Death Can Dance, staré dobré AC/DC samozřejmě bez Axla, nebo Garbage, Gorillaz, dříve na Siouxsie and the Banshees, na Pink Floyd, Bowieho, Eltona, George Michaela, taky jsem si střihla ve státech RHCHP, Pearl Jam, Radiohead, Smashing Pumpkins či R.E.M, nebo jako malý sráč Queen v Budapešti, heč! To jsou věci, že?), no a tak s naprostým klidem vcelku otřískaného diváka napíšu, že přestože se jednalo o vystoupení festivalové- tudíž docela improvizační, nástup kapely za aktuálního hitu Thunder byl TOPOVÝ a koncert jako takový byla skvělá jízda! Ještě že jsme výjimečně dali košem druhé části exhibice skvělých Tatáčů a šli se včas zvědavě naparovat pod pódium. Takže, bijte mě, tlučte jak chcete, tihle pánové mě potěšili a včerejší záznam staršího vystoupení z Toronta jsem si ráno posnídala s nevšední chutí. Naživo se mi líbili sice víc, ale záznam to byl kvalitní, čili se odvážu do plných. Víte, mně se na nich líbí ta energie, kterou u mnohých kapelek současného tisíciletí postrádám. Koukat se na pobledlé, vychrtlé, kvílející kuňkálisty nejasného pohlaví, nejlépe s psychedelickým poselstvím, kterému jejich publikum zajisté a bezpečně určitě přesně rozumí, mnohdy s jedním pofidérním rádiovým hitem, kteří vyloženým omylem nesoudných pořadatelů kupříkladu loni předskakovali Foo Fighters na Sziget, není v mých vcelku tolerantních silách. Vydržet takovou unylou asexuál dardu bylo fakt nad láhev tokajského dražšího, to vážně není cesta pro mě. Ale na Draky já kdykoli. Zbytek světa nadšených znalců současné hudební tvorby nechť si poslouchá hovadiny klidně ještě roky a roky nebo ať je sveze všech 21 pilotů třeba zkrotit Impala. P.S.: Jo a Nirvana samozřejmě dobrý, jen ten uctívaný Cobain byl podle mě úplně vymaštěný, sebestředný, umolousaný, zamindrákovaný, ne příliš zajímavý týpek , který byl ale dost chytrý na to, aby věděl, jak to udělat, aby si jeho špinavé triko a mastný vlas zajistili věčnou slávu a tak to zmáčkl.Takže správně, modleme se k němu, on je za to určitě velmi rád, pročež zemřít v sedmadvaceti, to je fuckt total in. Ale klídek, Nirvánu já samozřejmě taky můžu. () (méně) (více)

Slarque

Tuhle kapelu vlastně vůbec neznám, takže to bylo spíše seznámení s populárním fenoménem. Instrumentální výkony na jedničku, zpěvák výborný, koncertní nasazení obdivuhodné a show pro diváky také promyšlená. Sice mi to většinou připomínalo spíš vystoupení Dana Reynoldse s kapelou než hudební skupiny, ale párkrát se to přece jen pořádně rozjelo. ()

Blue.Poison

Perfektní práce se střihem i zvukem. Díky tomu vyniká každý detail, ze záběrů dýchá atmosféra a užíváte si, jak jsou Imagine Dragons sehraní. ()

• Záznam se natáčel na koncertě v Torontu. (Sevcik)
  • Koncert se promítal ve světě jen jediný večer, a to 2. března 2016. (Sevcik)