Basket Case 3

• USA Basket Case 3: The Progeny

Třetí díl série, ve kterém se Duane stává strýčkem. Ovšem jako vždy se vše začne komplikovat a děti jsou uneseny - co jiného může začít, než krvavá odplata. (Chupacabre)

Bloody13

Ztřeštěná monster komedie, která si s hororem tyká jen díky maskám a levnému gore. Takže v podstatě to samé, co nabídla už dvojka. Belial se už stává otcem dvanácti (nebo třinácti?) dětí, jenže krátce po porodu je jeho milá zabita a všechny ratolesti navíc uneseny skupinkou policistů. Jednoduchou zápletku se Henenlotter snaží nešťastně kompenzovat přehlídkou roztodivných příšer (muž s 23 nosy a silnou rýmou), která však už v prvním sequelu plnila funkci přiblblé sebeparodie. Nemluvě o jedné extrémně debilní postavě, kterou zastoupila šerifova dceruška. Minimalistická, místy však kouzelně znepokojující jednička tak zůstala nepřekonána. ()

JohnnyD

Tretí príbeh o súrodeneckej láske je podobne zábavný ako predošlé dva filmy, akurát na rozdiel od dvojky vrcholom nie je záver ale podľa očakávaní úvodný pôrod a všetko čo ho sprevádza. Frank Henenlotter opäť servíruje rôzne bizarné postavičky (šerifova dcéra!), ktoré doplňujú monštrózny ansábel. Strašná škoda, že po Basket Case 3 v podstate prestal nakrúcať. ()

PetrPan odpad!

"Víte, co se stane s hrochem po roce od jeho pátých narozenin? Bude mu šest." Pokud jste se zasmáli, mrkněte na Basket Case 3, budete nadšení. ()

SeBig

Na rozhraní mezi sračkou a ultrasračkou. Nechutná odporna slatanina plná vypulírovaných xichtu plus hnusnej netvor rodící nějaký desetirčata. Šerifum se to samozřejmě nelíbí tak vzniká hantýrka. Stejnej zážitek jak z lidský stonožky po tom co jsem viděl dvě odporniny zdeformovaný jak spolu pachaj píchačku. Jedna hvězda za to, že jsem se párkrát fakt pobavil leč je to fakt spíš na ten odpad, ale ten už si zabrala dvojka. To byl blaf. Bleju. ()

SOLOM.

Jak se říká: Do třetice všeho dobrého a zlého…Tady bych to viděl na nerozhodný výsledek, protože třetí díl má několik velice slibných momentů, ale zároveň i spoustu nezáživných pasáží. Rozhodně bych ho však nepasoval do role nejhoršího dílu ze všech, protože co se kvality týče, tak je zhruba na stejné úrovni jako předešlý druhý díl. Opět se nám tu spojila černá komedie s amatérskými gore efekty, která v určitých pasážích nevypadala vůbec špatně. Bohužel první polovina filmu tak zajímavá není a občas i dost nudí. Připadalo mi, že Henenlotter už vyloženě rezignoval na všechno, co se hororového žánru týče. Cestování monster autobusem mě totiž absolutně nebavilo a popravdě bych spíše přivítal, kdyby se tu už neobjevili. Jejich role zde už byla stejně dost podřadná. Naštěstí se to v druhé půlce zlepšilo a s nástupem policistů se dostavila i řádně ujetá (bizarní) show, přesně jako v prvním díle. Jejich postupný masakr mě dokázal pobavit a ani samotné speciální efekty, nebyli vyloženě špatné. Samozřejmě z toho byl cítit opět amatérismus, ale ti co viděli předchozí dva díly, si už na to jistě zvykli. Masky byly opět krásně gumové, nicméně za nejlepší scénu musím označit zabití černocha. Tady se chlapci pořádně vyřádili. 50% ()

Karamanlis

Kvalitatívne je trojka približne na tej istej úrovni ako dvojka. Henenlotter opäť vsadil najmä na bizarný humor, ktorý ale bohužiaľ prevažuje nad hororovou stránkou. Objaví sa tu síce zopár pozoruhodných mordov, doprevádzaných menšími úchylnosťami a nie najhoršími trikmi, kreatúram madam Ruth tu však bol dopriaty na môj vkus príliš veľký priestor a tie ich lacné, sťaby karnevalové gumenné masky a detinské šaškovanie z môjho pohľadu trochu kazia dojem z filmu. ()

ARI50

Celkem sem přemýšlel jestli dat odpad nesmyslný sex žvýkaček a pobíhání stvoření po baráku a kvanta různých hybridů příběh už dost slabí no nwm ještě že tam byli ty záblesky dobrého. ()

corpsy

Čudujem sa, že po fiasku druhej časti, sa ešte rozhodli natočiť ďalšie pokračovanie. Je iba o malinký chĺpok lepšie, ako predchádzajúca časť a to iba vďaka niektorým vydareným úmrtiam a vtipnej scéne pôrodu. Ináč je to rovnaký blud, ako minule. ()

Astaroth12

Trojka je niečo podobne ako dvojka, hnusná prehliadka, hnusne lacných monstier, ešte lacnejších gore efektov a z niektorými celkom zbytočnými až hlúpymi postavami. Ale tu som aspoň zbadal naznak vtipu a to hlavne pri scéne, kde naša krásavica rodila premilucke detičky. Ten najvyšší a aj ten čo mal najviac rúk a bol i naj tlstejší veru, že bavil . Kvôli tej scéne, dávam 2*. Lebo v druhej časti sa mi nepacilo nič a dostala 1* a tu sa mi aspoň niečo, tak musí byt i lepšie hodnotená. ()

ledzepfan

No-jestli byla jednička pologeniální a osobitá záležitost, jestli to dvojka chytla za kapku jiný konec ale pořád se snažila svým svérázným způsobem prezentovat nějákou myšlenku, tak trojka je už opravdu jen vaření z vody a Henenlotter to hraje už jen a pouze na absurd/bizar. Slabota jak čajíček z napotřetí louhovaného sáčku. Děj takřka nulový, hluchá místa zaplňují dobrých 70%filmu a až na pár zajímavých obrazů nebo hlášek nemá tenhle recyklát recyklátu co nabídnout. ()

topi

Frank Henenlotter by z fleku mohl konkurovat kultovní nezávislé společnosti Troma. Třetí díl Basket case je neskutečnej bizár a totální uchylárna! Po druhém dílu, ve kterém Belial opíchal podobnou příšerku jako je on sám, se jí ve trojce narodí malí Belialci. A to hned dvanáct malinkých uřvaných roztomilých obludeček, které se tatínkovi velice podobají. Porodní scéna je pamětihodná! Belialův bratr Duane se tak stane strýčkem, dostane se však do vězení a dva policajti se vkradou do domu, kde má mejdan celá ta podivná výstřední společnost z druhého dílu a zastřelí Belialovu družku a unesou malé Belialky. To však starej brach Belial nenechá jen tak a na policejní stanici si to vyřídí nejdřív s jinými policisty (krásné, vyloženě tromácké gore scény) a potom přijdou na řadu vrahové jeho družky. Trojka je zkrátka nejkomediálnější a nejulítlejší, přibude ještě šestiruký syn Duanové tetičky, která se o celou extravagantní komunitu stará. Jen je škoda, že Henenlotter musel scénář řádně proškrkat, jelikož se producentům zdál moc krvavý. Ach jo, Belial mohl zřejmě řádit mnohem víc. Rozhodně ale povedené zakončení celé trilogie, včetně závěrečné pointy a poslední scény za titulkama. Oceňuji také mechanické efekty a masky a ne žádné posrané počítačové triky. Beliala řadím mezi monsterskou elitu, jaká kdy byla v hororové branži vytvořena. ()

demented

A to som si myslel, že dvojka bola úlet :) Duane a Belial sú späť rovnako ako aj celé panoptikum babky Ruth. Navyše nebudeme ukrátený ani o jej jedenásťrukého synčeka, či plodov lásky Beliala a jeho vyvolenej, na ktoré je jeden košík naozaj málo. ()

TERRORDROME

Henenlotterovi pri nakrúcaní tretieho košíkového šialenstva začalo definitívne zajebávať, čo je len dobre. Trojka je rýdza chujovina ktorá ma naozaj solídne pobavila. Zgerba zmutovaných príšer sa vyberie na výlet a šaškujú jedna radosť. Pri muzikálovom výstupe babky Ruth v autobuse som sa naozaj musel rehotať, to bola taká strašná kokotina až to praská. Snaživý policajti však idylku poserú a neurotický Belial ( pre tých čo nevedia - je to ten zmutovaný degen čo vyzerá ako Quasimodove vajcia ) musí ísť pomstiť smrť svojej frajerky ktorá tesne predtým stihla porodiť dvanástorčatá. Masaker na policajnej stanici je taktiež ukrutne zábavný. Belial sa neserie, černochovi odhryzne hlavu a ďalšieho chudáka chytí pod krk až mu vylezú oči ako volovi. Gore efekty sú technickým prevedením naozaj smiešne, čo umocňuje celú srandu. Vo finále potom Bleial vyfasuje od jedenásťrukého kutila nemotorné robotické telo, pri pohľade na ktoré som skoro skapal, aby mohol zviesť rozhodujúci súboj so šerifom. Ak si pri tomto človek nepovie "WTF", tak už asi pri ničom.Čo dodať, nič iné než totálna chobotovina z toho ani nemohlo vyliezť. ()

masekjc

Závěr trilogie byl vcelku obstojný a co do kvality trochu lepší než druhý díl. Pomohly tomu lepší efekty a trochu té brutálnosti, i když na ni dojde vlastně až nakonec. Komické zrůdičky zůstaly skoro ve stejné sestavě. Hlavní úspěch ale přičítám spíše místnímu policejnímu šéfovi, který podal asi nejlepší (ne)herecký výkon ze všech postav zde účinkujících. Jak ale šéf dopadl si musíte už zkouknout samy, ostatně i konec celé trilogie. Když nad tím ale teď přemýšlím...mělo to vůbec nějaký konec? 6/10 ()

Knor

Tak mám tuhle šílenou trilogii za sebou. Třetí díl celou sérii po nepovedený dvojce trochu vylepšil. Je tu pár skvělých nápadů, trochu toho gore se tu taky nejde a hlavně Belial se svým robooblekem to absolutně zabil :-D Já tyhle ujetosti mám rád a jsem s celou sérií docela spokojenej, bavilo mě to, šílenosti a úchylnosti nemají hranic a to je dobře :-) ()

GameboyNES

tak tohle už byla vyloženě komedie. Jednu navrch, za nádhernou šerifovu dcérenku a její choutky :) Pěkné 3. hvězdišky. ()

Pitryx

Nu, je třeba na to koukat jako na komedii a moc nepřemýšlet. Když už nic, tak si znalci možná vzpomenou na to co je to Troma film. Měl jsem připraveno šedesát, neb jsem se opravdu bavil, ale za těch pár záběrů před koncem musím desítku přidat. Technický skoro propadák neskutečně potěšil.  70 %  ()

Nikolas__

Nejhorší díl, shodou okolností taky nejvtipnější a nejvíce k smíchu. Naprosto pošahaný děj, ale na rozdíl od dvojky to funguje jenom v komediální stránce, jinak je to celé sračka. Nějaké scény byly ale zajímavé. ()