Basket Case 3

USA, 1991, 90 min

Frank Henenlotter

Joe Renzetti

Edgar Ievins

Závěr trilogie byl vcelku obstojný a co do kvality trochu lepší než druhý díl. Pomohly tomu lepší efekty a trochu té brutálnosti, i když na ni dojde vlastně až nakonec. Komické zrůdičky zůstaly skoro ve stejné sestavě. Hlavní úspěch ale přičítám spíše místnímu policejnímu šéfovi, který podal asi nejlepší (ne)herecký výkon ze všech postav zde účinkujících. Jak ale šéf dopadl si musíte už zkouknout samy, ostatně i konec celé trilogie. Když nad tím ale teď přemýšlím...mělo to vůbec nějaký konec? 6/10(4.8.2013)

Jak se říká: Do třetice všeho dobrého a zlého…Tady bych to viděl na nerozhodný výsledek, protože třetí díl má několik velice slibných momentů, ale zároveň i spoustu nezáživných pasáží. Rozhodně bych ho však nepasoval do role nejhoršího dílu ze všech, protože co se kvality týče, tak je zhruba na stejné úrovni jako předešlý druhý díl. Opět se nám tu spojila černá komedie s amatérskými gore efekty, která v určitých pasážích nevypadala vůbec špatně. Bohužel první polovina filmu tak zajímavá není a občas i dost nudí. Připadalo mi, že Henenlotter už vyloženě rezignoval na všechno, co se hororového žánru týče. Cestování monster autobusem mě totiž absolutně nebavilo a popravdě bych spíše přivítal, kdyby se tu už neobjevili. Jejich role zde už byla stejně dost podřadná. Naštěstí se to v druhé půlce zlepšilo a s nástupem policistů se dostavila i řádně ujetá (bizarní) show, přesně jako v prvním díle. Jejich postupný masakr mě dokázal pobavit a ani samotné speciální efekty, nebyli vyloženě špatné. Samozřejmě z toho byl cítit opět amatérismus, ale ti co viděli předchozí dva díly, si už na to jistě zvykli. Masky byly opět krásně gumové, nicméně za nejlepší scénu musím označit zabití černocha. Tady se chlapci pořádně vyřádili. 50%(1.3.2015)

Kvalitatívne je trojka približne na tej istej úrovni ako dvojka. Henenlotter opäť vsadil najmä na bizarný humor, ktorý ale bohužiaľ prevažuje nad hororovou stránkou. Objaví sa tu síce zopár pozoruhodných mordov, doprevádzaných menšími úchylnosťami a nie najhoršími trikmi, kreatúram madam Ruth tu však bol dopriaty na môj vkus príliš veľký priestor a tie ich lacné, sťaby karnevalové gumenné masky a detinské šaškovanie z môjho pohľadu trochu kazia dojem z filmu.(10.6.2012)

• ledzepfan

No-jestli byla jednička pologeniální a osobitá záležitost, jestli to dvojka chytla za kapku jiný konec ale pořád se snažila svým svérázným způsobem prezentovat nějákou myšlenku, tak trojka je už opravdu jen vaření z vody a Henenlotter to hraje už jen a pouze na absurd/bizar. Slabota jak čajíček z napotřetí louhovaného sáčku. Děj takřka nulový, hluchá místa zaplňují dobrých 70%filmu a až na pár zajímavých obrazů nebo hlášek nemá tenhle recyklát recyklátu co nabídnout.(27.10.2013)

Tak mám tuhle šílenou trilogii za sebou. Třetí díl celou sérii po nepovedený dvojce trochu vylepšil. Je tu pár skvělých nápadů, trochu toho gore se tu taky nejde a hlavně Belial se svým robooblekem to absolutně zabil :-D Já tyhle ujetosti mám rád a jsem s celou sérií docela spokojenej, bavilo mě to, šílenosti a úchylnosti nemají hranic a to je dobře :-)(12.4.2017)

• - Režisér Frank Henenlotter během rozhovoru přiznal, že musel během natáčení odstranit 11 stránek scénáře, protože se producenti rozhodli udělat film méně krvavý. (hladass)

• - Film byl natočen za 27 dní. (hladass)