Basket Case 3

Edgar Ievins

Scénografie:

William Barclay
  • Bloody13

Ztřeštěná monster komedie, která si s hororem tyká jen díky maskám a levnému gore. Takže v podstatě to samé, co nabídla už dvojka. Belial se už stává otcem dvanácti (nebo třinácti?) dětí, jenže krátce po porodu je jeho milá zabita a všechny ratolesti navíc uneseny skupinkou policistů. Jednoduchou zápletku se Henenlotter snaží nešťastně kompenzovat přehlídkou roztodivných příšer (muž s 23 nosy a silnou rýmou), která však už v prvním sequelu plnila funkci přiblblé sebeparodie. Nemluvě o jedné extrémně debilní postavě, kterou zastoupila šerifova dceruška. Minimalistická, místy však kouzelně znepokojující jednička tak zůstala nepřekonána.(6.5.2014)

Kvalitatívne je trojka približne na tej istej úrovni ako dvojka. Henenlotter opäť vsadil najmä na bizarný humor, ktorý ale bohužiaľ prevažuje nad hororovou stránkou. Objaví sa tu síce zopár pozoruhodných mordov, doprevádzaných menšími úchylnosťami a nie najhoršími trikmi, kreatúram madam Ruth tu však bol dopriaty na môj vkus príliš veľký priestor a tie ich lacné, sťaby karnevalové gumenné masky a detinské šaškovanie z môjho pohľadu trochu kazia dojem z filmu.(10.6.2012)

Henenlotterovi pri nakrúcaní tretieho košíkového šialenstva začalo definitívne zajebávať, čo je len dobre. Trojka je rýdza chujovina ktorá ma naozaj solídne pobavila. Zgerba zmutovaných príšer sa vyberie na výlet a šaškujú jedna radosť. Pri muzikálovom výstupe babky Ruth v autobuse som sa naozaj musel rehotať, to bola taká strašná kokotina až to praská. Snaživý policajti však idylku poserú a neurotický Belial ( pre tých čo nevedia - je to ten zmutovaný degen čo vyzerá ako Quasimodove vajcia ) musí ísť pomstiť smrť svojej frajerky ktorá tesne predtým stihla porodiť dvanástorčatá. Masaker na policajnej stanici je taktiež ukrutne zábavný. Belial sa neserie, černochovi odhryzne hlavu a ďalšieho chudáka chytí pod krk až mu vylezú oči ako volovi. Gore efekty sú technickým prevedením naozaj smiešne, čo umocňuje celú srandu. Vo finále potom Bleial vyfasuje od jedenásťrukého kutila nemotorné robotické telo, pri pohľade na ktoré som skoro skapal, aby mohol zviesť rozhodujúci súboj so šerifom. Ak si pri tomto človek nepovie "WTF", tak už asi pri ničom.Čo dodať, nič iné než totálna chobotovina z toho ani nemohlo vyliezť.(24.4.2013)

Jak se říká: Do třetice všeho dobrého a zlého…Tady bych to viděl na nerozhodný výsledek, protože třetí díl má několik velice slibných momentů, ale zároveň i spoustu nezáživných pasáží. Rozhodně bych ho však nepasoval do role nejhoršího dílu ze všech, protože co se kvality týče, tak je zhruba na stejné úrovni jako předešlý druhý díl. Opět se nám tu spojila černá komedie s amatérskými gore efekty, která v určitých pasážích nevypadala vůbec špatně. Bohužel první polovina filmu tak zajímavá není a občas i dost nudí. Připadalo mi, že Henenlotter už vyloženě rezignoval na všechno, co se hororového žánru týče. Cestování monster autobusem mě totiž absolutně nebavilo a popravdě bych spíše přivítal, kdyby se tu už neobjevili. Jejich role zde už byla stejně dost podřadná. Naštěstí se to v druhé půlce zlepšilo a s nástupem policistů se dostavila i řádně ujetá (bizarní) show, přesně jako v prvním díle. Jejich postupný masakr mě dokázal pobavit a ani samotné speciální efekty, nebyli vyloženě špatné. Samozřejmě z toho byl cítit opět amatérismus, ale ti co viděli předchozí dva díly, si už na to jistě zvykli. Masky byly opět krásně gumové, nicméně za nejlepší scénu musím označit zabití černocha. Tady se chlapci pořádně vyřádili. 50%(1.3.2015)

Závěr trilogie byl vcelku obstojný a co do kvality trochu lepší než druhý díl. Pomohly tomu lepší efekty a trochu té brutálnosti, i když na ni dojde vlastně až nakonec. Komické zrůdičky zůstaly skoro ve stejné sestavě. Hlavní úspěch ale přičítám spíše místnímu policejnímu šéfovi, který podal asi nejlepší (ne)herecký výkon ze všech postav zde účinkujících. Jak ale šéf dopadl si musíte už zkouknout samy, ostatně i konec celé trilogie. Když nad tím ale teď přemýšlím...mělo to vůbec nějaký konec? 6/10(4.8.2013)

• - Film byl natočen za 27 dní. (hladass)

• - Režisér Frank Henenlotter během rozhovoru přiznal, že musel během natáčení odstranit 11 stránek scénáře, protože se producenti rozhodli udělat film méně krvavý. (hladass)