Sígři (festivalový název)

The Land

USA, 2016, 102 min

ti mladi herci/neherci boli neuveritelne dobri. kamera, najma pocas skateboardovania bezutesnym mestom bola ze ach, och, wow. a spomenula som hudbu? vyborna! a ako bonus Erykah Badu? k tomu si pripocitajte silnu temu "som dieta posranej doby, zijem v posranom svete a ja si ten zivot dokur*im este viac, lebo to proste inak neviem". no ja som, priatelia, naozaj unesena.(11.11.2016)

Týpci kašlú na školu ako aj na svoju budúcnosť. Pochádzajú z rozvrátených rodín a poflakujú sa po uliciach Clevelandu. Jediné, v čom sú fakt dobrí, tak je jazda na skateboardu, ktorú kamera statočne vychytala a za sprievodných tónov namakaného soundtracku to naozaj nevypadá zle. Jediné prachy, ktoré majú, pochádzajú z čórovania áut. Jedného dňa sa im podarí vymáknuť týpka, ktorámu šlohnú káru s plným batohom MDMA a problémy nenechajú dlho na seba čakať. Výborné nakrútené, decká nelezú na nervy, film krásne odsýpa...neviem, prečo by som tomu nemohol dať štyri hviezdičky s čistým svedomím... Jasná vec, že mohol!(13.11.2016)

• hygienik

Toľko negatívnych vecí v jednom filme. Chalani sami svoju budúcnosť charakterizovali ako bullshit. Film po technickej stránke OK, ale po obsahovej tristné, depresívne, násilné a vulgárne. A nič z toho vo filme vidieť nepotrebujem. Nemal som to pozerať.(28.5.2017)

• kaylin

Ne, ani tahle variace na mladé mafiány, nebo spíše dealery mě moc nebavila. Kluci si chtějí užít jedno léto, ale místo toho se dostanou do pořádného průseru, který by některého z nich mohl stát i život. Nemůžu si pomoct, ale už ta anotace je něco, co mě nějak neláká, ani nevím pořádně proč vlastně, ale podobných filmů je poslední dobou dost.(5.9.2016)