poster

Vábení sirén (festivalový název)

 • Česko

  Dcery diskotéky

  (festivalový název)
 • Česko

  Sirény z kabaretu

  (festivalový název)
 • Polsko

  Córki dancingu

 • anglický

  The Lure

 • Slovensko

  Vábenie sirén

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Horor / Muzikál

Polsko, 2015, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dadel
  ****

  Je to vlastně moderní variace na pohádku o malé mořské víle. Anotace vypadala lákavě, bohužel zatajila, že jde o MUZIKÁL plný hrůzostrašné polské pop music. Přesto mě to postupně začalo bavit, ale hlavně díky ponuré a pitoreskní atmosféře, bizarnostem, brutalitě a erotice (Olga Hepnarová je tu nahá častěji než v Já Olze Hepnarové). Zajímaly by mě reakce běžných Poláků, protože k mainstreamu to má daleko. Obávám se, že pro nePoláky je film nepochopitelný (kdokoli mimo ČSSR by taky asi neskákal nadšením z Trháku nebo Rebelů). Nejvíc WTF film MFFKV 2016, a to počítám i Aaaaaaah!(5.7.2016)

 • zuzanicee
  *

  Upřímně nechápu, proč se tento film natočil, resp. pro koho? Je to absurdní podívaná plná WTF scén. Je to tak absurdní, že jsem se tomu musela občas smát (ne v pozitivním slova smyslu). Režisérka uvedla, že chtěla natočit muzikál a horor v jednom filmu, výsledkem je ale nepopsatelný tvar, změť scén a smysl uniká. Hodně písniček, hodně nahoty dvou hlavních protagonistek, hodně divností. U mě se to absolutně minulo s pochopením, bohužel, ale je fakt, že zážitek to byl intenzivní, a protože si tenhle film budu asi ještě dlouho pamatovat, tak dávám aspoň tu jednu hvězdu :)(6.7.2016)

 • Marceloo
  ***

  Na pobreží malého mestečka v Polsku sa objavia dve morské panny. Miestny vlastník klubu si ich najme a vytvorí z ich krásnych hlasov žiadanú atrakciu. Dievčatá však majú svoje vlastné plány a rozhodne sa neuspokoja s tým, že budú návštevníkom slúžiť len ako atrakcia. - Ako režijný debut je toto dielo zvládnuté presvedčivo, ale je na tom vidieť určitý zmätok a nejasný ciel. Najviac sa mi páčili interiéry a špičková práca s osvetlením, doplnené peknými maskami. Tá muzikálová zložka je znesitelná, aj keď tento pre mňa nepríjemný žáner spôsobuje trápne, preafektované a neprirodzené herecké výkony. V Polsku by už konečne mohol vzniknúť poriadny horor, pretože talent tam rozhodne je, ale ak sa to tvorcovia budú stále snažiť miešať s inými žánrami, počkáme si ešte poriadne dlhú dobu. + herečka z Demon(14.6.2017)

 • ScarPoul
  *****

  Nadhodnocujem, ale toto je skrátka niekde úplne inde. Je to bizárne skĺbenie mytológie, hororu, popového poľského muzikálu, bizarnej love story a ešte sexuálno perverznej podivnosti. To že ma Poliaci dokážu prekvapiť som vedel, ale toto mi ulahodilo. Mám rád filmy, pri ktorých neviem veľmi čo čakať, lebo vrstvia na seba jednu podivnú scénu za druhou a lepia to na tak banálnu zápletku, že väčšinu času uvažujete, kto na toto dal peniaze. Ale je to zábavné, je to iné a má to v sebe atmosféru starého socíku, kde sa asi takéto veci diali v jednom kuse len o tom národná bezpečnosť nerozprávala. Normálne za 4*. Keďže mám rád ale morské víly tak zvyšujem o jednu. Po dlhom čase opodstatnené Guilty pleasure.(17.3.2018)

 • Jinny
  ***

  Vzhledem k tématu vás asi nepřekvapí, že film je takvou ujetou verzí pohádky o Malé mořské víle. Atmosféra filmu je skvělá, trochu pohádková, trochu magicko-realistická a trochu pornografická. A nenechte se mýlit, ty dvě holky mají právem zuby a ocasy jako barakudy. Čili i na krev dojde. Asi nejlepší částí filmu jsou hypnotická hudební čísla. Co filmu podráží nohy je konec, od kterého bych čekala vzhledem k odvážnosti filmu něco přece jenom inovativnějšího.(19.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace