Vábení sirén (festivalový název)

• Česko

Vábenie sirén

Komedie / Drama / Horor / Muzikál

Polsko, 2015, 92 min

• zuzanicee

Upřímně nechápu, proč se tento film natočil, resp. pro koho? Je to absurdní podívaná plná WTF scén. Je to tak absurdní, že jsem se tomu musela občas smát (ne v pozitivním slova smyslu). Režisérka uvedla, že chtěla natočit muzikál a horor v jednom filmu, výsledkem je ale nepopsatelný tvar, změť scén a smysl uniká. Hodně písniček, hodně nahoty dvou hlavních protagonistek, hodně divností. U mě se to absolutně minulo s pochopením, bohužel, ale je fakt, že zážitek to byl intenzivní, a protože si tenhle film budu asi ještě dlouho pamatovat, tak dávám aspoň tu jednu hvězdu :)(6.7.2016)

Z toho by se mohla stát polská národní pohádka, úplně to vidim, jak to pouští vždycky 30.12. jak u nás Mrazíka. Anežka Smočinská má očividně různý úchylný představy, který ale mocinky líbivě přetvořila do týhle umě natočený balady. A k tomu přidala supr polski soundtrack - akorát se mi nedaří najít Byłaś serca biciem jako celou písničku, aby to nebyla verze od toho plesnivýho dědka Andrzeje Zauchy (kdyby se to někomu povedlo, dík za odkaz do zpráv). Ještě se mi líbilo, jak Olga Hepnarová celej film nesundala ten výraz já-chci-šukat. (70%)(9.7.2016)

Film, který by měl vidět každý a zároveň film, který bych nemohl nikomu s čistým svědomím doporučit. Líbí se mi ponurá atmosféra a bizarnost, ale nedokážu se ubránit pocitu, že koncept šel zužitkovat mnohem lépe a že to je celé jen prvoplánový show-off. 60% P.S.: Teď jsem zjistil, že scénář psal tvůrce prvotřídní Poslední rodiny. Další z důkazů, že ne vždy musí být posvícení.(31.1.2019)

Malá mořská víla po polsku. Příjemně nakažlivý velmi kolorowy celovečerní debut Agnieszky Smoczynské, ve kterém smočíte všechny své filmové smysly v rytmu úchylného popíku, oháknutého do sporého blyštivého kostýmu, z něhož sem tam vypadne nějaké to dámské ňadérko. Duo roztomilých vodních kamélií pěje s takovou vášní, že se nejednomu posluchači orosí třísla. Avšak nedej Poseidón, aby se mladé rošťandy nakrkly, v tom momentu může dotyčnému nešťastníkovi začít téci do bot. Polský naparáděný ,,Moulin Rouge pro chudé" se opláchne s lehkostí jako pěna při sprchování a vy se budete cítit svěže.(4.8.2016)

Nadhodnocujem, ale toto je skrátka niekde úplne inde. Je to bizárne skĺbenie mytológie, hororu, popového poľského muzikálu, bizarnej love story a ešte sexuálno perverznej podivnosti. To že ma Poliaci dokážu prekvapiť som vedel, ale toto mi ulahodilo. Mám rád filmy, pri ktorých neviem veľmi čo čakať, lebo vrstvia na seba jednu podivnú scénu za druhou a lepia to na tak banálnu zápletku, že väčšinu času uvažujete, kto na toto dal peniaze. Ale je to zábavné, je to iné a má to v sebe atmosféru starého socíku, kde sa asi takéto veci diali v jednom kuse len o tom národná bezpečnosť nerozprávala. Normálne za 4*. Keďže mám rád ale morské víly tak zvyšujem o jednu. Po dlhom čase opodstatnené Guilty pleasure.(17.3.2018)