Sleight

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2016, 89 min

Překvapivě mě to bavilo více než jsem čekal. Vcelku drsný a reálný pohled na mladého drogového dealera, který se dostane do problémů, což hrozí vždy při téhle riskantní "práci". Plusem je, že je pouličním kouzelníkem, tedy divák se dočká i zajímavých triků, funguje i chemie s krásnou přítelkyňí a finále krásně přitvrdí, kde dojde i k násilí, za což jsem ochoten přidat na hodnocení. Malý dobrý film. 75%(20.7.2017)

Film s opravdu velkým potenciálem, bohužel ve výsledku ne tak vydařený. Trailer mě navnadil na super sci-fi podívanou, ale celý film provází jisté nelogičnosti a zdá se mi, že příběh mohl být mnohem propracovanější, působí na mě "odbytě". Jako oddychovka se to dá, ale rozhodně to není film, na který si někdy v budoucnu vzpomenu.(26.7.2017)

Čeho jsem se bál asi nejvíc byla poplatnost dnešní společenské objednávce, ale tady mě film příjemně překvapil. Ne že by tu ten rasový podtext nebyl, ale spíš to byl jen takový letmý dotek. Dalším pozitivem byli herci. Zejména představitel hlavního hrdiny podal výborný výkon a jsem toho názoru, že tenhle kluk má budoucnost. A do třetice mi sedl i ten magický prvek, kdy je sice mladý kouzelník nadán jistými schopnostmi, ale rozhodně se nejedná o žádného Merlina. O to víc jsem byl zvědav, jak se to celé vyvine. Jenže bohužel konec tvůrci vůbec nezvládli a vypomohli si tou nejlacinějš berličkou, která se v jejich bezprostřední blízkosti válela. Ale i tak jsem dostal víc, než jsem čekal, takže jsem nakonec spokojen. 60%(6.11.2017)

Pouliční kouzelník Bo (Jacob Latimore) se po smrti matky musí postarat o mladší sestru Tinu (Storm Reid). Na živobytí si po nocích vydělává prodejem drog pro Angela (Dulé Hill). Celkem se mu daří, potkává krásnou Holly (Seychelle Gabriel) a dostane nápad jak vydělat peníze, ale vše se zkomplikuje... Rozpočtem malý film, který nabídne koukatelný příběh a herce. Ani se nechce věřit tomu, že rozpočet filmu byl pouze 250 000 dolarů.(23.7.2017)

Jasně, že do toho filmu trochu nakukuje rasová problematika, ale přitom je to snímek akční, až thrillerového charakteru se sci-fi prvky o jednom klukovi, který to s magií dotáhne trochu dál než jiní. Film postupně graduje, kdy nakonec musí přijít to, co přijde. V podstatě takový temnější "Kick-Ass" z ghetta.(24.7.2017)