Edina a její nejlepší kamarádka Patsy se stále cítí velmi mladé, přestože jim táhne na šedesát. Ženy se oblékají extravagantně a vymetají všechny významné večírky s celebritami a velkolepé módní přehlídky v Londýně. Edina žije v obrovském domě se svou matkou, dcerou Saffy a vnučkou Lolou, a ještě má asistentku Bubblu. Edina pracuje jako PR celebrit, ale v jejím věku už o její služby známé osobnosti nejeví zájem. Edina napíše knihu Dokonalý život a počítá, že za její vydání dostane hromadu peněz. Nakladatelství se však kniha o jejím životě nelíbí a zhodnotí ji jako nezajímavou. Patsy je módní redaktorkou časopisu, když zjistí, že proslulá modelka Kate Mossová mění svou PR, tak zavolá Edině, aby se ji pokusila získat. Edina je na obědě s dalšími konkurenčními PR a všichni její rozhovor uslyší. Edina se svou vnučkou jdou na večírek londýnské módní smetánky. Edina pošle Lolu mluvit s Kate Mossovou, a když vidí, že se její rivalka k ní blíží, tak přiběhne a nechtěně shodí Kate do vody. Modelka nevyplave, Edina s Patsy musí na policii. Kate Mossová není nalezena a celý národ je rozzuřený a smutní. Edinin obrovský dům obklopují novináři a chodí jí nesnášenlivé dopisy. Edina s Patsy jedou na řeku, kde hodí do vody asistentku Bubblu, a také ji ztratí. Edina s Patsy se rozhodnou odjet ze země, nemají peníze, a tak přesvědčí vnučku Lolu, aby jela s nimi. V přestrojení se dostanou z domu a odletí všechny tři do jižní Francie. Ženy musí vymyslet, jak získat peníze, aby si mohly užívat až do konce života, chodit na večírky, popíjet a bavit se. Na narozeninovém večírku postarší smetánky, kam byla pozvána Edinina matka, se Patsy přestrojí za muže a sbalí velmi starou ženu, která je nesmírně bohatá. Patsy se jako muž ožení s bohatou baronkou a ženy žijí v luxusním hotelu a hodlají zde zůstat navždy... (TV Prima)

Trailer 1

Minimie

O velmi populárním britském seriálu 90. let Absolutely Fabulous jsem poprvé slyšela až letos, kdy tvůrci zrealizovali comeback v podobě celovečerního filmu. Musím říct, že marketingové oddělení odvedlo dobrou práci a minimálně tady v Londýně z filmu udělalo událost, která naznačovala, že by snad mohlo jít o něco koukatelného... Uff. Před dvaceti lety možná měly tyhle dvě dámy šmrnc a důvtip, ale tady bohužel vyznívají jako naprosto groteskní a ubohé existence, ke kterým nemůžete cítit žádnou sympatii, protože jejich trapnost prostě nezná konce. Nemůžu si pomoct, ale stejně jako hlavní postavy Patsy a Edina má tenhle film jen falešné pozlátko, pod kterým se skrývá jedno velké nic. Hvězdička za scénu v letadle s "do nothing bitch" Rebel Wilson, jinak na filmu není absolutně nic "fabulous". ()

easaque

1* na to, že seriál Absolutely Fabulous miluju, tak nově natočený celovečerní film je opravdu o ničem a i přes občasné slušné vtípky mu nedokážu dát ani 2 hvězdy. Potěšilo mě vidět po dvaceti letech moje oblíbené postavy, ale všechno bohužel padá na scénáři, který je hodně šílený a nestojí za mnoho. Účast mnohých celebrit ze šoubyznysu taky nepřidává ke kvalitě, takže odhazuju do propadliště dějin. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

xxmartinxx

Bizarně dadaistické, naprosto neuchopitelné ve své absolutní neochotě dávat smysl jako film. Je mi jedno, jestli se to umělecký záměr, nebo pád na hubu, ale tohle je natolik za hranou, až to má svoje kouzlo. Kdyby se na konci objevilo na místě režiséra J-L Godard, všechno by to krásně zapadlo do sebe. Navíc si cením filmu založeném na tak specifické subkultuře jako PR, copywriterství a marketing - lidé z těchto oborů se zřejmě pobaví upřímně, protože tenhle film jim rozumí. ()

kaylin

Tenhle humor není špatný, jsou zde momenty, které jsou docela vtipné, ale co si budeme namlouvat, nějak moc extra mi to nesedlo. Ty postavy v sobě mají potenciál, ale stejně tak jsou někdy docela otravné. Ne, možná kdybych viděl původní seriál, ale protagonistky mi nedokázaly pořádně přirůst k srdci. ()

rikitiki

Film si zadrhávaně plyne bez vtipu a nápadu. Dvě postarší pařmenky nedokážou rozesmát, ani navázat na seriál, který svou kratší stopáží byl mnohem snesitelnější a vtipnější. Dcera a vnučka jsou v ději úplně nanic. Jen proto, aby se zcela nepatřičně k předchozímu ději a charakteru postav v závěru rozehrálo rozbředlé vyznávání se ze vzájemných citů. Děj ozvláštňuje paleta britských celebrit v čele s Kate Moss. SHRNUTÍ: Když chcete povzbudit ve svém plánu pařit i ve vyšším věku. ()