Pandemie

• USA Pandemic
Trailer

V blízké budoucnosti zasáhne planetu virus epických rozměrů. Infikovaných jedinců je víc než těch nenakažených a lidstvo ztrácí šanci na přežití. Jediná "naděje" spočívá v nalezení účinného léku. Poté, co nákaze podlehne celý New York, přijede lékařka Lauren do Los Angeles, aby se postavila do čela pátrání po přeživších a zachránila svou rodinu zabarikádovanou v jejich losangeleském domě. Laurenin cíl je prostý – vydat se se svým týmem do terénu ve snaze zachránit jedince bez známek nákazy a zachytit jejich zkušenosti na kameru, aby mohly být použity pro výzkum. Nic však pátrací četu nemohlo připravit na chaos, do jehož víru se dostane. Během jejich záchranné akce, kdy se snaží bránit před nakaženými čímkoli, co mají zrovna po ruce a svádějí urputný boj o své životy, sledujeme všechno z jejich úhlu pohledu – prostřednictvím kamer na jejich helmách. (Cinemax)

Trailer

EvilPhoEniX

John Suits není vůbec špatný režisér v ranku low budget filmů. Jeho předchozí počin Scribbler zaujal neokoukanou formou a v Pandemic to pokouší znova a uspěl lépe než předtím. Největším plusem je zpracování POV formátem, což dodává šmrnc na dynamičnosti i autentičnosti a místy máte pocit, že hrajete hodně akční počítačovou rubačku. Co se týká děje, tak ten je naprosto tuctový, odehrává se v blízké budoucnosti, kde je většina populace infikována a co se mi líbilo, že Infekce má až 5 fází. Akce je zde poměrně spousta, je dlouhá, příjemně brutální a velmi napínavá. Místy se daří filmu vytvářet i hutnou hororovou atmosféru, kde jsem si vzpomněl i na Rec. Za mě nečekaný překvápko. Bavil jsem se. Lepší než sranec Wyrmwood. 75% ()

Marceloo

Jednotka vojakov je zo základne spolu s medičkou poslaná do mesta, aby tu našla nové zásoby. Každý z nich má ale utajené plány, ktoré môžu celú akciu ohroziť. Naviac je celé mesto zamorené nakazenými, takže táto misia môže byť aj ich poslednou. - Nie príliš zaujímavý Zombie horor, ktorý ale vďaka neustálej akcii aspoň nepôsobí nudne. Postavy nie sú vôbec zaujímavé, ich správanie je len ťažko uveritelné a stretnutia s nakazenými sú kvôli chaotickej kamere neprehladne natočené, ale zase sú tu desiatky úmrtí a v závere sa tvorcovia vytiahli s celkom nepríjemným a drastickým záverom, takže ako horor pre televíznych divákov je to vyhovujúce. + herec z Starry Eyes, Tales of Halloween, Freaks of Nature a Carnage Park + herec z Static + herec z Fear the Walking Dead + herečka z A Haunted House 2 + herečka z The Amityville Horror a Inside + herec z Patient Seven + herec z Dawn of the Dead ()

Malarkey

Není to zase tak blbý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Od filmu jsem nic neočekával a výsledek je, že jsem se dočkal celé řady pěkných scén z pohledu první osoby, což už předvedl Hardcore Henry, ale já ho ještě před tímto filmem neviděl. Nekoukejte na tento film z pozice příběhu jako spíš z pozice natočené akce a ta není vůbec zlá. ()

*CARNIFEX*

Vírus epických rozmerov zasiahol celú planétu. Počet infikovaných prerástol nenakazených, čo značne znižuje šance na prežitie ľudstva. Jeho "jedinou" nádejou sa tak stáva vakcína, ktorá by nákazu raz a navždy zastavila, ale i vzhľadom k množiacim sa útokom, udržala infikovaných mimo zóny ľudí bez známok nákazy. Po páde New Yorku prichádza do Los Angeles štvorica ozbrojených, aby na upravenom autobuse zachránila toľko preživších, koľko bude v ich silách. V samotnej skupine sa nachádza aj Lauren, ktorá bola pred vypuknutím nákazy lekárkou. Avšak napriek celoživotnému poslaniu pomáhať druhým, bude táto skúsenosť pre ňu náročnejšia, ako sa pôvodne domnievala. Morálne zásady budú musieť ísť stranou. V sázke je totiž niečo omnoho dôležitejšie, ako je vnútorné presvedčenie. Nízky bouguet? ÁNO. Prepadák? KURVA, ani omylom!!! Potešil rôznorodý pohľad. Od prvej osoby, cez filmovo klasický, až po občasné zábery z budov či miestností. Mnohými nenávidený "F.F." by tak nemusel byť až takou prekážkou. Snaživé gore, ktoré síce spočiatku nebolo nijak prevratné či šokujúce, no spolu s výzorom nakazených, ktorí konečne nemali biele viečka jak puntiky na červených šatách, prispeli k celkovo kladnému vnímanie snímku. Masky v podobe vysiaceho mäsa či chýbajúcej polky hlavy by ale nikto očakávať nemal! Celý čas sa niečo deje, no aj keď snímok v úvodnej polovici pôsobí občas chaoticky, dejová linka je jasná, nijak nevybočuje, a dočkáme sa i pár prekvapení. Keď k tomu prirátam občasne dostatočne hutnú atmosféru, čumím ako k...t čo to ten Suits "spackal". Po slabučkom "Static" je toto riadna zmena, takže mala rada na záver - drž sa režisérskej stoličky Johny! - 75% ()

sniper18

Filmy odohrávajúce sa krátku dobu po rozpade civilizácie, kedy svetu vládnu nakazení ma stále neprestali baviť, aj keď sa väčšinou jedná o výrazne nízkorozpočtové záležitosti. No Pandemic nie je úplne tento prípad, predsa len technická stránka patrí vo svojej kategórii medzi výrazný nadpriemer a navyše ten pohľad z prvej osoby je stále tak málo využívaný, že sa na každý nový film s ním veľmi teším, no aj tak mám pocit, že som videl síce nie zlú, ale aj tak len štandardnú žánrovku. Vo väčšine ohľadoch je Pandemic úplne v poriadku, vizuálne je to kvalitne zvládnuté, či už kamera, efekty, ale aj výber lokácií, tu mi jedine to prepínanie pohľadov medzi postavami miestami trochu vadilo a dejovo to tiež nie je najhoršie, film síce neponúkne nič výnimočné, ale aspoň sa stále niečo deje. No celé sa mi to zdalo nejaké chladné a úplne bez náboja, chýba tomu akákoľvek atmosféra alebo aspoň napätie a tak mi vlastne bolo úplne jedno, či sa postavy potichu presúvajú v tmavých priestoroch, kde je riziko neustále, alebo sú nútení čeliť desiatkam protivníkom, ani na okamih som sa o nikoho neobával a to ma tu veľmi mrzí. A rovnako je na tom aj akcia, technicky v poriadku a celkovo ma celkom bavila, ale je bez napätia, s minimom zaujímavejších momentov a ani po drsnej stránke vôbec nevynikne. Jedine časť v škole ponúkne trochu lepšiu akciu a aj krvavejšie momenty. Plusom je rozhodne obsadenie, celá hlavná jednotka zložená zo štyroch členov je tvorená známymi tvárami, ktoré vždy rád vidím a na čele s veľmi sympatickou Rachel Nichols. Takže fanúšikovi žánru Pandemic za to jedno pozretie určite stojí, ale neubránim sa sklamaniu, čakal som trochu viac, či už napätia alebo lepšej akcie. 65% ()

• Původně mělo jít o film z pohledu jedné osoby. (kellne)