Pandemie

Pandemic

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2016, 91 min

Point of view akční zombie řežba. Sice to není ze začátku moc přehledný, ale pak Jenda Obleky vypuká další bong a je z toho příjemná přehledná mega řežba. Já jsem spokojenej, masky, efekty, gore, akce. Nic nechybí, ani nelogický jednání ženských postav nechybí. Musím ještě vypíchnout scénu ve školní šatně, což byl naprostej gamerův orgasmus. Super. 80% P.s.: Akční sci-fi thriller určitě ano, ale v čem je to odlišný od World war Z, kde je v popisku napsáno horor? Prosím připsat.(3.4.2016)

Je na počudovanie, že tomuto filmu nebola pridelená nálepka horor, pričom tam kde sa nehodí ju dajú veľmi radi. Na akčný scifi thriller tu bolo celkom slušné gore, masakrík, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani hororový subžáner exploitation. Inak je to však len obyčajný zombie film bez zombíkov (keď si odmyslíme ten 5. stupeň priebehu choroby) so šablónovitým postapo príbehom - pár ľudí sa vydá na záchrannú misiu, ktorá sa premení na zbesilý boj s infikovanými. Miestami som mal pocit, že sa infikoval aj kameraman, pretože kamera lietala zo strany na stranu a hore dole ako šialená, no totálny bordel, samozrejme, vždy v tom najlepšom. Nemám rád takéto roztrasence, škoda toho. Ale záver so sebou priniesol celkom fajn rozuzlenie, možno trochu nejednoznačné, ale to si len možno autori chceli nechať pootvorené vrátka, keby náhodou bolo treba aj druhý diel. Čistý priemer. 60/100(31.5.2016)

Vírus epických rozmerov zasiahol celú planétu. Počet infikovaných prerástol nenakazených, čo značne znižuje šance na prežitie ľudstva. Jeho "jedinou" nádejou sa tak stáva vakcína, ktorá by nákazu raz a navždy zastavila, ale i vzhľadom k množiacim sa útokom, udržala infikovaných mimo zóny ľudí bez známok nákazy. Po páde New Yorku prichádza do Los Angeles štvorica ozbrojených, aby na upravenom autobuse zachránila toľko preživších, koľko bude v ich silách. V samotnej skupine sa nachádza aj Lauren, ktorá bola pred vypuknutím nákazy lekárkou. Avšak napriek celoživotnému poslaniu pomáhať druhým, bude táto skúsenosť pre ňu náročnejšia, ako sa pôvodne domnievala. Morálne zásady budú musieť ísť stranou. V sázke je totiž niečo omnoho dôležitejšie, ako je vnútorné presvedčenie. Nízky bouguet? ÁNO. Prepadák? KURVA, ani omylom!!! Potešil rôznorodý pohľad. Od prvej osoby, cez filmovo klasický, až po občasné zábery z budov či miestností. Mnohými nenávidený "F.F." by tak nemusel byť až takou prekážkou. Snaživé gore, ktoré síce spočiatku nebolo nijak prevratné či šokujúce, no spolu s výzorom nakazených, ktorí konečne nemali biele viečka jak puntiky na červených šatách, prispeli k celkovo kladnému vnímanie snímku. Masky v podobe vysiaceho mäsa či chýbajúcej polky hlavy by ale nikto očakávať nemal! Celý čas sa niečo deje, no aj keď snímok v úvodnej polovici pôsobí občas chaoticky, dejová linka je jasná, nijak nevybočuje, a dočkáme sa i pár prekvapení. Keď k tomu prirátam občasne dostatočne hutnú atmosféru, čumím ako k...t čo to ten Suits "spackal". Po slabučkom "Static" je toto riadna zmena, takže mala rada na záver - drž sa režisérskej stoličky Johny! - 75%(3.4.2016)

Z Pandemicu je cítiť inšpiráciu Balagueróvým RECom tak zjavne, že miestami pôsobí ako jeho voľné pokračovanie. Zopár momentov je tu síce správne mrazivých, pozitívny dojem z nich však vzápätí kazia bezhlavo pôsobiace handycamové scény. Pandemic je jednoducho ďalším hororom, ktorý síce mal potenciál, no found footage štýl mu jednoznačne neprospel.(21.9.2017)

Od "Pandemic" som nejako veľa neočakával. Z traileru to vyzeralo ako filmová FPS verzia zombie apokalypsy a celkovo môžem povedať, že v podstate to je aj to, čo reálne film je. Ale na druhú stranu som sa na to dokázal celých 90 minút pozerať, byť zaujatý tou situáciou a sledovať postavy až do konca. Najviac mi to asi pripomínalo "F.E.A.R. 2" a možno si z niektorých prvkov tej hry tento film čo to vzal. Motivácie sú síce trošku klišé, ale je to podľa mňa pozerateľné a chceme vedieť ako to celé dopadne. Ale na druhú stranu tam potom prichádza aj trošku problém, keď je reálne film priehľadný jak sklo. Vieme odhadnúť čo sa stane a ako jednotlivé situácie dopadnú. A všetko čo očakávate môžem povedať, že očakávate správne. Všetko čo sa má objaviť sa tu objaví a z toho vychádza potom trošku sklamanie. Ale atmosféra nie je najhoršia a FPS pohľad tohto filmu podľa mňa otvára určité možnosti a viditeľnosť hraničných situácií, ktoré tu sú. A dokáže nás to miestami viac vtiahnuť do deja. Ja som si osobne film celkom užil. Nie je podľa mňa najlepší ani najhorší, ale je celkom okey. Viac by som doporučil ľuďom si pozrieť tento film ako napríklad nedávno hodnotené The Girl In The Photographs. Hodnotenie: C+(12.4.2016)

• - Původně mělo jít o film z pohledu jedné osoby. (kellne)