Pandemie

Pandemic

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2016, 91 min

• Likan7

Na Pandemii nemůžete koukat jako na film, protože jako film to nefunguje vůbec. Postavy jsou strašně pitomý, celý ten postapokalyptický svět je vystavěný strašně chatrně a i když Vám je jasný, že je lidstvo totálně v pytli, necítíte z toho tu tísnivou atmosféru. Naopak je Vám každý putna. Může za to debilní scénář, prkenní herci a příšerný postavy. Jediný, co se mi líbilo a čeho bylo naštěstí hodně, byly záběry z první osoby. Pokud jste o snímání bitek a bitky celkově, byly ve filmy na hodně vysoký úrovni. Baví, jsou krvavý, rychlý, akční a překvapivě přehledný. Za tohle určitě dávám body nahoru. Je pak trochu škoda, že to ten zbytek totální zabíjí.(1.8.2018)

Je na počudovanie, že tomuto filmu nebola pridelená nálepka horor, pričom tam kde sa nehodí ju dajú veľmi radi. Na akčný scifi thriller tu bolo celkom slušné gore, masakrík, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani hororový subžáner exploitation. Inak je to však len obyčajný zombie film bez zombíkov (keď si odmyslíme ten 5. stupeň priebehu choroby) so šablónovitým postapo príbehom - pár ľudí sa vydá na záchrannú misiu, ktorá sa premení na zbesilý boj s infikovanými. Miestami som mal pocit, že sa infikoval aj kameraman, pretože kamera lietala zo strany na stranu a hore dole ako šialená, no totálny bordel, samozrejme, vždy v tom najlepšom. Nemám rád takéto roztrasence, škoda toho. Ale záver so sebou priniesol celkom fajn rozuzlenie, možno trochu nejednoznačné, ale to si len možno autori chceli nechať pootvorené vrátka, keby náhodou bolo treba aj druhý diel. Čistý priemer. 60/100(31.5.2016)

|50%| Náhodně jsem si to pustil. Řekl jsem si, je tu novější akční béčko, tak třeba mě to alespoň trochu zaujme a nakonec se tak i stalo. Ve finále jsem si lámal hlavu, zda-li dám 2 nebo 3 hvězdici. Rozhodl jsem se pro tu třetí, ale slabou. Nijak mě to nepohoršilo, ale ani nenachlo. Nízkorozpočtová jednohubka prostě. Akce tu byla převážně z vlastního pohledu. Byla celkem krvavá, pár efektních zabití zombíků a tak. Příběh byl prostý, scénář průměrný, herci ušli. O nějakém napětí tu nemůže být řeč, finále bylo trochu divné, ale přesto mě to celkem bavilo. V rámci možností ucházející počin, především ta akce byla solidní.(16.6.2016)

Jednotka vojakov je zo základne spolu s medičkou poslaná do mesta, aby tu našla nové zásoby. Každý z nich má ale utajené plány, ktoré môžu celú akciu ohroziť. Naviac je celé mesto zamorené nakazenými, takže táto misia môže byť aj ich poslednou. - Nie príliš zaujímavý Zombie horor, ktorý ale vďaka neustálej akcii aspoň nepôsobí nudne. Postavy nie sú vôbec zaujímavé, ich správanie je len ťažko uveritelné a stretnutia s nakazenými sú kvôli chaotickej kamere neprehladne natočené, ale zase sú tu desiatky úmrtí a v závere sa tvorcovia vytiahli s celkom nepríjemným a drastickým záverom, takže ako horor pre televíznych divákov je to vyhovujúce. + herec z Starry Eyes, Tales of Halloween, Freaks of Nature a Carnage Park + herec z Static + herec z Fear the Walking Dead + herečka z A Haunted House 2 + herečka z The Amityville Horror a Inside + herec z Patient Seven + herec z Dawn of the Dead(29.1.2018)

Od "Pandemic" som nejako veľa neočakával. Z traileru to vyzeralo ako filmová FPS verzia zombie apokalypsy a celkovo môžem povedať, že v podstate to je aj to, čo reálne film je. Ale na druhú stranu som sa na to dokázal celých 90 minút pozerať, byť zaujatý tou situáciou a sledovať postavy až do konca. Najviac mi to asi pripomínalo "F.E.A.R. 2" a možno si z niektorých prvkov tej hry tento film čo to vzal. Motivácie sú síce trošku klišé, ale je to podľa mňa pozerateľné a chceme vedieť ako to celé dopadne. Ale na druhú stranu tam potom prichádza aj trošku problém, keď je reálne film priehľadný jak sklo. Vieme odhadnúť čo sa stane a ako jednotlivé situácie dopadnú. A všetko čo očakávate môžem povedať, že očakávate správne. Všetko čo sa má objaviť sa tu objaví a z toho vychádza potom trošku sklamanie. Ale atmosféra nie je najhoršia a FPS pohľad tohto filmu podľa mňa otvára určité možnosti a viditeľnosť hraničných situácií, ktoré tu sú. A dokáže nás to miestami viac vtiahnuť do deja. Ja som si osobne film celkom užil. Nie je podľa mňa najlepší ani najhorší, ale je celkom okey. Viac by som doporučil ľuďom si pozrieť tento film ako napríklad nedávno hodnotené The Girl In The Photographs. Hodnotenie: C+(12.4.2016)

• - Původně mělo jít o film z pohledu jedné osoby. (kellne)