poster

Harry Price: Krotitel duchů (TV film)

 • Velká Británie

  Harry Price: Ghost Hunter

Drama

Velká Británie, 2015, 90 min

Režie:

Alex Pillai

Scénář:

Jack Lothian

Kamera:

Sam Care

Scénografie:

Alison Riva

Masky:

Ann Buchanan

Kostýmy:

Stewart Meachem
(další profese)
 • Asmodin
  ***

  Skvělý film k odpočinku a práci, u kterého předem víte, že hrdina odhalí podvod jak slíbil, ale že to bude až takové odhalení jsem nečekala.(14.8.2019)

 • rafix
  ***

  Je to normální film na který se dá koukat.(7.8.2018)

 • Rimina
  *****

  Film inspirovaný skutečným lovcem duchů Harrym Pricem, mi úžasně sedl. Bála jsem se u něj víc než u kdejakého leckdy trapného amerického hororu. Hledala jsem na netu informace o Pricovi a skutečné Sarah Grey, která je ve filmu služebnou manželů. Její osud je pozoruhodný. Spojila ho totiž s Pricem. Žila jen s matkou, nikdy se nevdala,neměla děti, ale za to měla život plný tajemna, dobrodružství a cestování po boku H. Price. Jako nejznámější je jejich případ ve faře v Borley, který kdysi sledovala široká veřejnost.(7.6.2017)

 • filmmovier
  ****

  Skvělá atmosférická duchařina z Anglie za první světové války, navíc inspirovaná skutečným lovcem duchů, pěkně zpracovaná a tradičně britsky elegantní. Je sice pravda, že na tento film zapomenete velmi brzy po jeho shlédnutí, ale mě osobně přijde film Harry Price: Krotitel duchů jako příjemná jednohubka, která rozhodně neurazí ani nezklame. Je sice pravda. že si možná autoři mohli vybrat nějaký jiný případ a i celkově zpracovat se to asi dalo o něco lépe, ale já od filmu odcházel spokojen. A vlastně mě i docela mrzí, že z toho nevznikla nějaká větší série, protože tahle duchařina je prostě po všech stránkách naprosto poctivá, v té nejlepší kombinaci země původu a doby děje. Nevím sice, jestli se na to někdy v budoucnu znovu podívám, ale možná, že jo. 70%.(14.6.2017)

 • Marcoman1972
  ***

  Televizní film inspirovaný životem skutečného "krotitele duchů", badatele a autora Harryho Price. Pokud máte rádi meziválečnou Anglii, duchařské příběhy a nečekáte osmý div světa, klidně můžu doporučit.(4.2.2016)