Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Třídílná adaptace stejnojmenné klasické předlohy anglického romanopisce Anthonyho Trollopea vznikla na objednávku britské ITV v produkci společnosti Hat Trick Productions. Scénář napsal Julian Fellowes, držitel Oscara za původní scénář k filmu Roberta Altmana Gosford Park (2001) a mnoha dalších ocenění, který byl mimo jiné podepsán i pod divácky oblíbeným seriálem Panství Downton. Minisérie, odehrávající se ve viktoriánské Anglii, líčí osudy čestného a zásadového venkovského lékaře Thornea a jeho neteře Mary, jejichž život je těsně provázán s urozenou rodinou Greshamových, žijící na nedalekém panství. Kromě klasických předností britské produkce, k nimž patří pečlivá výprava, krásné anglické scenérie a vybroušené dialogy, série nabízí velmi trefnou komedii mravů, respektive ne-mravů z prostředí tehdejší vyšší anglické společnosti. Hlavní roli doktora Thornea ztvárnil populární Tom Hollander (Pýcha a předsudek, Královna Alžběta: Zlatý věk, Je to soda), zatímco roli intrikánské lady Arabelly si doslova vychutnala Rebecca Frontová (Smrt přichází do Pemberley, Je to soda). Ústřední romantický pár ztvárnili mladí herci Stefanie Martiniová a Harry Richardson. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (11)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Doktor Thorne je esencí toho, čemu se říká červená knihovna. Minisérie je předvídatelná, naivní a sentimentální, nicméně u prvního dílu jsem se nepokrytě bavil a užíval jsem si nadhledu, který jsem zpočátku cítil. Onen nadhled se sice nevytratil úplně, ale postupně ho bylo čím dál míň, takže třetí díl jsem už spíš protrpěl, nicméně k zatracení to rozhodně není. Dámy a romantici si mohou přihodit hvězdičku. Celkový dojem: 45 %. Určitě lze ocenit výpravu a krásné lokace zámeckého sídla. Stefanie Martini a Tom Hollander minisérii po zásluze kralují. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Seriál je živý a satirický. Viděl jsem nějaký první díl, ale moc mě to nezaujalo. Doktor Thorne je ideální dávka a nádivkou standartního dobového dramatu odehrávající se na malebném místě. Cítil jsem, že to má protilátky proti smrti a zoufalství a skleslosti. Líbily se mi hlášky jako "Pak přijde milenec, jež sálá jako pec". ()

Reklama

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Když se musí konflikt dobra a zla vyřešit ve stylu deus ex machina, v tomto případě smrtí zpovykaného alkoholika (navíc ještě bylo třeba stihnout to před jeho 30. narozeninami, jinak by hlavní představitelce dobra nespadlo do klína obrovské dědictví), ukazuje to na scenáristickou bezradnost. Tady je ovšem problém asi už v literární předloze. A závěr, kde je zaděláno hned na několik happyendových sňatků (neunikne tomu nejspíš ani hlavní postava), už jen vystupňoval rozpačitý dojem z jinak ještě relativně snesitelných prvních dvou dílů... Těžko říct, čím si tahle minisérie zasloužila uvedení na jinak prestižním kanálu ČT art. ()

Asenath 

všechny recenze uživatele

Něco se mi na téhle miniserii nezdálo, jen nějak nemůžu přijít na to co..Doba, kostýmy, hudba - všechno hezké, ani příběh nebyl tak moc tuctový, jak jsem někde četla. Možná to bude špatným výběrem herců, těžko říct. Ani na jednu z dívek (kromě Mary) se moc dívat nedalo, a Frank? Vím, že mu mělo být 21, ale i tak to byl na můj vkus hrozný chcípáček, navíc ne moc sympatický. Kdo to celou dobu držel nad vodou, byl právě Dr.Thorne ( vynikající Tom Hollander). ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

V záplavě televizní tvorby, která se pokouší o šokování brutalitou, nechutnostmi či tzv. neočekávanými zvraty, které jsou prohlédnutelné dříve než řeknete "středostavovská usedlost", mi příběh, kde vše tak nějak zapadne přesně tam, kam má, přijde jako příjemné osvěžení. Oceňuji především dialogy a nadhled, jímž je dílo obdařeno. Viz proměny postojů lady Arabelly: "Vy se pro mého syna nehodíte"/"Mé drahé dítě"... :) A samozřejmě třešničkou je Tom Hollander, namísto obvykle kousavého nepříjemně ironického glosátora je to zde pravý anglický gentleman s jasnou myslí a dobrým srdcem. P. S. Proč je uvedeným žánrem prodarwina "krimi"? ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama