Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 97 min

Musím říct, že jednička a dvojka jsou lepší- ale Drákula a spol. opět nezklamali. Je tu mraky vtipných scén (sice spíše pro dospělé, ale i děcka se smála) , bohužel je to pokračování do očí bijící -spousta vtipů jsme buď už viděli, nebo čekali (vyjímka skvělá scéna s česnekem-ale přesně to jsem čekal), děj předvídatelný, i když milý- kraken se mi nelíbil a hlavně se mi nezdá ten konec jako souboj DJů (to mi připomíná jistého vítěze Hvězdné pěchoty v superstar) - naopak Van Helsing super postava, mohli to víc rozvinout...viděno v kině...80%(12.7.2018)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $121,047,683Tržby Celosvetovo $286,905,714Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Až príliš tuctové, už tam nie je ani z ďaleka taká zábavná údernosť ako bola pri prvom diely. Miestami až dosť na silu to chce byť zábavné, strašne pasívne. Neviem, či som sa tri krát zasmial, ďalší animák do šrotu. /videl v kine: 55%/(31.7.2018)

Strašidelná parta vyráží na dovolenou a Drákula se tu zamiluje. Bohužel do kapitánky, která pochází z rodu jeho největších nepřátel... Třetí Hotel Transylvánie nepřichází s ničím novým, ale pokud patříte mezi fandy předchozích dvou dílů, nudit se u něj nebudete. Je totiž stejně sympatický, roztomile stylizovaný a plný zábavných postaviček a s takovou kadencí fórů, že vůbec nevadí, když půlka z nich moc nefunguje. Fajn animovaná groteska.(27.7.2018)

Komu se líbilo duo předchozích filmů, nebude zklamán i v tomto případě. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wJGUaCeC01A(20.7.2018)

Děcká ... noták ... jděte se vyčůrat vždycky před projekcí a ne že se celý sál postupně vystřídá před plátnem při průchodu na wecko a zpátky! A možná vám to ještě nikdo neřek, ale focení s bleskem si nechte po skončení filmu, ne že tím budete otravovat během! Tak jsem si ulevila a budu se věnovat hodnocení. Přes všechnu snahu jsem v tom cítila určitou křeč. Mám pocit, jako by tvůrcům docházel dech a inspirace. Ale dalo se to. Sranda byla a bylo i povinné poselství. Na takovou dovču bych se těšila taky. Super loď a super zábava. Konečně rozluštěna záhada Bermudského trojúhelníku a Atlantídy. Jsem ráda, že mám i dobrý vkus na výběr hudby. Tady jde vidět, co může ta uši trhající, prý taneční nehudba, napáchat za škody!(23.9.2018)

• Xmilden

Příšerná dovolená = v tomto případě příšerný film. Suveréně nejslabší setkání s monstry, které tentokráte potřebují odfrknout na dovolené. Bohužel si vybral dovolenou i humor. Postavičky začínají být spíše vlezle otravné. Kromě krátké lekce Moldavského šišlání mě tady nezaujalo nic. Série se každým dalším dílem stává spíše dětskou záležitostí. 40%(8.11.2018)

Nechtělo se mi tomu věřit, ale opravdu tu mírný kvalitativní sešup je. Zatímco u jedničky a dvojky jsem absolutně nedutal celou dobu a hrozně si to užíval, což se mi u animáků stává méně a méně, u trojky přecejen bylo více hluchých pasáží, které vytrhávaly z děje. Je to možná i tím, že jsem si tak oblíbil charaktery a poměrně originální nápad převyprávět známé postavy tímto způsobem, ale celou trilogii Hotelu Transylvánie řadím kvalitativně mnohem výše, než co představil třeba Pixar za desetiletku od fenomenálního Vzhůru do oblak. Případnou čtyřku bych si dal velice rád, doufám, že se Soňáci vyhnou spin-offům.(15.10.2018)

• LiVentura

Pro děti.. Ale jako čerstvý otec hodnotím hlavně tu "nenásilnost" a příjemné odlehčené story...(1.12.2018)

• lamps

Ani předchozí díly sice nepředstavovaly vrchol sofistikované zábavy, ale zábava to byla (byť často dost dětinská). Trojka je bohužel průšvih, kde tucet postav celou dobu ztřeštěně pobíhá, hrozně křičí a sem tam něco zahlásí. Příběh měl nadějnou myšlenku, ale působí odflákle stejně jako vedlejší postavy, které už vtipnou munici očividně dávno vystřílely. Aspoň že se to groteskní formou snaží o nezbytné poselství a v závěru podává docela originální cestou důkaz, že moderní hudba je zlo pro uši i duši.(22.10.2018)

Koukám, že se názory dost liší, ale pro mě jde od prvního dílu úroveň stále jen dolů. Kouzlo jedničky se v tom snažím hledat jen marně a po druhém díle už jsem ho vlastně ani nečekala. Je to zkrátka takový ten průměrný animovaný film, který jednorázově pobaví, ale víckrát ho vidět nepotřebujete. Vlastně mi vůbec nevadí ta prvnoplánová a předvídatelná dějová linka (koneckonců u pohádek nás příběh jen málokdy překvapí), ale mrzí mě, že i když je znatelná snaha o nápaditost a humor, tak většina vtipů je nedotažená. Zůstane to tak jen u toho, že se možná lehce pousmějete, ale hned to vyšumí, aniž by to vyvolalo smích nebo větší pobavení. Zkrátka nápady jen polovičaté a málokdy plně dotažené k tomu, aby fungovaly. Zůstávají tedy spíš jen kvality, které zaslouží pochvalu napříč všemi díly - především originální dabing v čele s Adamem Sandlerem, který hlas Drákuly dělá prostě dokonale. A Selena v roli Mavis samozřejmě potěší vždycky, přestože tady moc velký prostor nakonec neměla. Ve výsledku tedy hezký průměr (snad i lehký nadprůměr), ale bohužel žádné terno. ~(3,3)~(18.7.2018)

Jednička byla úžasná, dvojka výrazně slabší, a trojka mi přišla někde mezi nimi (mimochodem oceňuji, že film funguje i pro lidi, kteří předchozí díly série neviděli). Naprosto mě nadchla nádherná animace, která místy působí až fotorealisticky (to světlo na palubě Titanicu! ten bermudský trojúhelník!). Super je podle mě taky původní dabing, Selena Gomez a spol. nemají chybu (v českém znění jsem viděl jen dvojku a bylo to strašné). Taky mi to přišlo hodně vtipné - vrcholem je podle mě let v rozpadajícím se letadle, ale skvělý homor je rozeset i ve spoustě jiných scén. Film by ovšem mohl být podle mě trochu kratší - pokud je to natočené primárně pro dětského diváka, přijde mi těch 97 minut hodně dlouhých (na tak jednoduchý příběh - děj je navíc dokonale předvídatelný, což film opět subjektivně natahuje). Navíc si myslím, že spoustu vtipů tam děti nepochopí, a že si to spíš užijou rodiče. Každopádně jak animáky obecně nemusím, tahle transylvánská série je pro mě v podstatě taková srdcovka. Btw. závěrečné animované titulky nemají chybu.(27.10.2018)

Super, ostatně jako všechny díly.(5.10.2018)

Animovaná sága Hotel Transylvánie se rozrostla na trilogii. Přichází díl třetí, ve kterém tvůrci vysílají naše hrdiny pryč z hotelu na dovolenou na palubě speciální lodi pro příšery a myslím si, že je to dobrý tah. Navzdory, že je to třetí animovaný film Transylvánie, můžu s klidem říct, že se docela povedl (vlastně se mi libily všechny tři díly). Jednoduchá a fungující zápletka je pozitivním rysem filmu. Je pravda, že některé zvraty jsou pro dospělého předvídatelné, ale přeci jen jsou cílovou skupinou děti. Máme tu Frankensteinovo monstrum, neviditelného muže, vlkodlačí rodinku, slizounský blob a další. Hudební finále nic moc, ale čert to vem. Ve finále film uspěl a příjemně se naň koukalo.(23.9.2018)

Malinko už se svět roztomilých monster vyčerpal, ale pár vtipů se ještě najde a i příběh má hlavu a patu. Když Drákula tančí s kapitánkou ultimativně záchranářský tanec, má to náboj. SHRNUTÍ: Zing může zaznít i několikrát za život.(8.10.2018)

• mm13

S mladým sme odhadli celý príbeh po 10 či 15 minútach (keď sa na scéne objavila kapitánka lode). Nezmýlili sme sa v jedinom z troch či koľkých bodov, ktoré sme vymenovali. Akurát línia "tri čarodejnice & dedo Dracula" sa nakoniec nijako nezavŕšila, čo je ale pre babráka Tartaratatatakaka len ďalší mínusový bod. Taká je to teda invenčná práca, taká je to "pecka". Kokoti! A to som prosím pekne svojho potomka vyhnal od mobilu, nech za ním toľko nevysedáva, predpubertiak zmagorený, že poďme si radšej aspoň niečo pozrieť, keď už si unavený z domácich úloh nechceš otvoriť nie že knihu, ale ani len komiks... Vám vrelo ďakujem, to sa fakt mohol pokojne ďalej hrať či četovať s prvými frajerkami, kurva!(14.11.2018)

Je to farebne a neustale sa to hybe.(14.10.2018)

Ono sa to drží svojho štandardu. Netlačí to na pílu. Pracuje to s plejádou známych postavičiek, ktoré sú nám predstavené v predchádzajúcich dieloch a zase je to v rámci animácie o triedu lepšie. Lenže Adam Sandler prehráva aj keď je animovaný a hlavná dejová línia s Van Helsingom je nezáživná a predvídateľná. Končí to tak ako by sa očakávalo, ale predsa tomu chýba niečo čo by to posunulo dopredu. Na druhú stranu, aj keby vznikla štvrtá časť a niesla sa v takomto duchu, tak by to bola pozerateľná jednohubka, pretože je to zábavnejšie a farebnejšie ako Ice Age. A hlavne od začiatku sa to hrá na zábavu bez zbytočných moralít, hoci tu sú. Takže v zásade to plní účel a nebolí z toho hlava. Zelený sliz rules!(8.12.2018)

Třetí snímek s podtitulem "Summer Vacation" sice nabídne místy vtipnou a svižnou podívanou (Gremlinské aerolinky), ovšem v jádru je to jenom bezduché a poněkud zbytečné "dojení" zavedené značky. Některé scény a gagy totiž vyznívají naprázdno, což s laciným scénářem dává dohromady průměrnou podívanou, která poměrně rychle zabředne. Škoda. PS: Takže píseň “Macarena” zachránila den jo? „Ladies and gentlemen, for your safety, please unbuckle your seat belts!“(6.10.2018)

• Vxxx

Ach jo. První dva filmy jsem si užila neskutečně, ale trojka nenabízí nic nového. Většina fórků je ohraná, animace místy až přehnaná a celý příběh silně pokulhává. Zachraňuje to roztomilost některých příšerek a Bob. Jinak bohužel. 2*(3.8.2018)

Z hlediska celé trilogie je Příšerózní dovolená jednoznačně nejslabším článkem skládačky. Drákula už nemá moc, co ze svého strašidláctví nabídnout (povedená je alespoň scéna z "archeologické" Atlantidy) a po většinu filmu se prakticky jen pitvoří. Tam, kde dvojka byla zábavnější variací na jedničku, s trochu slabším příběhem, trojka cílí vyloženě jen na humor. Potěší hlavně to, že většinou skvěle baví (pokud se přepnete na dětskou vlnu - dospělých narážek tentokrát tolik není). V dabingu oceňuji i babišovskou invenci, ale musím dodat, že se do dané scény moc nehodila a působila nepatřičně. Vyloženě zapamatovatelné jsou ale maximálně Gremlin Airlines (povedená a vylepšená variace na opice z druhého Madagaskaru), Bob, ryby obluhující na lodi, scény v opravdu původní Atlantidě a závěrečný souboj, který však zůstává trochu pozadu třeba ve srovnání s Vaianou a konkrétně skladbou Shiny (najdete na youtube). Největším rozdílem je tak existence opravdové záporné strany, která se objevila částečně jen na konci druhého dílu. Suma sumárum je tak tento animák možná lehce nadprůměrný a děti bude bavit. Lepší tři hvězdičky jsou tak zasloužené.(19.7.2018)

Z celé série se mi nejvíc líbila dvojka. Jednička byla spíš průměrná, ale prostě byla PRVNÍ. Zato trojka je už TŘETÍ, takže už moc nemá čím překvapit a působí trochu vynuceně. A navíc Dracula vyměknul. Teď už je víc typickým člověkem 21.století než strašidlem. I přesto je třetí díl pořád docela povedený a vtipný. Když si odmyslím mega předvídatelný příběh se spoustou animáckých klišé a neustálé skloňování slova rodina řekl bych, že se u něho dá pobavit docela dobře. Ale čtvrté Draculovo dobrodružství bych si už odpustil.(13.7.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6