Sniper: Special Ops

Fernando Valdes

Kostýmy:

Carrie Glaser
  • Rominator

Sniper seržant Jake Chandler (Steven Seagal) a jeho pozorovatel Rich Cannon (Daniel Booko) jsou při záchraně kongresmana kvůli nedostatku času ponecháni v akci a musí počkat na svoji zpáteční jízdu do tábora... Podle plakátu a filmových titulků by se mohlo zdát, že je Steven Seagal hlavní hvězdou, ale to není pravda, protože s ostatními (ne)herci nepřijde téměř do kontaktu a svoje scény mohl natočit maximálně za dva dny. Chris Romrell je v titulcích uveden jako Jake Stunt Double a to Seagal nemá jediný souboj. Rozuzlením budou scény zahrnující schody, kdy Seagalově postavě není vidět do obličeje. V jedné z těchto scén nese Jake postřeleného Riche do schodů. Steven Seagal byl také výkonným producentem.(8.5.2016)

• Tuax

Tento film má kliku, že už jsem viděl mnohem více horších filmů a taky, že přese všechnu tu bídu, je pořád tak nějak koukatelný. Akce je v něm hodně podivná, kdy to vypadá, že vojáci i nevojáci střílejí kdoví kam, místo po okolí se koukají pánu bohu do oken a sem tam někam se trefí nějaká zbloudila střela. Celé to mělo být zřejmě drama o zapomenutých dvou vojácích ve válečné zóně, ale v tomto směru to selhalo naprosto do posledního detailu. Protože Steven Seagal je až tak moc v klidu, že přenos pocitu jakéhokoliv nebezpečí na diváka nehrozí. Navíc když mluví a není tam toho od něja zase tak moc, tak jsem se musel smát a k tomu ty jeho výlety ven. To byl trapas. Jeho zraněný kolega toho moc nevnímá a jen se utápí ve vlastní bolesti. Hlavní dějová linka, která měla být očividně vedlejší, ale má hlavní slovo je aspoň lepší a o něčo filmovější, hlavní díky vlezlé postavě novinářky hrané Charlene Amoia. Scéna s nálaďáky, kdy se djí do opravy, ale oba náklaďáky nechají od sebe stát pěkně daleko, aby měli kam běhat byla silně účelová, kvůli následné akci a taky pěkná díra, kdy scénáristovi chyběla očividně fantazie, jako po většinu filmu. Celkově dialogy jsou horší, než celý film. Film je to hrozný, ale pro mě ještě snesitelný, těsně nad hranici nejhorší možné známky, co dávám , což je jedna hvězda.(13.8.2016)

• vegetol.mp

Rutinní, televizně plochý béčko, jehož největším hříchem je, že je nudný a bere se až moc vážně. A Seagal v tom skoro vůbec nehraje. Jinak bývalý vojáci jako Tim Abell nebo Dale Dye se při natáčení museli válet smíchy, protože taktika vojáků je v tomhle filmu naprosto diletantská a Rob Van Dam drží sapík jako prase kost.(3.5.2016)

• Yoshitsune

Usedám do svého koženého křesla, zapaluji svůj doutník, lehce poblafnu a kouř vyfouknu ahh, je to příjemné, velice příjemné. Můj sluha mi nalévá drahou skotskou, jemně si nechám převalovat v puse a za poslouchám se do praskající dřeva, které hoří v mém krbu. Zde parametry: Krbová kamna s výměníkem s max. výkonem 10 kW. Horní vývod kouřovodu, 150 mm. Kamna jsou vhodná pro vytápění prostor do 180 m3. A vzpomínám filmový rok 2016, tento rok sem začínal filmem The Hateful Eight, líp se ani začít nedalo. Nicméně sem si pokládal otázku, jak ukončit tento filmový rok ? A rozhodl sem se pro tento skvost a že to skvost je. Steven Seagal, to je herec který dokázal, že lze klesnout na dno a být na to pyšný. A pan Seagal zde opravdu předvádí výkon, třeba když se jednotka má rychle přesunout k vozidlům a prchnout, tak Seagal se vlečeeeeeeeeeee a to doslova, a po celou dobu filmu, neni schopen dát si dát pažbu zbraně k ramenu. Vtipné, všechny scény s panem Seagalem sou vysoce fikané a tuze ftipné, až člověk nestíhá vstřebávat. Ale abych nekřivdil, Rob Van Dam, kupodivu neni takové dřevo jako zbytek herců, a jelikož si ho ještě pamatuji z doby kdy v WWE úřadoval a tady, mu dokonce nějaká, ta hláška i vyšla, tak díky tomuhle, nemůžu dát odpad. Byť bych velice rád, akční scény sou děsný a když se teroristi kryjí za barely, tak to už sem nedával a musel to stopnout. Abych byl upřímný, dokoukat tenhle film, mi trvalo tři hodiny. No takže do konce roku asi už nic neuvidím, nebo aspoň něco takového, jako je tenhle fim. Tak sbohem roku roku 2016 loučím se, škoda jen že nevyšel ten odpad.(31.12.2016)

• mzss1

|15%| Tak zhruba po roce tu máme novou Seagalovku. Upřímně, vůbec jsem se na ní netěšil. Nejen, že první ohlasy uživatelů byly slabé, ale v mých očí Steven po roce 2011 s videobéčky dost klesl. Po r.2002 jsem ale jeho filmy hltal. 4 nebo 5 hvězd – jen to hvízdalo. Poslední dobou je to ale fakt bídný. Třeba předchozí ABSOLUTION mě opravdu bavil – popravdě to je tak na rovný 3 hvězdy, ale já tu 4.protekčně dát musel. No, ale tenhle Sniper se fakt nevydařil. Filmů Steven chystá v brzké budoucnosti docela dost, tak snad se mu alespoň trochu zadaří, ikdyž vážně pochybuju. Hrát ho zřejmě už nebaví, vůbec se o to ani nesnaží, je mu jedno do jakých braků leze, má to prostě u háku. K tomu jak je v poslední době bohužel ošklivým zvykem i u ostatních béčkařů (Lundgren, Adkins, Van Damme,…), tak lezou do projektů, kde na plakátku mají sice super fotku, ale roli mají podstatně menší, hlavní ani náhodou. Není to výjimka ani v tomto hitu. Takže nyní k Sniperovi. Seagal zde dokonce nemá ani jednu bitku. No jo, souboj zde nemá vlastně vůbec nikdo. Ani jedno zneškodnění nožem a tak. Jen bezduché střílení. Snímek nabízí 3 přestřelkové scény. Ale abych z toho měl nějaký požitek, viděl krev, ekfektní rozstřílení protivníků, to ne. Ke konci pár menších výbuchů, kdy Seagal odstřelí pár výbušnin, což bylo docela úsměvné. Jeho totálně línej postoj, věčně trčel u své odstřelovací pušky, nakonec líně prohlásil zhruba takhle přeloženou větu: "Myslím, že by jsme něco měli už podniknout." Nacež se vypraví prověřit okolí. No, působilo to směšně. Nelogickou či zásadní chybu tohle béčko nemá, párkrát se tu zastřílí a je to. Jenomže to nemá žádnou štávu, krátká stopáž je přesto dlouhá, nudí to. S přehledem je to zatím nejhorší Stevenův film - můj názor. Jsem tedy zvědav na další Seagalovi počiny, snad mě ještě někdy alespoň trochu potěší. Tot vše.(7.5.2016)