Sniper: Special Ops

Fernando Valdes

Kostýmy:

Carrie Glaser
  • Yoshitsune

Usedám do svého koženého křesla, zapaluji svůj doutník, lehce poblafnu a kouř vyfouknu ahh, je to příjemné, velice příjemné. Můj sluha mi nalévá drahou skotskou, jemně si nechám převalovat v puse a za poslouchám se do praskající dřeva, které hoří v mém krbu. Zde parametry: Krbová kamna s výměníkem s max. výkonem 10 kW. Horní vývod kouřovodu, 150 mm. Kamna jsou vhodná pro vytápění prostor do 180 m3. A vzpomínám filmový rok 2016, tento rok sem začínal filmem The Hateful Eight, líp se ani začít nedalo. Nicméně sem si pokládal otázku, jak ukončit tento filmový rok ? A rozhodl sem se pro tento skvost a že to skvost je. Steven Seagal, to je herec který dokázal, že lze klesnout na dno a být na to pyšný. A pan Seagal zde opravdu předvádí výkon, třeba když se jednotka má rychle přesunout k vozidlům a prchnout, tak Seagal se vlečeeeeeeeeeee a to doslova, a po celou dobu filmu, neni schopen dát si dát pažbu zbraně k ramenu. Vtipné, všechny scény s panem Seagalem sou vysoce fikané a tuze ftipné, až člověk nestíhá vstřebávat. Ale abych nekřivdil, Rob Van Dam, kupodivu neni takové dřevo jako zbytek herců, a jelikož si ho ještě pamatuji z doby kdy v WWE úřadoval a tady, mu dokonce nějaká, ta hláška i vyšla, tak díky tomuhle, nemůžu dát odpad. Byť bych velice rád, akční scény sou děsný a když se teroristi kryjí za barely, tak to už sem nedával a musel to stopnout. Abych byl upřímný, dokoukat tenhle film, mi trvalo tři hodiny. No takže do konce roku asi už nic neuvidím, nebo aspoň něco takového, jako je tenhle fim. Tak sbohem roku roku 2016 loučím se, škoda jen že nevyšel ten odpad.(31.12.2016)

• vegetol.mp

Rutinní, televizně plochý béčko, jehož největším hříchem je, že je nudný a bere se až moc vážně. A Seagal v tom skoro vůbec nehraje. Jinak bývalý vojáci jako Tim Abell nebo Dale Dye se při natáčení museli válet smíchy, protože taktika vojáků je v tomhle filmu naprosto diletantská a Rob Van Dam drží sapík jako prase kost.(3.5.2016)

• Lateef

Jako má mi připadat husťácký fakt, že vrcholem filmu je výbuch z JINÉHO filmu?? A to dokonce dvakrát?!? Mám slintat nad Seagalosaurem, co tři čtvrtiny filmu hnípe na vyztužené židli a zbytek střílí slepými do jednoho a totéž místa?? Nebo se snad rozplývat u "organizovaného" útoku afgánců, kteří vylejzají z děr jak švábi a shromažďují se bezmyšlenkovitě před samopaly americké jednotky?? Tohle se snad natáčí za jedno odpoledne ne?? Prostě nám pěkně praží sluníčko, tak se navlečeme do vest, ze smeťáku seberem nějaký vyřazený bambitky a vystřílený nábojnice a budeme se hodinu motat v opuštěných ruinách v kopcích za městem. Ty dobytku, toto fakt ne! Poslední Seagalovo hity jsou fakt kydance hnoje, rád bych používal jiná slova, ale nejde to, tohle by mi možná uznali u komise i jako traumatizující otisk, který poznamenal můj zdravotní stav...(30.5.2016)

• Wacoslav1

Vidím, že Sumo Seagal a Fred Olen Ray udělali všechno proto, aby oddálili start této pecky na zdejší databázi v černý barvě a i když je film venku déle než tejden, tak z nějakýho důvodu nešel hodnotit a to je problém, protože už jsem ho mezitím zapomněl a znovu si ho nepustím. Takže ve zkratce 1* za to, že Svatý Štefan našel konečně polohu ve který je uvěřitelnej (ležící sniper) druhá za to, že Fred je můj obíbenec. Marná sláva tohle je ten typ filmu kterej chce okomentovat hned, protože druhej den už nevíte o čem byl.25%(3.5.2016)

• Tuax

Tento film má kliku, že už jsem viděl mnohem více horších filmů a taky, že přese všechnu tu bídu, je pořád tak nějak koukatelný. Akce je v něm hodně podivná, kdy to vypadá, že vojáci i nevojáci střílejí kdoví kam, místo po okolí se koukají pánu bohu do oken a sem tam někam se trefí nějaká zbloudila střela. Celé to mělo být zřejmě drama o zapomenutých dvou vojácích ve válečné zóně, ale v tomto směru to selhalo naprosto do posledního detailu. Protože Steven Seagal je až tak moc v klidu, že přenos pocitu jakéhokoliv nebezpečí na diváka nehrozí. Navíc když mluví a není tam toho od něja zase tak moc, tak jsem se musel smát a k tomu ty jeho výlety ven. To byl trapas. Jeho zraněný kolega toho moc nevnímá a jen se utápí ve vlastní bolesti. Hlavní dějová linka, která měla být očividně vedlejší, ale má hlavní slovo je aspoň lepší a o něčo filmovější, hlavní díky vlezlé postavě novinářky hrané Charlene Amoia. Scéna s nálaďáky, kdy se djí do opravy, ale oba náklaďáky nechají od sebe stát pěkně daleko, aby měli kam běhat byla silně účelová, kvůli následné akci a taky pěkná díra, kdy scénáristovi chyběla očividně fantazie, jako po většinu filmu. Celkově dialogy jsou horší, než celý film. Film je to hrozný, ale pro mě ještě snesitelný, těsně nad hranici nejhorší možné známky, co dávám , což je jedna hvězda.(13.8.2016)