poster

Dopis (TV film)

Krátkometrážní

Československo, 1980, 19 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl
 • 6thSun
  ***

  Zábavnost příběhu je na dvou hvězdách, třetí přihazuji všem emancipovaným ženám (zde v podání Daniely Kolářové), co se nebojí při balení udělat první krok. Jen houšť!(3.2.2016)

 • LadyPupu
  ***

  Fakt nejsem agent ČT, zaplacený za to, aby tady komentoval to, co ještě nikdy nikdo z produkce ČT nekomentoval. Ale někdo to odstartovat musí, že. Stručně a jasně jde o celkem banální bakalářský příběh o dvou lidech, co se potkají náhodou, i když ne vlastně tak úplně... Pro zajímavost: v roli recitátorů se tu mihne Čenský se Svobodovou, kteří si o rok později střihli hlavní role v Lásce na druhý pohled.(2.2.2016)

 • kingik
  *

  Hustý bolševik. Kolářice a Skopalisko na scéně. Když někam napíšu dopis, dá rozum, že můžu čekat odpověď, pokud si adresát neutře tím listem semenem pojebaný žalud. Skopalisko s takto zjevně potřísněným dopisem vyhledá Kolářici, ale ta nebohému houslistovi tvrdí, že rozhodně není autorem dopisu. Příběh je to tak dojemný, že by i leckterý přísný soudruh udržel cenzuru na uzdě a nezajímal se, jaký předmět buržoazního původu Skopalisko přechovával v pouzdře. Bonbony, které Kolářice svému hostu nabídne, nemaje kávu, čaj ani kakao, byly z hlediska product placementu zcela v pořádku. A jednalo se o nejlepší a nejoriginálnější scénu povídky. Jen ty podezřelé recitace z úst Čenského a Svobodové plně neobhájily svůj dělnický původ. Největší nebezpečí představoval dopis sám. Co když jeho obsah byl skutečně škodlivý. Skopalisko dostal důvěru strany. Nezradil. Vznikla Diet(l)ní povídka, u níž leckterý Dudek usne. Vypadalo to na příběh takřka detektivní, vždyť původ psacího stroje, na němž byl dopis sepsán, byl krajně podezřelý. Ale kdepak, nečekejte žádné pátrání. Budete svědky mile dojemného setkání dvou mladých lidí, k němuž dochází jen velmi zřídka. Zahrané to bylo vzorně. Rozvleklé to bylo zcela mimořádně. A pointa? Vskutku genitální. Teď jen čekám dopis z ČT, proč se mně to vlastně celé nelíbilo. Inu, pičovina to byla. 20%(3.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace