The Mad Monster

Horor

USA, 1942, 77 min

• Flego

Doktor Cameron ( Zucco ) experimentuje s vlčím sérom na poslušnom záhradníkovi Petrovi ( Strange ). Púšťa vlčieho muža von a sleduje jeho správanie. Ten sa potuluje po temnom zahmlenom lese a rozbieha sa kolotoč udalostí, ktoré sa doktorovi vymknú spod kontroly... Béčkový horror má slušnú atmosféru ( v lese ), je dobre nasvietený a hoci to nie je žiadna sláva - nenudí. Škoda, že sa nevenovalo viacej pozornosti maskám. www.jonhs.net/freemovies(19.4.2007)

• Oktavianus

Slabé. Pochvalu si zaslouží občasná atmosféra filmu - když se "venku" v lese rozprostře mlha hustší než za Brčálníkem, ozývá se vytí vlků a potuluje se v něm zahradník změněný na vlkodlaka, stojí to za to, stejně jako jeho útoky na doktorovy nepřátele. Jakmile však tyto propriety chybí, jde to těžce do kelu, žvaní se víc, než je záhodno, logické nesmysly prostě nefungují (nejde o klasické lykantropické prokletí, ale jen o změnu člověka v monstrum na základě chemické látky, proč by tedy ten vlkodlak měl být nesmrtelný a nezastaví ho výstřely z obyčejné pušky?) a nuda, jež filmem pomalu prostupuje, se zvětšuje a zvětšuje.(10.2.2014)

• liquido26

George Zucco provádí experimenty na svém zahradníkovi a mění ho ve vlkodlaka nebo spíše vlčího muže. Tento levný béčkový horor se snaží profitovat z úspěchu o rok staršího Vlčího muže s Lonem Chaneym. Maska monstra je hodně podobná, i když pravým monstrem je samozřejmě jako vždy šílený vědec. No a jinak je to dost velká nuda a hlavně 75 minut je na tento typ snímku zbytečně moc.(30.8.2012)

Klasický príbeh o šialenom doktorovi, experimentujúcom vo svojom odľahlom dome u lesa so svojim záhradníkom - pokusným morčaťom, ktorého za tichých pokojných nocí vpichnutím svojho špeciálneho séra mení na werewolfa. Jediný, kto jeho nadľudskú silu dokáže zvládnuť je samotný doktor, preto ho neváha vypúšťať bez dozoru do blízkeho lesa, aby bez zábran ukojil svoje animálne chúťky. Monštrum potrebuje totiž pre svoj plán pekne vycvičené a hladové po krvi. ### BBFC (The British Board of Film Classification) dokonca túto čiernobielu hororovú klasiku v roku 1942 zakázala a až o zhruba desaťročie (1954) ju uvoľnila v uncut podobe s označením X-Rated. Certifikátom X-Rated sa označovali filmy zobrazujúce nahotu, násilie a ich príbuzné podoby všetkého, čo by detské oko diváka nemalo uzrieť. The Mad Monster však ale žiadnu nahotu neobsahuje, iba tak náznaky násilia, ktoré sú dnes už dávno akceptovateľné. Priame násilie na obraze tu nie je k videniu! Ale o to tu, aspoň divákovi, nejde. Hlavné je, že atmosféra sa zachovala.(6.6.2009)

• MM_Ramone

Na pozretie tohto snímku som si nevybral zrovna najvhodnejšiu dobu. Len včera som totiž zhliadol jeden z najlepších werewolf horrorov, na ktoré som doposiaľ natrafil. Bol to film režiséra Joe Johnstona, "The Wolfman". Čiernobiely titul z roku 1942 "The Mad Monster" sa tiež zaoberá témou vlkodlakou. Šialené experimenty doktora Lorenzo Camerona s vlčím sérom, ktoré prevádzal na tupomyselnom zahradníkovy, ma však dosť nudili. **(20.10.2010)